Teade

Collapse
No announcement yet.

televiisori ost: nõuandeid mudelite ja firmade kohta vaja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: televiisori ost: nõuandeid mudelite ja firmade kohta vaja

    Mina valiks plasma, õigemini juba valisin. Aasta tagasi oli sama mõtisklus ja lähtusin põhimõttest, et Full HD pilti Eestis nagunii suures mahus edastama ei hakkata lähimate aastate jooksul. Lisaks võib öelda, et väiksema resoga filmide vaatamisel (divx mida netist tõmban) on plasma natuke parem. DVD pilt on Panasonicu plasmaga ülihea ja sat-i oma samuti. Lisaks võin öelda ka niipalju et vahet Full HD ja tava digi pildil teed 42" telekal ainult lähedalt alla 2m vaadates. 5 aasta pärast, kui HD levima hakkab võin ka uue pilli osta sest siis on uued hinnad ja liidesed-standardid.
    "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

    Comment


      #17
      Vs: televiisori ost: nõuandeid mudelite ja firmade kohta vaja

      Soetasin endale just Panasonicu 42" plasma - TH42PV70P.
      http://www.plussmiinus.ee/ee/elutuba...aata=TH42PV70P

      Lühikokkuvõtteks sai antud mudeli kasuks otsustatud, kuna samas hinnaklassis (1000 eeki odavam) Philips (PixelPlus värgiga) omas minu jaoks lumesajust pilti ja jalg oli ka koledam naise meelest , sisendeid oli ka vähem (1 HD ja d-sub 15pin puudus). Philips oma sisenditelt oleks võrdväärne konkureerima Panasonicu TH42PV7P-ga, mida ka mõnel pool müügil nägin.
      http://www.plussmiinus.ee/ee/elutuba...vaata=TH42PV7P


      Nii nagu kõik müügimehed rääkisid, pidin minagi pärast pikki otsinguid veenduma - 40" ja ülespoole saab sama raha eest oluliselt parema plasma kui LCD e. parem odavam plasma kui odav LCD. Need minumeelest võrreldava pildiga ja refresh kiirusega LCD-d maksid juba ca. 3+K eur.

      Olles paar päeva kasutanud, olen rahul ostuga. Rohkem oluliselt raha televusseri peale ei ole minu meelest ka mõtekas kulutada, seega julgen soovitada.

      Comment


        #18
        Vs: televiisori ost: nõuandeid mudelite ja firmade kohta vaja

        soovitaks sony ja x seeriat, kindlasti HDMI sisend ja 1080 full HD sest enesel Blue-Ray riistapuu küljes ja tava DVD nagu ei tahaks enam vaadata...
        plasma pluss on, et talvel-saad toa ka soojaks!
        Forget the net. Switch on the set. Warm it up slow and go. Light the tubes, bask in the glow. Surf shortwaves on your old radio.

        Comment


          #19
          Vs: televiisori ost: nõuandeid mudelite ja firmade kohta vaja

          Kõik teadjamehed kiidavad et plasma võtab palju voolu ja kütab tuba ja teeb ei tea mis veel. Panin oma Panasonic TH-42PV70P le voolumõõtja vahele ja näitas 200-240W olenevalt pildi heledusest. Tuba kütab vähem kui mu eelmine Telefunken mis oli küll 15 aastat vana.

          Comment


            #20
            Vs: televiisori ost: nõuandeid mudelite ja firmade kohta vaja

            Esmalt postitatud macman poolt
            soovitaks sony ja x seeriat, kindlasti HDMI sisend ja 1080 full HD sest enesel Blue-Ray riistapuu küljes ja tava DVD nagu ei tahaks enam vaadata...
            "Blu", mitte "Blue"!

            Mis aparaat? PS3 või midagi muud? Kui midagi korralikumat, siis huvitaks, kuidas konkreetsel eksemparil käideldavus on. Kuuldavasti olid esimesed playerid üsna uimase menüüga.

            Oled sa sama filmi DVD ja Blu-Ray versioone ka võrrelnud või räägid mingist demo-multikast? Need arvutimängu-laadsed renderdatud kaadrid näevad HD-peal tõesti erakordselt detailsed välja.

            PS. Kuna Sa nii innukalt Blu-Ray-d reklaamid, siis ei saa küsimata jätta, mitu plaati sul kollektsioonis on? (11. sept. 2007 seisuga on USA-s välja lastud tervelt 332 erinevat Blu-Ray filmi...)


            Esmalt postitatud macman poolt
            plasma pluss on, et talvel-saad toa ka soojaks!
            Seda võib väita ehk 3-5 a. vanade plasmapaneelide kohta. Tänapäeva plasmade ja LCD-de voolutarbed on üsna sarnased, olles kusagil 200-300W suurusjärgus.
            GSM: 5039624

            Comment


              #21
              Vs: televiisori ost: nõuandeid mudelite ja firmade kohta vaja

              kaevan... oma teema, siis on ehk lubatud

              http://tweakers.net/pricewatch/cat/345
              pisike hinnavõrdlus minu lähedal olevatest asjadest. mina ostan poest, kus on 1/7...1/6 võrra kallim, aga saan 19% käibe tagasi, seega tiba odavam, kui sel lehel
              siiani pole veel telekat ostnud ja nüüd järgmine nädal peaks teema olema täiesti aktuaalne. raha ei tahaks päris liigselt raisata ja seetõttu otsin odavamaid isendeid. ma tean, et odavalt head asja ei saa, aga tahaks ikka.

              vaadatav kaugused saavad olema järgmised: ca 3,5m diivanil vedeledes; põhiline vaatamiskoht tugitool ca 5m. need on järgnevad 2a nii. edasi ei tea, mis elu toob
              jõukohaseid suuri on vähe, seega poes hetkel olevad isendid
              PS 50C91H Samsung 1644
              PS 50Q91 Samsung 1777
              50 PC 51 LG 1499
              50 PFP 5532 Philips 1399
              oskab keegi konkreetsete isendite kohta halbu külgi välja tuua. ilmselt ise ei oska eriti erinevusi hinnata ja otsida, kuna tume sel alal. lihtsalt aasta pärast ei tahaks haliseda
              Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

              Comment


                #22
                Vs: televiisori ost: nõuandeid mudelite ja firmade kohta vaja

                Esmalt postitatud reuter poolt
                kaevan... oma teema, siis on ehk lubatud
                vaadatav kaugused saavad olema järgmised: ca 3,5m diivanil vedeledes; põhiline vaatamiskoht tugitool ca 5m. need on järgnevad 2a nii. edasi ei tea, mis elu toob
                jõukohaseid suuri on vähe, seega poes hetkel olevad isendid
                Kui sa nii lähedalt vaatad siis ära osta tingimata 50" telekat. Osta paremate andmetega ja 42". Mina vaatan kodus 42" Samsungi plasmat u 8 meetri pealt ja on normaalne, ehki ma olen lühinägelik ja peaksin alt tõlget lugedes prille kandma. Testisin et 10 meetri pealt juba vajaks prille.
                Soovitan sinu näidatud saidilt Panasonic TH-42PZ700, see on Full HD ehk siis 1920 x 1080 pikslit. Kui tingimata suurus on tähtis siis võta kõige odavam, ehk siit nimekirjast Philips.
                Tegelt selles hinnaklassis polegi mingeid "supertelekaid". Väga hea teleka saad siis kui paartuhat eurot juurde paned.
                Pioneeridel on näiteks väga hea pilt
                Ostan ansambli Mess 1995 ja Marju Kuut ja Uno Loop 1968 aastal "Melodja" pool välja antud vinüül LP

                Comment


                  #23
                  Vs: televiisori ost: nõuandeid mudelite ja firmade kohta vaja

                  Esmalt postitatud liivapaber poolt
                  Mina vaatan kodus 42" Samsungi plasmat u 8 meetri pealt ja on normaalne, ehki ma olen lühinägelik ja peaksin alt tõlget lugedes prille kandma. Testisin et 10 meetri pealt juba vajaks prille.
                  Selliselt kauguselt vaadates on minu meelest iga udupilt ilus ja mingit HD-d poleks üldse vaja. Mina vaatan 42" Philipsi plasmat 3-4 meetri pealt ja arvan, et suurem paneel ei teeks ka paha. Muide, kus lossis see 10 meetrine vaatamiskaugus üldse võetakse, mul elumaja 10x14 meetrit.

                  Comment


                    #24
                    Vs: televiisori ost: nõuandeid mudelite ja firmade kohta vaja

                    sellepärast ma seda 50" piilungi. poes sai neid vahitud alla 3m pealt ja head signaali on suht hea vaadata. lähemalt tuleb juba hakata vaikselt pead keerama(nagu Kosmoses esimeses reas )
                    kui lihtsalt need 50" isendid arvamuste põhjal väga maha tehakse, siis juu peab 42" vaatama. Panasonicut siin eriti saada ei ole ja muude asjade toodangust mul aimu eriti ei ole(pole informaatorit)
                    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                    Comment


                      #25
                      Vs: televiisori ost: nõuandeid mudelite ja firmade kohta vaja

                      palju vett on vahepeal merre voolanud. võtsin nõuks siis oma telkust pisike ülevaade kirjutada.
                      TH-50PX8
                      sai soetatud selline isend. alustame asjaolust, et tegemist on suht säästumudeliga. samas pole talle mingeid otseseid vigu ette heita.

                      poes teiste 50" kastidega(sama hinnaklass) võrreldes oli selle pilt kõige loomulikum, päris elus värvilised saunalinad ei läigi, aga mõneski teises pildis oli linadel läige. tuleb tunnistada, et esmapilgul tundus Samsungi erk ja teravate värvidega pilt ahvatlevam, aga peale tunnist piltide võrdlust kaapisid need kirkad toonid silma. 100Hz laotus peaks pildi veidi mahedamaks tegema. arvuti puhul 85Hz kipub kergelt häirima, sel telekal on aga pilt hea - ju toimib.

                      kaunis meeldiv on teleka raam, mis on mattmust ja seega ei reeda kergelt tolmu ega peegelda toas olevat. raamistik ise on suht kitsas, mis samuti mulle meeldib. jalg on lahmakas, aga eks sellise kolaka serva peal püsti hoimine eeldab ka vastavat kandepinda.

                      HDready sai soetatud teadmisega, et paremat signaali(isegi sama head) pole eriti kuskilt saada ja liikuva pildi jaoks on pilt tegelikult väga hea. paraku nt Viasat signaal on nii jube, et seda telekast 3m pealt vaadata peaaegu ei kannata, aga Hollandi kaabel on suht ilus. DVD mängija ootab remonti, seega õiget signaali pole veel proovida saanudki.

                      sisenditest on olemas 2*HDMI, 2*Scart, komponent ja esipaneelil kaane all S-video/composite. Scartide juures on ka kirjas, mille jaoks nad sobivad: mõlemad toetavad videot sisse ja välja, mõlemad toetavad RGB sinaali sisestamist, ühel on lisaks veel ka S-video tugi. puudus, mida poes ei taibanud vaadata, on VGA sisendi puudumine. teistel vaadatud Panadel oli olemas ja ma miskipärast eeldasin olemasolu ka sel isendil. kuna X60s on praegu peamine kasutatav raal, siis selle tarvis oleks see sisendhädavajalik. sellega seoses sain aru ka FullHD vajalikkusest - AutoCADi puhul võiksid pilt ja eraldusvõime alati suuremad olla.

                      digitüüneri olemasolu on kindlasti plussiks. hetkel küll ei kasuta(ei viitsi kohalikku vaadata), aga tuleviku silmas pidades on telku juures üks karbike ja pult vähem.

                      menüüd on telekal võimalik panna eest keelseks. keele toe on vist teinud eestlane, sest mõisted on lihtsad ja loogilised(mitte nagu windowsi keel). pult on suurema poole ja suht kandiline. mulle meeldib, sest püsib hästi käes ja nupude vajutamisega saab lihtsalt hakkama ka sepp või pikkade küüntega neidis. nupud käivad kerge nõksuga ja igale nõksule järgneb ainult üks liigutus ka teleka poolt(SAT tüüneril nt kipub vahel 2 kanalit korraga edasi viskama. rõve). puldil on ka VCR/DVD juhtimine. isegi puldis olevad toiteelemendid on Pana enda toodang.

                      heli on parem, kui Samsungi 26...32" telkudel, aga päris kõlaritega võrreldes siiski kriitikat eriti ei kannata. keskmised ja kõrged on suht täpsed, aga alumine ots on väga hõre. vana Grundigi resiiver järel olevad Horteni kastid(kõik ca 20a vanad) teevad heli kergelt tuhmimaks, aga vähemalt on kogu ulatus mingil moel kaetud ja heli on oluliselt meeldivam.

                      kokkuvõtteks: uuesti telekat ostma minnes maksaks selle pea 10kEEK lisaks, et saada FullHD ja VGA sisend. olulist põhjust teiste markide poole vaatamiseks ei näe.
                      DMZ-TZ5 ja teistel Pana fotokatel võiks ka olla VieraLink tugi, et saaks siis telekast pilte vaadata ilma ninapidi telekas passimatta või pikkade juhtmete vedamiseta...


                      plussid
                      *loomulikud värvid
                      *matt raam ja üldse meeldivalt rahulik disain
                      *100Hz kaadri laotus
                      *digitüüner(digi ja analoogkanalid on ühes loendis)
                      *eesti keelne menüü(ka Hollandis olemas)
                      *suur pult. meestele paras, hea jalka vaheajal klõpsida

                      miinused
                      *HDready
                      *puudub VGA sisend
                      *HDMI sisendeid võiks pigem enam olla(hetkel jagub, aga varu pole)
                      *vb tiba liiga suur pult lapse või väiksema naisterahva käe jaoks
                      *võiks veel suurem olla
                      *heli, aga see vist kõigil telekatel vilets(va projeksioontelekad)
                      viimati muutis kasutaja reuter; 19 m 2008, 03:34.
                      Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                      Comment


                        #26
                        Vs: televiisori ost: nõuandeid mudelite ja firmade kohta vaja

                        Tere! Kas PIP on?
                        www.automobilia.ee

                        Comment


                          #27
                          Vs: televiisori ost: nõuandeid mudelite ja firmade kohta vaja

                          PIP? pilt pildis? seda ei ole, tegemist siiski suht säästumudeliga. eks ta hea oleks, aga pole maitset suhu saanud, seega ei tea väga igatseda
                          Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                          Comment


                            #28
                            Vs: televiisori ost: nõuandeid mudelite ja firmade kohta vaja

                            Igasugu reklaame lugedes, torkabki silma PIPi puudus ja PAP pole eriti mõtet lootagi. Ega see hind PIP olemasolu näita, nagu seda on mingi odav (suht) Finlux 2 tuuneriga.
                            www.automobilia.ee

                            Comment


                              #29
                              Vs: televiisori ost: nõuandeid mudelite ja firmade kohta vaja

                              Esmalt postitatud alfons poolt
                              Tere! Kas PIP on?
                              Täiega mõttetu teema!! Ega meil enam veneaeg ole et poes telekaid saada ei ole. Osta 15 tolline kõrvale ja on igati parem.

                              Comment

                              Working...
                              X