Teade

Collapse
No announcement yet.

Probleem TV kaabli jagamisega

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Probleem TV kaabli jagamisega

    Minu mõistus on otsas.

    Korterisse tuleb sisse STV kaabel. Korteris on kolm televiisorit, kuhu tahaksin pildi jagada.

    Kõigepealt oli pilt jagatud kahe teleka vahel. Kahene splitter vahel. Esialgu oli pilt OK. Siis mõne aja pärast probleemid hakkasidki.

    Ühes telekas oli pilt enam-vähema OK. Teises aga olid meeter-alale jäävad kanalid suure häirega. Detsimeeter-alale jäänud kanalid olid OK.

    Vahetasin otsad ära, muutust ei olnud. Sai vahetatud splitter, ikka sama jama. Proovisime ühe kaabliga, kõik töötab. Nii kui teine telekas taga, siis pilt ühel kaob.

    Nüüd sai siis taas kaableid vahetatud ja otsi ja lisatud ka kolmas telekas. Nüüd on aga hoopis meeter-ala kanalid minu telekas täiesti OK, kuid tugeva häirega on detsimeeter-ala programmid. Teises telekas sama lugu ja kolmandas meeter-ala häiritud ja ülejäänud OK.

    Milles on asi?

    Kas STV-l on signaal korterite peale ära jagatud ning jagamine võib taolist häiret tekitada?

    #2
    täitsa huvitav lugu.arvata võib,et sissetulev signaal on liiga nõrk jagamiseks.seda ise mõõta on küllaltki keerukas.
    splitterist väljatuleva signaali kontrollimiseks tee 1-2m pikkune kontrollots.siis tõstad telerid järjest splitteri juurde ja teed kordamööda igal otsal kontrollvaatamise.et kas muutub ja mis muutub.vastavalt tulemustele tuleb siis käituda.

    Comment


      #3
      Originally posted by kallekas@Jan 9 2006, 21:40
      Proovisime ühe kaabliga, kõik töötab. Nii kui teine telekas taga, siis pilt ühel kaob.
      Harilikult tegid niisugust nalja odavad vuffelsplitterid, neil otsad lihtsalt läbi ferriitrõnga
      omavahel koos.
      VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

      Comment


        #4
        Mina soovitaksin ka kõigepealt proovida KORRALIKKU splitterit.Mis puutub signaali tugevusse,siis meeterlaine ala signaal sumbub (nõrgeneb)natuke vähem,kui DM signaal.
        Vana helitehnika remont Pärnus

        Comment


          #5
          Huvitav, et splitter käitub pooleldi nagu UHF/VHF või high/low filter. Võid ju proovida ka mõnd liinivõimu.

          Comment


            #6
            Mul on sama probleem STV'ga , aga kui panna vahele antenni võimendi
            http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...900-066&lng=est
            kas see aitaks või see on mõeldud ainult tavalise antenni jaoks.

            Comment


              #7
              noh signaali võimendab ta igaljuhul, kuid enne oleks vaja ikkagi teada, kui tugev signaal sul tuppa tuleb, et kas ikka tasub võimendada... ülevõimendus on hullem kui alavõimendus

              Comment


                #8
                Originally posted by tmx@Jan 16 2006, 14:18


                kas see aitaks või see on mõeldud ainult tavalise antenni jaoks.
                Lairiba võim, ettevaatlikuks teeb võimenduse ja hinna suhe, kui oleks valida 18db ja 36db võimu vahel siis valiks esimese.
                VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                Comment

                Working...
                X