Teade

Collapse
No announcement yet.

videmakist salvestamine arvutisse

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    ok tänan......saan alles neljap proovida....enda arvutit ühikas pole.....

    Comment


      #17
      600MHz-ga läheb asi väga raskeks. Kui ketas on kenasti DMA peal ja suudab füüsiliselt piisavalt palju vastu võtta, siis võiks proovida pakkimata AVI't salvestada (ettevaatust, väga suur!&#33, ehk siis saaks 352x288 salvestada 25Hz juures. Ram'i peaks ka suht palju olema sellise masina kohta, räägime numbritest 128 ja üle selle. Alustada võiksid mingi testprogrammiga kõvaketta läbilaske mõõtmisest ja emaplaadi kiibikomplekti draiverite uuendamisest kõige uuemale versioonile.

      Comment


        #18
        rami on 256,
        aga sellest DMAst ei tia ma küll midagi...
        oskad mõnd testprogrammi äkki soovitada?

        kust neid emaplaadi kiibikomplekti uusi draivereid leida võix?
        :blink:

        Comment


          #19
          Alustaks sellest, mis emaplaat sul on?

          Comment


            #20
            Kävaketta (ketaste) kiirust saad määrata DVSpeed nimelise programmiga
            http://www.hot.ee/rosso/dvspeed.zip
            Testi ära ja anna teada.

            Comment


              #21
              tegelikult on olemas konverterid mille üks ots läheb usbsse ja teise paned maki taha, ei mingeid kaarte. see jubin polnud vist eriti odav kahjuks.

              Comment


                #22
                No vahet ei ole, kas su tv-kaart on sisemine või väline, usb otsas. Selle usb-ga on palju rohkem jama, sest vahel on veel mitu asja, mis võivad pudelikaelu tekitada. Sisult on mõlemad samad asjad, ikka enamasti conexanti kivi, kas siis bt878 või see uuem.
                antud juhul on probleem selles, et masin ei jõua saadud infot töödelda. Kõigepealt tuleb veenduda, et kõik draiverid oleksid kõige uuemad ja kindlasti tootja enda omad, mitte microsofti teema. Selleks siis tuleks vaadata, mis chipsetiga emaplaat on ja siis selle chipseti kõige uuemad draiverid peale lasta. Tavaliselt on komplekt draivereid, kus on kõik vajalik alates chipseti jubinatest kuni ide bus masteri draiverini. Kui nüüd on see õige busmaster draiver peal, siis peaks kõvakettaga suhtlemine palju kiiremini käima ja sealt võib saada ressurssi juurde.
                Seejärel oleks hea mõte windows ära puhastada. Kõiksugune tilulilu, mis kas all jookseb või system tray's istub (seal kella kõrval), kinni panna. Alles siis saab eksperimenteerida virtualdub'iga, et kuidas suudab masin kõige paremini salvestada. Sellise vana masinaga üritaks mina poolel tv resolutsioonil 25fps salvestust. Tõenäoliselt ei jõua ketas kirjutada kogu infot pakkimata kujul ja seepärast tuleks kõigepealt pakkida mingi lõdvema koodekiga, kas siis huffyuv vms. Kui film on edukalt kettal (ketta pinda peab jätkuma!!, see võtab ikka oma kümme kuni paarkümmend giga), siis saab uuesti virtualdub'iga pakkida video juba sobivaks, kas siis mpeg4, xvif või divx või mis sulle meeldib.

                Comment


                  #23
                  Kui kõvaketas defragmenditud ja jookseb DMA peal, siis sellega probleeme ei tohiks olla.
                  Näiteks S-VHS kvaliteediks peetakse, kui video data rate on 3,5...4MB/sek, mis tänapäeva ketastele suhteliselt lihtne ülesanne.
                  Aga koodekiks soovitaks soojalt PIC Video MJPEG nimelist. Mingid vanemad versioonid olid tasuta. Olen ise paljusid proovinud ja see oli muideks ainuke koodek, mis suutis 350MHz Pentiumiga täisresolutsioonis (PAL D1 720x576) videot arvutisse võtta, ilma et üksi kaader oleks ära kukkunud. Tagantjärge mõeldes tundub lausa uskumatuna.
                  Veel infoks, et kui video resolutsioon on vertikaalsuunas 288 pikselit või alla selle, siis pole videot vaja deintrlace-da, sest nn. kammefekti ei teki. Sellest ka 384x288, 354x288, 320x240 resolutsioonid üsna head, kui kvaliteet pole kõige olulisem...hilisemal pakkimisel pole vaja deinterlace filtrit kasutada, kui arvutiekraanilt vaadata. Muidugi variant juba capture ajal deinterlace filtrit kasutada, aga siis raudselt kaotab resos 2x...576-st saab ikkagi 288 (double field).
                  DivX-ga arvutisse võttes tõesti tugevat protsessorit vaja...2,7GHz täisresos "puhtalt" sellega hakkama ei saanud, olen proovinud.
                  XVid on veelgi nõudlikum, kui DivX.
                  Huffyuv on kvaliteedilt hea ja vajab vähe ressurssi, aga failid tulevad suht suured (pakib u. 2:1) ja tahab kõvakettalt ka enamat saada.
                  Pakkimata kujul pole üle 384x288 eriti mõtet videot võtta. Failid hiiglasuured ja kõik kettad ei saa sellise datarate-ga hakkama.
                  MainConcept DV koodek ka üsna sobiv, kuigi on rohkem mõeldud DV-kaameratest tulevale. Selle eest data rate stabiilselt 3,6MB/sek...hea arvestada, et tund videot mahub 13GB sisse koos heliga.
                  Veel tuleks: screensaver välja lülida ja scheduled tasks üle vaadata, et miski ise tööle ei läheks capture ajal.
                  Ja kindlasti heli WAV kujul, mitte pakitult (MP3 jne.)!
                  Kuidas kontrollida, kas kõvaketas DMA reziimis...XP puhul nii:
                  Hiire parempoolsega My Computer ikoonil, sealt Properties-Hardware-Device Manager...valid IDE ATA/ATAPI controllers ja Primary IDE Channel-Properties-Advanced Settings...Trancfer Mode peab olema DMA if available ja Current Transfer Mode Ultra DMA Mode 4. Muidu on seal PIO mode.
                  Kui ketas, millele videot salvestab, on C:, siis on ta Device 0, kui mingi ketas lisaks, võib see olla Device 1 või hoopis Secondary IDE Channel Device 0(1), olenevalt kuidas füüsiliselt arvutis ühendatud või missugused partitsioonid tehtud.
                  Numbrid (DMA Mode) võivad muidugi teised olla.
                  Proovisin asja lihtsalt seletada, aga vist ei õnnestunud :P .
                  Parandage ja lisage .

                  Comment


                    #24
                    Originally posted by sebastian@Oct 29 2004, 20:51
                    DivX-ga arvutisse võttes tõesti tugevat protsessorit vaja...2,7GHz täisresos "puhtalt" sellega hakkama ei saanud, olen proovinud.
                    AMD Athlon64 3200@2GHz saab igatahes DivX otse pakkimisega täisresoga ja 25fps koos deinterlace'ga reaalajas hakkama.

                    Comment


                      #25
                      AMD Athlon64 3200@2GHz saab igatahes DivX otse pakkimisega täisresoga ja 25fps koos deinterlace'ga reaalajas hakkama.
                      Ku nüüd hästi meenutada, siis vist proovisin DivX 5.02 ja enkoodri performance/quality seadsin slowest peale, kuna muidu oli kvaliteet üsna vilets, kui enam-vähem normaalset bitrate (1500kb/s) kasutasin...sellest siis ka hirmus koorem protsessorile. Medium-i peal oleks asi ilmselt sujunud.
                      Kusagilt lugesin, et Athlon jõuab reaalajas samade megahertside juures paremini pakkida, kui Pentium...mine tea.
                      Tavaline deinterlace (double field, bob, weave) ise erilist jõudlust ei nõua, küll aga adaptive deinterlacing, mis nati "õigem" sest ei kaota resot. Ei teagi sellist filtrit, mis ka capture puhul toimiks .

                      Comment

                      Working...
                      X