Teade

Collapse
No announcement yet.

Vene värviline telekas?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vene värviline telekas?

    On üks vene värviline telekas. http://www.zone.ee/dannuwap/mudel.gif Telekal on selline jama, et kui sisse lülitada siis pilt hüppab ja virvendab, mingi 30s. pärast tekkivad valged triibud ja koos nendega vastik hääl. Triibud jooksevad paremalt vasakule ja nats kaldu. Kui telekas on mingi 10min. soojenenud siis hakkavad triibud vaikselt ära kaduma, pilt muutub selgeks ja kõik on ok. Vahest kui telekas on mingi tundide kaupa mänginud tulevad triibud ja kõrin hääles tagasi. Piisab vahest sellest kui panna yks suurem kolakas ja telekas läheb jälle korda, kui teleka käima panen siis kolakast pole kasu.  Olen plaadid silmaga üle käinud aga ei midagi. Ehk keegi oskab öelda mida ma peaks vaatama või on kõrgepingega mingi jama. Kardan ise, et kusagil on mingi külm joode aga kust kohast? Ehk keegi oskab juhendada  kust otsida või kuda otsida.
    msn: pois11@hotmail.com

    #2
    Ega see heli kõrgepinge ülelööki meenuta?
    Kui ei siis arvan et viga on sünkrokivi juures. Vanasti oli kivi k174XA11, nüüd võib miskit moodsamat olla. Tema ümbruse konded (22nF,47nF jm) väsisid ära.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      Sünkroprobleemid..
      pakun, et seal on kivi KP1021XA2
      ja seal kandis peaks olema ka kaks regulaatorit. üks reasageduse oma, teine faasi oma. Kontrolli, et need ühendust annaksid.
      Kas kaader ei hakka hüppama ???
      Veel üks küsimus. ega see probleem ainult videomakist vaatamisel ei esine ???. sellisel juhul aitab ühe kivi jala vastu maad panemine (ei tea kajhus sellel millise)
      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

      Comment


        #4
        Ei videomaki ma ei kasuta ja kaader nagu hüppab jah, eriti siis kui käima telekas panna, hääl on sel hetkel korras, mingi 30s. pärast akkab kõrisema ja jooned tulevad. Pilt ise veel virvendab või lainetab ja värvid kaovad ka ära. Häält ei oska eriti seletada, nagu oleks see kõrgepingest tingitud, alguses on nagu kõrgem aga kui ülesse hakkab soojenema siis läheb kõrin madalamaks ja kaob  :-/
        Aga muidu seal on kivi k174XA11 ja kui te väidate, et viga on sellest plokis siis mida ma sealt välja vahetama peaks, kas piisab kui kõik kondekad välja vahetada või peab mõne taki ka üle vaatama, silmaga pole muidu midagi näha. Ei sa yhe kaupa ka vahetada kuna käepärast pole varu juppe, peab tevalost läbi astuma, ega äki üldse see kivi läbi pole  ???
        msn: pois11@hotmail.com

        Comment


          #5
          Seal olid punased lehetaolised kondekad. Üks neist oli läbi, milline nimelt ei mäleta enam. Vaheta välja. Need on nagunii pahad konded, ohuvärvi ka ja puha
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #6
            Viga vôib ka raadokanali osas olla, eriti AVR ahelas.
            (signaal ülevôimendatud) Seal ka punast värvi konded
            Kas seal telekas saab plokke ükshaaval välja kiskuda ??

            Aga kui viitsid môôda, mis toiteplokist välja tuleb ja palju see muutub..
            Ja kui on xa11 sünkroosas, siis selle kivi ees peaks üks kt209 olema. Kontrolli ka seda ja selle pingeid
            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

            Comment


              #7
              Martinj-ga nõus. Aga NEED punased konded on tõesti tihti vigade põhjuseks. Kas selles telekas ka - ei tea.
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #8
                Sellel telekal saab ploke jah välja tõmmata, proovin lähi tulevikus kõigepealt need konded ära vahetada, sest sellest AVR ahelast ei saand täpselt aru, pole just telekate spetsialist.
                Aga muidu mul on ned lehetaolised konded rohelised ???
                msn: pois11@hotmail.com

                Comment


                  #9
                  Sellel telekal saab ploke jah välja tõmmata, proovin lähi tulevikus kõigepealt need konded ära vahetada, sest sellest AVR ahelast ei saand täpselt aru, pole just telekate spetsialist.
                  Aga muidu mul on ned lehetaolised konded rohelised ???
                  Sellisel juhul, kui viitsid, mine mônesse telekaromulasse ja vôta enda telekast need kahtlased plokid kaasa, äkki testivad ära, vôi on Sul endal vôimalus  mône teise teleka plokke proovida??? Minul (vist) enam töökorras plokke ei ole
                  Kui Sul on skeem käepärast siis seal AVR on ARU (vene keel ladina tähtedega) ja tähendab automaatset vôimendusereguleerimist.
                  Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                  Comment


                    #10
                    Olen jälle hädas, Selles sünkro plokis ei olnud viga, sain selle ära kontrollida. Pole seda skeemi ka kusagilt võtta, et seda AVR ahelat vaadata. Kui see tyli ei tee siis keegi võiks täpselt ära seletada mida ja kust ma testriga mõõtma pean ja mis näitusid pean vaatama.
                    Vahepeal tegin sellist asja, et akkasin plokke järjest yhe kaupa lahti ühendama ja mõne minuti möödudes panin tagasi, samal ajal kui telekas töötas. Mõtlesin, et kui taas plokk tööle panna siis saab teada kas telekas mängib ilusti või mitte... ei tea kas see on õige teel või mitte? Aga ühe plokiga millel on kivid TDA3530 MDA3505 ja mingi värvi plokk ka lisaks. Ühesõnaga selle tööle panemisel tekkisid need jooned, kaader jooksis ja hääles on pinin. Sama asi nagu siis kui telekas käima panna. Mis keegi sellest arvab, kas võib asi seal olla ja mis võib seal olla.
                    msn: pois11@hotmail.com

                    Comment


                      #11
                      Olen jälle hädas, Selles sünkro plokis ei olnud viga, sain selle ära kontrollida. Pole seda skeemi ka kusagilt võtta, et seda AVR ahelat vaadata. Kui see tyli ei tee siis keegi võiks täpselt ära seletada mida ja kust ma testriga mõõtma pean ja mis näitusid pean vaatama.
                      Vahepeal tegin sellist asja, et akkasin plokke järjest yhe kaupa lahti ühendama ja mõne minuti möödudes panin tagasi, samal ajal kui telekas töötas. Mõtlesin, et kui taas plokk tööle panna siis saab teada kas telekas mängib ilusti või mitte... ei tea kas see on õige teel või mitte? Aga ühe plokiga millel on kivid TDA3530 MDA3505 ja mingi värvi plokk ka lisaks. Ühesõnaga selle tööle panemisel tekkisid need jooned, kaader jooksis ja hääles on pinin. Sama asi nagu siis kui telekas käima panna. Mis keegi sellest arvab, kas võib asi seal olla ja mis võib seal olla.
                      See plokk peaks olema värvimoodul. Kuigi ma seda eriti hästi ei usu, on teoreetiline vôimalus, et see lühistab sünkrosignaale..aga kes teab. Kas Sul raadiokanaliplokki on vôimalik vahetada ??? Ma ikkagi kahtlustaks nüüd kôige rohkem seda..
                      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                      Comment


                        #12

                        See plokk peaks olema värvimoodul. Kuigi ma seda eriti hästi ei usu, on teoreetiline vôimalus, et see lühistab sünkrosignaale..aga kes teab. Kas Sul raadiokanaliplokki on vôimalik vahetada ??? Ma ikkagi kahtlustaks nüüd kôige rohkem seda..

                        Ei ole mul neid plokke kusagilt võtta ja ära vahetada, tundub, et peab selle veaga edasi elama  :'(. Ja milline see raadiokanali plokk oli, kas see millel on kivi k174XA11 või mingi mu. Ma muidu katsetasin veel ja ikka kui sellel viimasel niiöelda võtta toide tagant ära ja mõne aja möödudes tagasi panna tekivad need jamad. Kõigi muude plokidega ei juhtu midagi.
                        See on see plokk millel on kivid TDA3530 MDA3505 ja üks lisa plokk mille eemaldamisel kaovad aind värvid ära, sellel on kivi A3510D. Plokile tuleb toite pistik ja edasi läheb posu juhtmeid kineskoopi kyljes olevale plaadile ja siis mõned juhtmed sinna plaadile kus on nupud ja dabloo. Nende kahe viimase pistiku välja tõmbamisel ei muutu midagi. Ma pole just suurem teleka spetsialist ja võibolla olen valel teel oopis aga ehk on kellegil veel ideid mida teha või tuleb asi sinnapaika jätta  
                        msn: pois11@hotmail.com

                        Comment


                          #13
                          See plokk , mille väljakoukimisel värvid ära kaovad on värvikanal. Küsimus. kui see plokk ära on ,kas siis on pilt normis ?? Ja kuna seal on kivi 3510 siis järeldan, et see on pal plokk, milles nagu viga ei tohiks olla,kuid vene telekad üllatusi täis
                          Raadiokanal on selle värviploki all olev plaat.
                          Kôigepealt on vasakult vaadates kaks plekk-kopsikut üks on meetri, teine detsimeetri plokk, siis on üks suurem plaat (vôi on sellel kah kopsik peal) . See on see raadiokanali lisamoodul, mis vôib teha seda jama. ja järgmine on sünkromoodul.
                          AVR-t tööd saad kontrollida, môôtes pinget raadiokanali lisamooduli 14 jalal. vôrreldes milline normaal ja mittenormaalolukorras. Mis kivi muidu selles moodulis on ?
                          Ma pakuks K174UR5.
                          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                          Comment


                            #14
                            Värvi ploki eemaldamisel ei toimu jah muud kui värvide kadumine, heli ja pilt ise jääb korda.
                            Tegin siis selle mõõtmise ka ära otsa 14 ja ma(raami) vahel.
                            Käima pannes on 4,25V pilt virvendab ja hüppab.
                            Kui tekivad lisaks jooned siis on pinge tõusnud 4,6V ja kui jooned akkavad ära kaduma siis jääb 4,43V. Aga kõige imelikum oli see, et kui ma lülitasin teleka välja ja panin koheselt sisse tagasi näitas tester hoopis 9V... Ja moodulis on jah kivi K174UR5.
                            Milles siis jama olla võiks, kui sellest infost midagi kasu on.
                            msn: pois11@hotmail.com

                            Comment


                              #15
                              9v on seal signaali puudumisel ja näib, et avr töötab normaalselt. Siiski soovitaks prooviks môni teine plokk otsida, äkki siit foorumist isegi keegi eraldab
                              Minul plokki praegu vist ei ole (tegelt oleks, aga siis pooks mu suguklased mind üles, sest nad ei näe oma seepe )
                              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                              Comment

                              Working...
                              X