Teade

Collapse
No announcement yet.

Vana teler muutub tuhmiks käimise ajal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vana teler muutub tuhmiks käimise ajal

    Kui vaadata u 15 minutit sis hakkab pilt tuhmiks minema ja lõpuks kaob ära (seda kõike mõne sekundi jooksul). mõned kuud tagasi tegi vahel harva aga nyyd järjest sagedamini. Teler on lahi, kui keegi tahab pilti näha mis asi seda teeb sis võin pildi teha, aga kõik konded on terved, miskit musta ei ole.

    aitähh

    edit: Arvatavasti on see katki. Aga mis asi see on? Seda koputades ainult reageerib pilt.

    #2
    See on relee ja kui ta juhtumisi lülitab kineskoobi küttepinget, siis võib nii teha küll. Kontaktid lihtsalt kulunud/põlenud, tuleb välja vahetada. Poes miski 30 - 50 eeku. Vaja otsida samade pingete-vooludega isend, kõige kindlam vana poodi kaasa võtta. Tevalosse, näiteks, Laial tänaval.

    Comment


      #3
      Kui aus olla siis ma mud loogilist lahendust isegi ei leidnud asjale, aga kuna ma ei kuulnud yhtegi plõksu seda toksides sis ei olnud nii väga kindel. igaljuhul suur tänu sulle lippan õhtupoole tevalost läbi.

      Comment


        #4
        Vaata enne, kas koos pildiga kaob ära ka kine küttepinge, seda näeb kine kaela uurides, et kas helendab. Kui nii, siis viga selles relees või kine pesa kontaktis, õigemini selle puudumises.

        Comment


          #5
          väga tüüpiline taoliste sündroomidega viga on selles, et koobi taga oleval plaadil on koobi külge minev pesa jootest lahti ja siis kuumenemisel kaob küte ära. Kuna seal pidevalt see plaat aina vibreerib, siis pikema aja möödudes lihtsalt murtakse jooted lahti.

          Comment


            #6
            Originally posted by digital@Dec 1 2005, 13:25
            Kuna seal pidevalt see plaat aina vibreerib, siis pikema aja möödudes lihtsalt murtakse jooted lahti.
            Jootekoha lagunemise protsessist.
            Detaili viikudeks olevate traatide otsad asuvad jootekoha sees. Detaili kuumenedes töötamise ajal kandub soojus piki seda traati jootekohani. Teatavasti soojenedes metall paisub ja niiviisi surubki jootekoha sees olev traadiots plastilisemat joodist endast eemale. Peale seadme väljalülitamist jahtudes sama traadiots "tõmbub tagasi" ja joodise sisse tekivad mikropraod. Siin toimivad kaks põhilist lagundavat effekti - metalli "väsimine" deformeerimisest ja oksüdeerumine. Mikroprakku pääseva õhuhapniku toimel tekkiva oksiidi ruumala on veidikese suurem ja järjekordsel soojuspaisumisel surutakse sellevõrra joodist kaugemale. Sellise aina korduva protsessi tagajärjel see mikropragu järjest suureneb kuni lõpuks ka ühendus katkeb. Luubiga vaadates võib tihti näha väikest ringikest jootekoha sees ümber otsa või siis on oksiid kogunenud vahetult traadiotsale ja katkestanud ühenduse. Kui detaili liigutada samal ajal jootekohta trükkplaadi vastasküljel vaadates, võib näha ka selle liikumist - jootekoht on juba lagunenud. Kõige varem lagunevad tavaliselt enamkuumenevate detailide ühendused, analoogselt esmajärjekorras ka lambi või kineskoobi pesa kütteahelad. Ekslikult nimetatakse neid ka külmjoodeteks, mis on natuke teine, hoopis jooteühenduse teostuse kvaliteedi teema.
            Lausa igapäevaseks "leivanumbriks" oli millalgi unifitseeritud telerite lambipesade ühenduste taastamine. Seal olid jootekohad vahetult lambi juures ja kuumus jõudis nendeni ikka väga hästi...
            Elektroonika töötab suitsu baasil.
            Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
            Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

            Comment


              #7
              Nii
              Vahetasin siis selle relee ära, ja jootsin yle kõik koobi otsad ja muud kahtlase välimusega, aga viga ikka ei kadunud
              Enam ei oska nagu otsida kuskilt. Suht kindel on see kineskoobil on selle kytega jama, sest kui pilt kaob siis kustub ka taga otsas oranzikas valgus. (mingi nurga all on näha seda)

              Comment


                #8
                Liiguta pisut seda koobi plaati töötamise ajal (ETTEVAATUST! Kõrged pinged&#33 ja vaata, kas mõikab. Ja kui välja lülitad ja uuestu sisse, kas siis jälle 15 min töötab? Ja kui pilt kaob, kas siis tuleb mõne aja pärast iseenesest tagasi? Ega`s ometi koobi sisemine viga...

                Comment


                  #9
                  võid ka proovida küttepinget mõõta selles olukorras, kui ta pimedaks on läinud. Kui siis pinge olemas, siis on koobiga pahasti.

                  Comment


                    #10
                    valgusta mind?

                    Comment


                      #11
                      küttepinge mõõtmine ei anna mitte midagi,ta lihtsalt on või siis puudub.näha on seda kineskoobi kaelal.

                      Comment


                        #12
                        Seda ju ei näe kui kütteniit või pesa kontakt või külmjoode või katkenud trükirada ühendust ei anna.
                        Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                        Comment


                          #13
                          Igaljuhul ma jootsin üle kõik sellel kineskoobi taga oleval plaadil pistikud ja nendes enam asi ei saa olla. kui pilt uduseks läheb siis aitab ikkagi õrn koputamine suurel plaadil selles rajoonis kus asub see relee millest eelnevalt juttu oli. relee vahetasin välja aga rohkem nagu ei leia mis oleks "külmjoode" või katki. konkreetselt mingit juppi ei ole leidnud mida kopputada.

                          Comment


                            #14
                            kui saladus pole,siis teleri täpne nimetus?

                            Comment


                              #15
                              Ma avaldan siis saladuse!
                              daewoo dmq-20d1. telekas on 20".

                              Comment

                              Working...
                              X