Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Kasutatakse praegugi. Googlesse EME lüüa ja on mitu päeva silmad ümmargused, milliseid monstrumantenne amatöörid selle jaoks ehitavad. Mul on siiski karvane tunne, et KaruTEC mõtles mingit antennivõimu või midagi sinnapoole.
Paraboolantenn on tekkinud sageduse tõusmisega. Yagi antennist pole gigahertside juures asja.
Võibolla KaruTEC mõtles hoopis internetti ja mobiilsidet. :P
Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...
DRM-i (Digital Radio Mondiale) vastuvõtuks saab helikaarti kasutada küll. Tuleb teha väikse detektori või muuta tavalist raadiot. Vastuvõtjast võtta 12kHz signaal ja suunata helikaardi sisendisse. Arvutis väike soft mis decodeerib signaali ja voila.
Aga millegipärast arvan ,et KaruTEK mõtleb siiski midagi muud.
Kunagi oli "Radio" ajakirjas teoreetiline artikkel, üks lihtne skeemikene siiski ka pakuti, sünkroonfaasdetektorist FM signaalile. Signaal/müra suhteks pakuti miinus mitu dB, see tähendaks nii nõrka signaali, et töötaks juba siis kui tavalise detektoriga isegi avastada oleks seda võimatu. Signaali järgides kitsas pääsuribas taandub samale laiusele ka müra. Sellest niisugune suhe. Tookord jäigi skeem katsetamata, kui kedagi huvitab, võin selle ajakirjanumbri üles otsida. On ehitatud otsemuundusvastuvõtjaid telegraafisignaalide kuulamiseks ka 2m lainealale, sellise detektoriga võiks selle ka FM jaoks teha. Sageduse ebastabiilsusest saaks lahti sagedussüntesaatori abil, selle kasutamine oleks isegi võimalik, aga ühe kavala nipiga mille kunagi välja mõtlesin. Pole siiani kusagil kohanud sama ideed, otsemuundusvastuvõtjat sünkroonfaasdetektoriga ja sagedussüntesaatoriga, aga selle katsetused võiks päris põnevad olla... Mul on see ikka veel ideede tasemel ainult paberil, vist jääbki teostamata...
Elektroonika töötab suitsu baasil.
Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.
Comment