Teade

Collapse
No announcement yet.

10m s-video kaabli kvaliteet?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    10m s-video kaabli kvaliteet?

    Sai arvuti ja TV vahele parem ja pikem (10m) ITEC s-video kaabel muretsetud ning huvi pärast ka vana pesunööriga võrreldud. Vana kaabel oli u 5m pikk ja 3-4 erinevast juhtmest/osast kokku lapitud, seega lootsin, et uuega pilt ikka märgatavalt parem on!
    Aga kas see tuleb uue kaabli liigsest pikkusest, s-video komposiidiks konvertimisest või on kuskil midagi muud häda, et uue kaabliga on pildil varjud hoopis sügavamad ja tugevamad ning pilt parem küll ei tundu? Uuel kaablil on mõlemas otsas ferriidid ka!

    Üks probleem esineb mõlemal veel - u sekundilise vahega jookseb üle TV ekraani paremalt vasakule vertkaalne ~3cm laiune pikuti kiuline lainetus. Liikuva pildi puhul on vähem märgata, aga üldiselt hakkab päris hästi silma?


    Video: HIS Radeon 9600XT
    Kaabel: ITEC kullatud 10m
    S-video to composite konverter: Profigold
    TV: Samsung 29" 50hz

    #2
    Oskab keegi midagi kosta, et kust need häired võivad sisse tulla.
    * Kas see võiks asja paremaks teha, kui ma arvuti ja TV vahele potensiaalide ühtlustamiseks juhtme paneksin?
    * Kas samasuguse 5m video kaabliga võiks konkreetsel juhul paremat pilti loota?

    Comment


      #3
      Proovi ühtlustamise juhet.
      Ega see s-video -> composite konverter midagi head ei ole. Ainult varuväljapääs ja 10m s-video juhet kah paljuvõitu, kui potensiaale eraldi miski ei ühtlusta.

      Comment


        #4
        Varjud tulevad sellest, et s-video ja aparatuuri (arvuti, teler) lainetakistused ei ühti.

        Proovi kahe 75-oomise antennikaabliga asendada seda s-videot. Pistikute juures teeb lainetakistus muidugi nalja, aga see efekt on tühine. Ma olen niiviisi teinud 50-meetrist antennikaablist 10-meetrise VGA kaabli (1024x768x100Hz), pilt oli täiesti tipp-topp. Kuna VGA on palju nõudlikum kaabelduse suhtes, ei tohiks ühe väikese s-videoga probleemi olla.

        Kui aga siiski varjud püsivad, on kas arvuti või teleka lainetakistused mööda. Proovi erinevate arvutitega (IBM läptop-arvutitel on näiteks S-video väljundid reeglina olemas) ja telekatega proovides süüdlane üles leida.
        If you think education is expensive, try ignorance.

        Comment


          #5
          Mul on 15m pikkune S-Video kaabel ja sellel pole küll midagi viga. Pilt parem kui 50 oomise võrgujuhtmega (sellel jooksevad igasugused häired sees).
          Maandus võib ka mingit rolli mängida?
          Sound Blaster Live! 5.1 + Sansui AU-9500 + TU-9500 + 2xEstonia 35 AC-021
          www.sansui.us/AU-9500.htm

          Comment


            #6
            Ühendasin TV antenni suka, PC ja võimenduse korpused omavahel jämeda vaskkaabliga ära, aga TVl läks arvutist tulev pilt hoopis kehvemaks - see lainetus, millest alguses rääkisin, läks mitu korda tugevamaks. Enne pole liikuva pildi puhul väga aru saanud, aga nüüd ikka selgelt häirib

            Kui võimalus tekib, siis proovin mingi teise arvutiga ka TVsse pilti lasta, aga siiski, oskab keegi midagi soovitada? Potensiaalide ühtlstamise juhe peaks ikka ju asja paremaks tegema?

            Comment


              #7
              mida pikem on ühendus,seda parem kaabel peab olema.andreie juba soovitas-kasuta peenikest antennikaablit(vasksukaga,muidu ei saa teda kuidagi pistikuga ühendada)ja tee kaabel nii lühike, kui vähegi võimalik.

              Comment


                #8
                Täpsustan - see antennikaabel, mida mina kasutasin, küll eriti peenikene ei olnud - umbes sentimeeter läbimõõtu, varjestus oli alumiinimiriba ja natukene kiude ka. Antennikaablit veetakse kümneid meetreid ilma igasuguste varjudeta, seega vähemalt lainetakistusega mööda pükse ei saa.
                If you think education is expensive, try ignorance.

                Comment


                  #9
                  peenike on mugavam ja vasksukka on lihtsam pistikuga ühendada.seepärast soovitasin seda.

                  Comment


                    #10
                    Kui vaja, siis peab vist jah ise tegema, aga kas see oleks siis lahendus? Kui nendes häiretes midagi muu asi süüdi on kui kaabel, siis ei lahenda uue kaabli tegemine ju asja.

                    Usun, et antennikaablist tehtud video juhe paremat pilti annab, aga enda arust vähemalt ei ole mul ükski komponent (TV, s-video kaabel, videokaart) mingi vana juust, millest ei võiks häireteta pilti tahta (heledus, värvid vms on teine asi). Ei tahaks äsja ostetud kaablit lihtsalt kõrvale ka visata (175.- ka ikka raha) Ega ma arvagi, et see nüüd mingi eriti vinge kaabel on aga PRO ikkagi :P

                    Ise väga selle asjaga kursis ei ole, seega on kõik ettepanekud oodatud, mida võiks enne kaabli väljavahetamist häirete kõrvaldamiseks veel proovida.

                    Vaevalt, et see kaabel mult tagasi ostetakse, äärmisel juhul saaksin vast 5meetrise sealt vastu, aga kui palju see pilti paremaks teeb? Vast mitte väga!

                    Comment


                      #11
                      Galvaaniline eraldaja sissetulevale antennikaablile vahele. Tavaline häiretekitaja on maandustpidi lippav vool, see tekib arvuti korpuse ja antenni vahel. Arvuti peaks olema maandatud, antennikaablist aga tuleb tavaliselt (peaaegu alati) mingi vool maandust pidi, mis ei mõjuta teleka enda tööd, kuid videokaabi maanduses olev vool tekitab alati mingeid häireid. Prooviks tõmba antenn telekalt tagant ära, kui aitab, siis galvaaniline eraldaja vahele, kui ei, siis tuleb viga mujalt otsida.

                      Comment


                        #12
                        Galvaaniline eraldaja on juba vahel.

                        Comment


                          #13
                          Tegin mingi joonise ka, et mis moodi asjad ühendatud on. Kui kellelgi on mingeid soovitusi selle kola ühendamisel, siis kõik kommentaarid on oodatud...Aitähh!

                          Comment


                            #14
                            kunagi sai ka pikka kaabliga jamatud.lõpuks päästis ikkagi isetehtud kaabel.igasuguste katsetega jõudsin järeldusele,et häire tuleb arvutist algusest peale.lihtsalt tugev signaal maskeeris häire ära.pikkas kaablis signaal sumbub,häire,mis on aga madalamal sagedusel läbib sama kaabli praktiliselt sumbumata.katsetades tulin kahele tulemusele:mida pikem on ühendus,seda parem(väiksema sumbuvusega)peab kaabel olema.ja teiseks:ühendus peab olema nii lühike,kui vähegi võimalik.

                            Comment


                              #15
                              Ühendan korra kõik lahti ning jätan ainult PC ja TV videoga kokku. Egas see vast midagi väga muuda, aga enne uue kaabli meisterdamist proovin ära.
                              Ja ikkagi huvi pärast tahaks teada, kuidas sai pilt potensiaalide ühtlustajaga kehvemaks minna?

                              Comment

                              Working...
                              X