Teade

Collapse
No announcement yet.

Ntsc probleem.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Ntsc probleem.

    Kui raske või lihtne on ntsc-le teleka ümberehitamine?Telekaks on Philips 21PT136b chassis AA5 ja teleri videokivi on TDA8362E.Endal on telekatega väga väike kogemus ja tark oleks kellegi käest nõu küsida.

    #2
    kõik oleneb signaaliallikast.kõige lihtsam on teha pilti ainult värviliseks.

    Comment


      #3
      Seda oleks nagu vaja.Signaaliallikaks on Panasonicu mängukonsool.

      Comment


        #4
        kui asi on ainult must valges pildis siis,siis tuleb muuta ntsc aktiivseks ja asi korras.kui aga rida või kaader tõmbleb,siis on asi keerulisem.

        Comment


          #5
          Rida ega kaader ei tõmble,probleemiks on must valge pilt.Telekas on Pal/Secam ja ntsc signaali mängib ta must valgelt.TDA8362 peaks ntsc võimaldama aga kuidas seda aktiivseks teha,on minu jaoks küsimus.

          Comment


            #6
            teoreetiliselt on asi nii,et avatakse service menu ja muudetakse vastavat option koodi.
            keerukaks teeb asja see,et seal on ainult tähe ja numbrikombinatsioonid.ja on tükk tegu et algul õige rida ja seejärel õige kood leida.

            Comment


              #7
              Service menu olen ma avanud aga see ei aidanud mind.Sellist optionit ma ei suutnud leida.

              0023S 1.0


              0 0 0 3 2


              - Systeme BS+L+I +


              YYNNNYYYYNN

              Service menu kuvas sellisena.Kahest viimasest menu reast saan ma aru aga mida kaks ülemist rida tähendavad.

              Comment


                #8
                esimene rida on programmi versioon.teine peaks olema rikete kood.
                viimane rida määrab ära teleri olemuse.

                Comment


                  #9
                  sellel mudelil puudub lisaks kõigele ka arvatavasti kvarts 3,58MHz.
                  sellest tuleb alustada.

                  Comment


                    #10
                    3,58Mhz kvarts on puudu,selle asemel on 8k2 takisti,mis on ühendatud toitega(+8v).Kivi datasheetilt loen välja,et kui 27.pin-l on pinge 0 kuni 5v toimib asi ntsc-s,üle 5,5v toimib pal-s.Skeemil on see jalg ühenduses toitega läbi takisti,mille väärtus on xxx.Huivitav oleks teada,milline philipsi mudel võimaldab ntsc mahamängimist ja mis oleks sama chassis-ga.Saaks kahte skeemi võrrelda,et milles on erinevus.

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by kreeklane@Mar 19 2006, 11:15
                      sellel mudelil puudub lisaks kõigele ka arvatavasti kvarts 3,58MHz.
                      sellest tuleb alustada.
                      Sellise kvartsi võib leida mõnest (kasvõ rikkis) toonvalimisega telefoniaparaadist,
                      sama ja levinud (mida levinum, seda odavam) kvarts võeti DTMF jaoks kasutusele.
                      Elektroonika töötab suitsu baasil.
                      Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                      Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                      Comment


                        #12
                        kvarts on täitsa saadav,tevalo ka pakkub.küllap on mujalgi.ühendada tuleb ta 34. jalale.
                        aga sellest võib väheseks jääda.kvartsi puudumine viitab sellele et korraldus ntsc lülitamiseks pole aktiivne.

                        Comment


                          #13
                          Kvartsi leidsin vanast videomakist.Panin külge,kasu polnud sellest,pilt samamoodi must valge.Plaadil pole õiget kohta kuhu kvarts külge pookida.Telekas on vist eos tehtunud nii,et ntsc playback puuduks.Ma olen teiste philipsi telekate skeeme otsinud ja need,mis olen leidnud on sama lahendusega.

                          Comment


                            #14
                            kas service menu laseb neljandal real muutusi teha?kui laseb,siis pead proovimise teel kindlaks tegema,et mis näitude muutmisel juhtub.mul paar aastat tagasi oli juhus,kus kõik näidud muutusid.pärast sai mitu nädalat jännata enne kui kõik hääle ja värvistandardid,sagedusalad ja videosisendid üles leidsin.

                            Comment


                              #15
                              Neljandal real lubab küll muutusi teha.

                              NN Single
                              Y PLL
                              N TXT
                              N 16/9 switch
                              N S-video
                              Y Scart
                              Y Local menu
                              Y 40 programs
                              Y Sleep timer

                              Ma praegu mälu järgi kirjutasin need optionid aga minu meelest seal rohkem võimalusi polnud.

                              Comment

                              Working...
                              X