Teade

Collapse
No announcement yet.

Esimesed triibulised

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Esimesed triibulised

    Ehk siis - kuskohast tekivad telekasse triibud ja mis nipiga need nyyd ära saaks?
    Mul on selline tore ja töötav meediakeskus - telekas/digibox/arvuti/v6im/videomakk - k6ik yhes puntras koos ja siiani väga hästi töötanud. Peale kolimist aga (k6ik yhendused samad) v6ttis s-video yhendus arvutist telekasse kätte, ja hakkas ekraanil triipudega mängima. K6ige paremini näha mustal pinnal, kitsad ja heledamad kui taust, kohati triibu sees pilt moonutatud ja jooksevad. Aeglaselt alt yles, yks tuleb, teine läheb Ainult s-video yhenduse korral, digiboksist scardi kaudu tuli veatu pilt.

    Kuna mul telekal on s-video pesa kerge kiiksuga (loe: mingi joodis lahti, nii et juhet liigutades kaob vahel pilt ja vahel muutub mustvalgeks), siis panin asja selle syyks ja yhendasin selle s-video teleka teise scardipessa. Nii:
    -moonutus kadus
    -triibud muutusid 6rnemaks ja vähem segavaks, aga ära ei kadunud
    -digiboxi signaali tekkisid kah triibud:P

    Ma saan aru, et maandusega on kuskilt otsast midagi perses, aga mispidi peale hakata? Toide kogu sellele kremplile on kyll kenasti maandusega pikendusest/seinakontaktist, aga telekal ja osadel teistel asjadel pole maandusega pistikutki. K6ik need miljon juhet jooksevad kyll puntras ja segiläbi telekalaua taga, aga ma ei usu, et need asjasse puutuvad. Viga ikka telekas kuskil. Sest ntx digiboxist tuleb scart on kyll ysna eraldi ja millegagi kokku ei puutu ega ylemäära pikk pole.

    Niisiis, mis otsast peale hakata?

    #2
    Vs: Esimesed triibulised

    50Hz häire mis muud.
    Proovi erinevate seadmete toitepistikuid teistpidi seinakontakti panna (keerad 180 kraadi).
    Kas antenni lahtivõtmisel tribud kaovad ? Kui jah, siis sinna galvaaniline eraldaja vahele.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      Vs: Esimesed triibulised

      odot. Aga alguses ei puudutanud häire muud, kui vaid pc-tv yhendust. digiboxi pilt oli norm+. V6ib see antenn siis niimoodi nurga taha ka m6juda?

      Lisan veel, et antenn on kaabeltv, ja sama kaabliluti otsas on dsl kah.

      Comment


        #4
        Vs: Esimesed triibulised

        Saan ma õigesti aru et vaid PC ühendamisel tekib häire?
        Millisest allikast saab toite häireid tekitav PC ? Kas ikka samast pikendusest või kusagilt mujalt? Hea oleks kõiki seadmeid toita ühest pikendusest.
        Kui lahtiühendamiste käigus selgub, et solgi allikaks on tõesti PC, viska pilk tema emme (ja toitebloki) elektrolüütidele. Kui nad punnis, oled vea tõenäoliselt leidnud.
        Häire kadumine signaali ühendamisel SCARTi räägib mu teooriale vastu...
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          Vs: Esimesed triibulised

          Esmalt postitatud ciryo poolt
          Ehk siis - kuskohast tekivad telekasse triibud ja mis nipiga need nyyd ära saaks?
          Triibud tekivad 50 Hz häirest, mis omakorda enamasti tingitud ground loop-ist. Viimane tuleb tuvastada ja likvideerida.
          Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

          Comment

          Working...
          X