Teade

Collapse
No announcement yet.

televiisori ost: nõuandeid mudelite ja firmade kohta vaja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    televiisori ost: nõuandeid mudelite ja firmade kohta vaja

    mul on hetkel 27" laiekraan, aga sellest tikutopsist on juba kopp ees ja plaan oleks vahetada see välja ja osta min 37" isend. tegelikult olen vaadanud isegi kuni 50" elukaid, aga sealt hakkab hind juba pisut liiga karmiks minema. käibe saan ma Hollandis nendest hindadest tagasi, seega Eesti hinnad vist ei konkureeri. mõnda mudelit olen juba natuke vaadanud:
    tootja tüüp mudel hind. eurodes
    Sony LCD KDL 40U 2000 977
    Sony LCD KDL 40S 2000 1111
    Sony LCD KDL 40D 3000 1466
    Sharp LCD 42 SA 1 1111
    JVC LCD LT-42A80S
    Samsung Plasma PS42C91 1133
    Samsung Plasma PS42Q91 1188
    Samsung LCD LE40S81B 1077
    Pioneer Plasma PDP 4270XA 1499
    Philips Plasma 42PF5411 1444
    üks teine pood:
    Samsung Plasma PS42C91HX 1093
    Philips LCD 42PF3331 998
    Philips Plasma 42PF5331 1069
    lisaks veel terve honnik LG mudeleid, aga millegipärast ei tundu LG mulle usaldusväärne, vb liiga odav. nt 50" plasma oli 1499
    mudeleid on palju, aga need hakkasid viimane kord silma. kas eelistada LCD või Plasma tehnoloogiat. LCD plussiks tundub olevat parem resolutsioon, aga ma ei kavatse seda monitorina kasutada. Plasma pilt seevastu tundub nagu tiba kirkam. paraku pildikastide kohalt olen suht loll, seega oleks nõuanded teretulnud: mingid kindlad tootjad, parameetrid vms
    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

    #2
    Vs: televiisori ost: nõuandeid mudelite ja firmade kohta vaja

    Mina eelistaks Sony. Aga vaata telekapoodi - nipp on selles et palu demoda REAALSET pilti. Mitte troopikakalasid. Odava pildi tunneb kohe ära.

    Comment


      #3
      Vs: televiisori ost: nõuandeid mudelite ja firmade kohta vaja

      Alustuseks mõtleksin mina , kui kaugelt televiisorit vaatama hakkan - vastavalt sellele tuleks valida diagonaal.
      Järgmiseks - millist signaali peab pill (olema suuteline) näitama hakkama (täna ja eriti tulevikus).

      Ons need asjad Sinu jaoks paigas? Või pole need olulised, ka täiesti aksepteeritav variant

      Comment


        #4
        Vs: televiisori ost: nõuandeid mudelite ja firmade kohta vaja

        Mõlemal tehnoloogial omad plussid-miinused. Mina plasmat ei väga ei vaataks vaid piiluks ikka LCD poole. Samuti unusta "HD ready" kastid (on "poolel teel puuotsa" variant) ja vaata ainul "Full HD" ehk 1080i aparaate (see on tuleviku standard). Sony puhul soovitan soojalt X seeria kaste - ostad ja oled kohe kaua-kaua rahul.
        ... siiski kogemustega spetsialist@71
        * Videotööd Sony Pro XD kaameraga * videomontaaz Dual Xeon E5450/32GB RAM/M2.SSD/2xGPU*

        Comment


          #5
          Vs: televiisori ost: nõuandeid mudelite ja firmade kohta vaja

          Jäi varem silma üks kommentaar digitv.ee foorumist:
          kasutaja Roska kirjutab:"Lisaks veel see, et pildi kvaliteet oleneb ikka väga palju kasutatavast telerist/ekraanist. Olles näinud väga paljusid telereid ja ekraane testide käigus, võin öelda, et esimene LCD teler, mida tõesti osta tasuks on Sony KDL40X3500 (sisseehitatud DTT MPEG.4 tuuneriga muide). See on tõeliselt korralik teler, väga hea pildiga. Eelmised Sony-d ei kannata kahjuks erilist kriitikat ja muude tootjate seadmed ei ole nii head"(tsitaadi lõpp).
          Järsku ongi mingi tõepõhi all.

          Comment


            #6
            Vs: televiisori ost: nõuandeid mudelite ja firmade kohta vaja

            Esmalt postitatud KaruTEC poolt
            Mina eelistaks Sony.
            Võitsin tarbijamängus Sony kodukino, googeldamisel selgus, et tegemist on ümbermarkeeritud LG'ga. Niiet firma nimi ei määra veel midagi.
            Kolakoguja

            Comment


              #7
              Vs: televiisori ost: nõuandeid mudelite ja firmade kohta vaja

              Esmalt postitatud pupsik46 poolt
              Võitsin tarbijamängus Sony kodukino, googeldamisel selgus, et tegemist on ümbermarkeeritud LG'ga. Niiet firma nimi ei määra veel midagi.
              Telekaparandajad teavad, et mõnd põhiplaati leiab tosina tooja telekatest, globaliseerume, mis parata.
              VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

              Comment


                #8
                Vs: televiisori ost: nõuandeid mudelite ja firmade kohta vaja

                Ehk mõni spets, oskab siin võrrelda LCD ja plasma eluiga - sest tavaliselt tundub, samas hinnaklassis plasmadel, parem pilt olevat.
                Firmamärki ei tasu tõesti kullana võtta - kuigi ...hoidun ise mitme halva kogemuse pärast LG-st ning ka Samsungi suhtun ettevaatusega, kuna reklaamtekst ja tegelikud tehnilised andmed erinevad päris palju - kas ausalt pole siis võimalik?
                -

                Comment


                  #9
                  Vs: televiisori ost: nõuandeid mudelite ja firmade kohta vaja

                  kui tekib küsimus,et kas plasma või lcd-siis valiksin lcd.
                  valimisel tuleb vaadata ka taga olevaid ühenduspesasid.mida rohkem neid on seda parem.ja vähemalt kaks HDMI sisendit võiks olla

                  Comment


                    #10
                    Vs: televiisori ost: nõuandeid mudelite ja firmade kohta vaja

                    nii, täna käisin jälle poes, veel on...(baskin: kahtlused)
                    tegelikult on nii, et vaatasin ka tiba teisi elukaid, nt 50" LG plasma. ka poolel teel puu otsa, aga hind on ka ainult 1499. ja siis ka üks puu otsas variant: Vestel LCD 47750 hinnaks juba ka 1699. tootja on muidugi minu jaoks tundmatu, kuigi mul vanamehel mingi pisike palli kujuga kinekas tiksub juba paar aastat.
                    kuu aega on õnneks veel muidugi selle ostuni aega, aga enne ostmist tahaks ikka pildi ette saada...
                    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                    Comment


                      #11
                      Vs: televiisori ost: nõuandeid mudelite ja firmade kohta vaja

                      Kui Sony ja LCD, siis ma vaataksin pigem V-seeriat. X-seeria muidugi parem, aga ka hind on vastav

                      Plasma pilt oluliselt kontrastsem, ära usu LCD-de "6000:1" kontrastsust...see on pullikaka. Dynamic contrast my ass...

                      Kui sul nii palju aega ostuni, siis sinu asemel uuriksin hoopis foorumit:
                      http://www.avforums.com/forums/forumdisplay.php?f=155

                      ...samasugune alajaotus on ka plasmadest.

                      Natuke raske uskuda kasutajate hinnanguid mitte-spetsiaalsest foorumist. Igaüks kiidab oma, asi nii subjektiivne, et raske midagi otsustada.
                      Ühele meeldib ema, teisele tütar, nagu ikka tavaks saanud .

                      Comment


                        #12
                        Vs: televiisori ost: nõuandeid mudelite ja firmade kohta vaja

                        Vaata ka BenQ Full HD LCD-sid kui on kuskil pakkuda, neil oli paar päsis head ja mõistliku hinnaga.

                        Comment


                          #13
                          Vs: televiisori ost: nõuandeid mudelite ja firmade kohta vaja

                          Esmalt postitatud reuter poolt
                          Vestel LCD 47750 hinnaks juba ka 1699. tootja on muidugi minu jaoks tundmatu
                          Finlux on Euroopan suurimman, maailman kolmanneksi suurimman TV-valmistaja Vestelin ensimmäinen oma tuotemerkki. http://www.finlux.fi

                          Comment


                            #14
                            Vs: televiisori ost: nõuandeid mudelite ja firmade kohta vaja

                            Esmalt postitatud arx33 poolt
                            ...Samuti unusta "HD ready" kastid (on "poolel teel puuotsa" variant) ja vaata ainul "Full HD" ehk 1080i aparaate (see on tuleviku standard)...
                            Siis vast ikka 1080p (progressive, mitte interlaced)
                            Mina isiklikult soovitaks siiski enne 1.5-2x kallima full-HD kasti ostmist mõelda, millal sa kavatsed osta oma esimese full-HD-d toetava playeri[1] ja esimesed HD-plaadid ja kas selleks ajaks täna ostetud pill veel oma kvaliteedi ja liideste poolest pädev on. Võib-olla on mõistlikum siis uus telekas osta (ja seda märksa odavama raha eest kui täna)

                            Näiteks veel pool aastat vanadel pillidel on valdavalt HDMI 1.2 (või veel vanem) liides, mis ei toeta lossless true-HD audiot ega rohkem kui 24 bit värvi.

                            N.n."tulevikustandardid" muutuvad (ja odavnevad) liiga kiiresti selleks, et neisse oleks mõtet n.ö. "ette" investeerida.

                            [1] seda, et lähiaastatel eetrist mõistlikku HD-sisu tulema hakkab, pole vast mõtet unistada.
                            GSM: 5039624

                            Comment


                              #15
                              Vs: televiisori ost: nõuandeid mudelite ja firmade kohta vaja

                              Esmalt postitatud marcor1 poolt
                              Ehk mõni spets, oskab siin võrrelda LCD ja plasma eluiga -...
                              Uldiselt on neil lubatud töötunnid suht võrreldavad (60 000 h kanti).
                              Plasmal väsib ajapikku luminofoor, LCD-l sureb lamp.

                              Esmalt postitatud marcor1 poolt
                              ...sest tavaliselt tundub, samas hinnaklassis plasmadel, parem pilt olevat.
                              Ei tahaks plasma-vs-LCD trolli jälle toitma hakata, aga... plasma värvid on naturaalsemad ja sarnanevad rohkem kineskoopteleri omale, LCD on sünteetilisem ja kirkam. Maitseasi.
                              GSM: 5039624

                              Comment

                              Working...
                              X