Teade

Collapse
No announcement yet.

videoprojektori pilt halb

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    videoprojektori pilt halb

    ma siis hakkasin omale videoprojektorit ehitama ja nüüd on asi nii kaugel, et kui pildi korda saaks siis saaks varsti seina peale kruvida. pilt on keskelt ilus, aga servasid pole :blink: . olen proovinud kiirtekoondajat liigutada, ekraani vahemaad muuta, aga ei midagi. äkki on keegi samasuguse asjaga kokku puutund ja oskab nõu anda :unsure:

    ette tänades

    #2
    Tere
    su tekstist suht raske aru saada
    tee mõni pilt oma aretusest kui võimalik.
    mis tehnoloogiaga projektor.(LCDäkki), ja mis lambiga.

    Comment


      #3
      LCD jah. lambiks on 600w proze. hetkel on siis 2 läätse ja see grafoprojektori kronsteiniga koos aretatud. lambi all on vendikas.
      pildid aadressil www.pilt.ee/miis14

      Comment


        #4
        Muidu kilega on pildid teravad?
        Vahest see viga et fresnel´i lääts pole lcd vastas?
        Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

        Comment


          #5
          kilega???
          tegelikult on fresnel lcd vastas, aga nende keskpunktid pole ühe keha peal. fresnel on veidi kõrgemal. kas sellest võib viga tingitud olla??

          Comment


            #6
            Kile peale tehtud joonistega nagu grafo on mõeldud töötama ehk kas läätse rõngad saab teravaks ajada?
            Ma arvan et lcd ja fresnel´i vahelise kauguse vähendamine aitaks, iseasi kui lihtne seda teha on.
            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

            Comment


              #7
              jah sedasi asi toimib.
              nagu ennem mainisin on fresnel vastu lcd ja nende vahet ei anna enam vähendada.

              vaatasin siin välismaiseid linke ja seal on lõpuks ära tehtud projektor led-idega. kas eestis on kah seda juba proovitud. kui on siis kui kalliks asi kujuneb??

              Comment


                #8
                Ei tea kas proovitud, aga kalliks kujuneks kindlasti. Kui palju peaks näiteks 5W Lumiled LED-e olema, et saaks ligilähedase valguse 500W hõõglambile?
                Üsna omajagu ja nende tükihinda arvestades tuleks astronoomilise hinnaga DIY projektor.

                Comment


                  #9
                  kusagi 200 led peaks minema, aga seda ma ei te kui suure läbimõõduga nad olid. 10 mm maksab 25.- tükk aga 3mm palju odavamad.

                  Comment


                    #10
                    5W Lumiled isendeid peaks olema kõrvuti u. 50tk., et saada sama palju valgust kui 500W hõõglamp annab (umbes 6300 luumenit)..
                    Saksamaalt tellides on tükihinnaks 30EUR-i (50tk ilmselt saaks soodustusega) ehk saatekulusid ja allahindlust arvestamata 1500EUR ehk ~24000EEK.

                    ps. 200 "tavalist" nn. ultrabright isendit jääksid üsna lahjaks.

                    Comment


                      #11
                      Oot mis need ledid siin aitavad?
                      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                      Comment


                        #12
                        vaatasin siin välismaiseid linke ja seal on lõpuks ära tehtud projektor led-idega. kas eestis on kah seda juba proovitud. kui on siis kui kalliks asi kujuneb??
                        oden ju küsis kui kalliks võiks asi kujuneda, kui valgustuseks LED-e kasutada. Niisugune oleks umbkaudne arvutus.
                        "Originaal" projektori metallhaliid lamp vastavalt siis 250...300 vatti, kuna valgusviljakus omajagu suurem halogeenist. Põhiline osa kaobki matriitsis, filtrites ja objektiivis, ekraanile jõuab sellest ainult 2000...3000 luumenit.

                        Comment


                          #13
                          kusjuures just "tavaliste" led-idega on tehtud. vähemalt minu arust. ärge näkku lööge kui eksin
                          link

                          Comment

                          Working...
                          X