Teade

Collapse
No announcement yet.

Monitori valimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Monitori valimine

    Hakkan uut arvutit komplekteerima ja tahaks teada millist monitori tasub osta. Olen kuulnud, et odavad AOC ja LiteOn monitorid pidid poole aastaga nii kehvat pilti näitama, et jube. Viimasena vaatasin LG Flatron'i, kas sellist tasub osta. Vaatluse all siis 17" ja koobiga monitorid, lcd veel las areneb odvamaks.
    "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

    #2
    Kui neil on sees Chungwa koop, siis üsna tõenäoliselt! AOC paistis kunagi silma reatrafode põlemise poolest aga see oli ammu.
    Vaata kas pilt meeldib, ühitus ning geomeetria paigas ja küsi garantii kestust. Samuti seda kuhu molu garantiisse läheb. Nt kui käib ookeani taga tiiru ära, on ikka jama küll. Soomega samuti. Muud nagu ei oskagi soovitada.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      Mina võtaks ikkagi LCD (võtsin tegelt juba ). 15" LCD, igaüks kes vaatab, küsib et kas 17", pilt ilus ja suur. Laual rohkem ruumi, silmad puhkavad, igasugused jutud sellest, et pilt ei jõua järgi või on sitem kui koobil, on bs. Vähemalt minu molu on kõigega hakkama saanud. Konkreetne mudel siis Sony SDM-X52. Olen kuulnud, et Samsungi LCD-d pidavat päris head olema, ja on odavamad.
      Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

      Comment


        #4
        Tegelikult vaatasin isegi poes, et 15" lcd nähtav osa on suurem kui 17" LG flatron koobiga. Hind on see mis hetkel määrab - 2200 või 4600. Ja need kolm surnud punkti, mis hetkel uuele lcd-le lubatud on ei meeldi mulle ka
        Olen 90% kindel, et aastapärast maksavad kõik 15" lcd-d ca 2000.-
        Arvan seda sest lcd on ehitus konstruktsioonilt lihtsam, vajab vähem kokkupanekuks aega ja häälestamist, tehnoloogia on uus ja hakkab alles nüüd ära tasuma. Kui keegi arvab teisti siis ootan huviga arvamusi.
        "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

        Comment


          #5
          Ja 17" flatroni garantii on 3a.
          "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

          Comment


            #6
            Mõni aeg tagasi reklaamis Sony, et nende molud on 100% surnud pixliteta. Aga hind on muidugi soolane. Mina mõtlesin ostes aga seda, et ega ma iga aasta ei osta ja kui osta, siis juba korralik. Eelmine molu oli mingi Viewsonic@60Hz, silmad tahtsid peast välja hüpata...
            Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

            Comment


              #7
              Mina valiks kah juba LCD, aga kui koobiga riista, siis ikka nii lameda ja musta kui võimalik, ja kindlasti trinitron koobi. Ise sellise Nec-i taga päevast päeva. Ja normaalne molu, aga muidugi jälle hind >

              Comment


                #8
                Umbes paar kuud tagasi sai pikkade uuringute tulemusena ostetud NEC 17" MultiSync FE791SB Flat. Selle monitori kohta on suhteliselt palju häid sõnu öeldud erinevates foorumites nii meil kui ka mujal. Ise olen väga rahul, kuigi jah, hind on kõrgem kui enamusel teistel! Teiste monitoridega võrreldes kannatab sama resolutsiooni juures kõrgemaid sagedusi! Mõnda on häirinud kaks ülipeenikest horisontaaltriipu monitori ekraanil aga sellist tüüpi monitoridel pidi see iseloomulik olema ja need ei häiri vähimalgi määral. Mul sõbral on üks u. 3 aastat vana NEC ja tema monitori pilt on parem kui 1 aasta vanusel LG-l! Nii,et minu soovitus kui siis juba korralik (mitte kõige odavam) NEC!
                20+ aastat elfafoorumis

                Comment


                  #9
                  Mõnda on häirinud kaks ülipeenikest horisontaaltriipu monitori ekraanil aga sellist tüüpi monitoridel pidi see iseloomulik olema ja need ei häiri vähimalgi määral.
                  On normaalne jah. Need on 2 traati,mis koobi sees eesmärgiga vähendada elektrivälja koobi välispinnal. Seda välja on vist igaüks tundnud kui tõmbab käeseljaga üle ekraani. Näha on tegelikult mitte traadid ise vaid nende varjud.
                  - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                  - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                  Comment


                    #10
                    need triibud on trinitron koobi ehituslikust iseärasusest
                    *************
                    *LÄTI VABAKS!*
                    *************

                    Comment


                      #11
                      See nec 4150.-EEK. Siis tõesti juba lcd kasulikum
                      "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

                      Comment


                        #12
                        Mingi 3 kuud tagasi uurisin natuke LCD asja ja parma hinna ja kvaliteedi suhte andis ViewSonicu G seeria (Graafika) molud. Pilt on neil ikka sigailus ja hind ei ole ka eriti hull.
                        Kui hakkad ostma koobiga molu siis pead kolme asja
                        1. punkti suurus ( mida väiksem punkt seda ilusam pilt)

                        2. max reso ( Mida suurem on max reso seda kauem molu elab st. kui molul on max reso 1024 ja sa põletad teda kogu aeg Makx reso juures siis muutub pilt 2 - 3 aastaga häguseks. Kui aga max reso on 1600 ja sina põletad teda 1024'ga siis kipub pilt uduseks minema alles 4 - 5 aasta pärast. Muidugi on oluline ka üleüldine kvaliteet mitte ainult üksikud näitajad) ??? krt segane jutt tuli aga loodan et said aru

                        3. max freq (kõik alla 100 hakkab silmadele)


                        Molu ostmine on üldse üks paras teadus ennem peab kõvasti lugema.

                        Comment


                          #13
                          Huvitav kus kohast selline Nec-i hind pärit on?
                          www.hinnavaatlus.ee andmetel hind praegu alates 3550.-
                          Mina eelistaksin enne korralikku tavalist monitori kui ko~ige odavamaid LCD-sid. Eks mo~ne aja p"rast paistab kui kaua need väga odavad LSD-d kestavad!Isiklikult on õnnestunud juba näha ka LCD-d millel pidevast ühest ja samst pildist jäljed peal (ja see ei olnud mingi odav monitor)!
                          20+ aastat elfafoorumis

                          Comment


                            #14
                            Sry näpukas: LCD-dest. ikka jutt!
                            20+ aastat elfafoorumis

                            Comment


                              #15
                              see on mingi wannabe jutt et kõik alla 100 hakkab silmadele, 85Hz on teatud valgustatuse juures isegi kõige optimaalsem
                              *************
                              *LÄTI VABAKS!*
                              *************

                              Comment

                              Working...
                              X