Teade

Collapse
No announcement yet.

DivX to DVD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    DivX to DVD

    On arvutis mitmed filmid, tahaks need DVD-le kopeerida. Aga selleks peaks neil vist seda formaati muutma - DVD-mängija ei toeta Divx formaati.

    Siit olekski küsimus, mida pean tegema, et saaks sealt neid vaadata.

    Tänud aitajatele juba ette!

    Andres.
    Heli- ja valgustehnika rent, müük, ost, komplekteerimine, ehitus ning hooldus (küsida võib kõike)
    Andres, djhut.pri.ee
    59103952

    #2
    See polegi nii lihtne, kui alguses võiks tunduda.
    Nimelt on enamus filme, mis DivX formaadis, kaadrisagedusega 23,97 kaadrit sekundis, kuid DVD formaat eeldab, et nad oleksid 25 kaadrit sekundis.
    Ka heliformaat tihti ei sobi: DivX-ga kaasneb enamasti .mp3 heli, kui DVD tahab, et see oleks .mp2, .ac3 või .wav
    Kõike saab muidugi konverteerida, aga minu teada pole selleks ühte ja 'universaalset' programmi.
    1. Võtad heli ja pildi üksteisest lahti, näiteks programmiga VirtualDub.
    2. Video konverteerid formaati MPEG2 mingi enkoodriga, näit. TMPGEnc.
    3. Kuna kaadrisageduse pidid muutma nüüd 25fps, siis tuleb ka heli 4% kiiremaks teha ja vajaliku koodekiga pakkida. Selleks siis mõni audio editor, tasuta asjadest sobiks näiteks BeSweet.
    4. Nüüd on vaja programmi DVD autoriseerimiseks. ReelDVD, DVDit näiteks. Tasulised.
    Kui arvad, et see 'ümber tegemine' pole liiga keeruline, siis õpetus seal: http://www.videohelp.com/forum/archive/t214128.html
    viimati muutis kasutaja vasaraonu; 05 m 2013, 15:15.

    Comment


      #3
      Kui neid DivX filme on rohkem,siis äkki oleks mõttekam muretseda selline DVD mängija,mis toetab DivX formaati?
      Vana helitehnika remont Pärnus

      Comment


        #4
        mnjah. see päris keeruline.

        muide - mp3 formaati mul mängija toetab küll.
        Kas mõni Nero vms. kirjutamisprogramm ei oska seda minu eest ära teha, neid kõiki jamasi? St. et mul peaks video diske ka toetama, kas see pole seesama mis avi, mpg jne failid?
        Heli- ja valgustehnika rent, müük, ost, komplekteerimine, ehitus ning hooldus (küsida võib kõike)
        Andres, djhut.pri.ee
        59103952

        Comment


          #5
          Nero StartSmart oskab teha küll VCD ja SVCD plaate ja konverteerib failid, kui vaja.
          Kuidas ta sellega hakkama saab, pead proovima.
          Ainuke häda, et VCD (Video-CD) pildikvaliteet on üsna nigel. SVCD (SuperVideo-CD) mõnevõrra parem, kuid seda mahub CD plaadile u. 40 minutit.
          Kas mängija oskab neid formaate lugeda ka DVD plaadilt, on jälle katsetamise värk.
          Võid proovida ka seda varianti: http://www.videohelp.com/sefy/?id=encoding12.html

          Comment


            #6
            kui asja eriti ei jaga siis on kõige lihtsam programm The FilmMachine mille saab siit. Sellega saab lisada ka subtiitreid, nii jäädavaid kui ka selliseid mida saab sisse välja lülitada...

            Edit: hoiatan veel seda ka muidugi et olenevalt arvutist võtab see protsess aega ca. 8 tundi (minu arvutiga vähemalt P4 2,8, 512rami)...

            Comment


              #7
              Hirmus keeruliseks ajate asja, kui arvutis on dvd kirjutaja, siis sellega tuli kaasa nero express nimeline programm, sellel on kaasas programmijupp nimega Nero vision express, seal kõik lihtne, loeb ise divx või xvid failist dvd, ja saab ka menüü teha nagu korralikule plaadile kohane. Kvaliteet nagu divx plaadil ikka, aga kuidagi vaadata kannatab.
              Elektrooniku kassil on neli jalga: sisend, väljund, maandus ja toide.

              Comment

              Working...
              X