Teade

Collapse
No announcement yet.

valvekaamera välistingimusse

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: valvekaamera välistingimusse

    Esmalt postitatud GU50 poolt
    Proovimõttes soetasin ka sama TV-IP100 kaamera. Täitsa teeb mis lubatud...
    Niipalju kui mina Trendneti kaameraid (IP100..300) katsetanud olen, on nad kõik üsna kehva pildiga. Viimane IP100, mis mul ukse taga ripub on mõne aastaga nii kummaliselt "väsinud", et esitab värve valikuliselt valesti - näiteks süsimust särk paistab kaameras roosa, samas, kui puulehed on ikka rohelised ja trepi käsipuu punane, nagu olema peab.
    Müra on hämaras nii tugev, et liikumisdetektorit ei saa kasutada - pidevalt on tema arvates mingi liikumine.

    Esmalt postitatud GU50 poolt
    Praegu on liikumistunnistus lahendatud välise (päris hea) programmiga IPView...
    IPView jooksutas masinat (ainult videosalvestamiseks reserveeritud Cel 1.3GHz, Intel orig. D815 plaat, 512MB RAM, WinXP) korra nädalas, hiljem iga mõne päeva pärast totaalselt kinni. Tõstsin prooviks teise emaplaadi peale (1GHz VIA C3) ümber ja tegin uue värske XP installi, samad probleemid.
    GSM: 5039624

    Comment


      #17
      Vs: valvekaamera välistingimusse

      Esmalt postitatud maaalune poolt
      Plaanis on ehitada lihtne klaasaknaga kuubik,milles asub ka kütteelement (25w keraamiline traatakisti)
      Aga kui paigaldada sellesse kasti takisti asemel hoopis reflektoriga halogeenpirn? Oleks ehk kütmisele lisaks abiks ka pimedas pildivälja valgustamisel?
      Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

      Comment


        #18
        Vs: valvekaamera välistingimusse

        Esmalt postitatud GU50 poolt
        Aga kui paigaldada sellesse kasti takisti asemel hoopis reflektoriga halogeenpirn? Oleks ehk kütmisele lisaks abiks ka pimedas pildivälja valgustamisel?
        Saad ainult hulgaliselt peegeldusi, ei midagi muud
        GSM: 5039624

        Comment


          #19
          Vs: valvekaamera välistingimusse

          Minu vajadused see IP100 igatahes rahuldab.Oma hinna kohta naljalt taolist ei leia.Alati võiks olla parem ,kuid suvekodu jälgimiseks kõlbab täiesti.Kuu aega pole muidugi veel piisav ,et tast põhjalikumat järeldust teha.
          Kõik meeldiv tuleb lambist...

          Comment


            #20
            Vs: valvekaamera välistingimusse

            Esmalt postitatud vtl poolt
            Saad ainult hulgaliselt peegeldusi, ei midagi muud
            Kui pirn paigaldada vahetult vastu boksi esiklaasi, mõnevõrra ettepoole kaamera objektiivist, siis ei peegeldu seal midagi. Põhimõtteliselt saaks toite (12V) lambile, boksi küttele ja kaamerale lahendada sama toitejuhtmega.
            Kütteks peaks tegelikult piisama kui kaamerale viia toiteks 12V ja pingeregu radiaatoriga paigaldada boksi sisse. Konkreetne TV-IP100 kaamera sööb 700mA@5V. Toites kaamerat 12V-ga eralduks regul ca 5W soojust. Lisaks kaameras endas muutub ka valdav enamus elektrivoolust mitte pildiks vaid soojuseks, kirjade järgi 3,2W (korpus on käega katsudes tuntavalt soe). Kokku oleks küttekeha, mis moodustub regulaator+kaamera siis 8-9W. Peaks piisama boksi soojendamiseks?
            Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

            Comment


              #21
              Vs: valvekaamera välistingimusse

              Esmalt postitatud maaalune poolt
              Minu vajadused see IP100 igatahes rahuldab.Oma hinna kohta naljalt taolist ei leia.Alati võiks olla parem ,kuid suvekodu jälgimiseks kõlbab täiesti.Kuu aega pole muidugi veel piisav ,et tast põhjalikumat järeldust teha.
              Ma ei tea Sinu vajadusi...
              Küll võin öelda seda, et kui Sul just täiskohaga valvur 24/7 kaamerapilti ei jälgi, siis pisteline pilguheit suvekodusse on rohkem oma edevuse rahuldamiseks ja sõpradele näitamiseks, reaalset kasu sellest ei ole.

              Kaamerast võib mingit kasu olla sel juhul, kui see dokumenteerib (salvestab) kõik sündmused, selleks aga antud kaamera hästi ei kõlba. Nagu öeldud, pimedas on häda müraga, valges on häda sellega, et kaamera läheb küllastusse ja ei erista varju- ning eredalt valgustatud alasid. Värvidest rääkimata - näiteks ei ole selle kaamera järgi võimalik tuvastada auto värvi või inimese riideid.
              Nagu ka öeldud, kaasasolev soft on ebastabiilne ja 24/7 jälgimiseks ei sobi.

              Parem osta sama raha eest korralikum m/v analoogkaamera ja capture kaart arvutisse, vähemalt on tõenäosus, et näod on ära tuntavad.
              GSM: 5039624

              Comment


                #22
                Vs: valvekaamera välistingimusse

                Esmalt postitatud GU50 poolt
                Kui pirn paigaldada vahetult vastu boksi esiklaasi, mõnevõrra ettepoole kaamera objektiivist, siis ei peegeldu seal midagi.
                Aga proovi pimedas läbi akna hoovi valgustada. Paiguta halogeenpirn vahetult vastu klaasi ja vaata, kas peegeldub midagi tagasi või mitte.
                Klaasi ebaühtlusest ja välise pinna mustusest tingituna hajub osa valgust klaasi sees ning tuleb tuppa tagasi.

                Esmalt postitatud GU50 poolt
                Põhimõtteliselt saaks toite (12V) lambile, boksi küttele ja kaamerale lahendada sama toitejuhtmega.
                [...]
                Konkreetne TV-IP100 kaamera sööb 700mA@5V.
                CAT5 juhtmega ei ole just hea mõte seda teha. selle läbimõõt on reeglina 0.4mm, millele lubatud maksimaalne vool jäi mälu järgi suurusjärku 300...400mA. Amper või paar on ilmselgelt liiga palju.
                Kaabel ilmselt maha ei põle, aga korrektne selline lahendus ka ei ole. Esimese asjana annavad järgi ilmselt CAT5 pistikute pressühendused, mis niigi valdavalt "ausõna peal" töötavad.

                Eraldi toitejuhtmega võib kaamerat toita ja kütta muidugi, iseküsimus, kui vajalik see küte seal üldse on.
                Minul töötab sama IP100 kaamera juba paar aastat välikorpuses ukse taga ilma mingi kütteta ja pole veel kordagi mingit kondentsi ega jääd täheldanud.
                GSM: 5039624

                Comment


                  #23
                  Vs: valvekaamera välistingimusse

                  Esmalt postitatud vtl poolt
                  Ma ei tea Sinu vajadusi...
                  Küll võin öelda seda, et kui Sul just täiskohaga valvur 24/7 kaamerapilti ei jälgi, siis pisteline pilguheit suvekodusse on rohkem oma edevuse rahuldamiseks ja sõpradele näitamiseks, reaalset kasu sellest ei ole.

                  Kaamerast võib mingit kasu olla sel juhul, kui see dokumenteerib (salvestab) kõik sündmused, selleks aga antud kaamera hästi ei kõlba. Nagu öeldud, pimedas on häda müraga, valges on häda sellega, et kaamera läheb küllastusse ja ei erista varju- ning eredalt valgustatud alasid. Värvidest rääkimata - näiteks ei ole selle kaamera järgi võimalik tuvastada auto värvi või inimese riideid.
                  Nagu ka öeldud, kaasasolev soft on ebastabiilne ja 24/7 jälgimiseks ei sobi.

                  Parem osta sama raha eest korralikum m/v analoogkaamera ja capture kaart arvutisse, vähemalt on tõenäosus, et näod on ära tuntavad.
                  Arusaadav, kuid kahjuks unustasin lisada ,et mul on vaja jälgida ilmastikuolusid , temperatuuri jt.nähtusi - kas võtta vihmavari, purilaud,sõbrad jne. kaasa või mitte.
                  Kaamera on mul asetatud hetkel alla päikest ja öiseks illumineerimiseks on akna kohal asuv profi 70W metallhaliid proze.Näitab öösel valgusvihu ulatuses seda küll- kas kits või inimene.Päeval jällegi parasjagu seda kas sajab või ei ning tuulelipp paistab ka ära.Maja saadab mulle keskuse abil nagunii e-maili kui keegi kutsumata tegelane sisse ronib.Eks ta jah tuim on, kuid IP View pole seni küll kordagi pange pannud.
                  Minuarust on siin kaks võimalust: kas selline alumise otsa kaamera või juba ülemise otsa kvaliteetsem(10k ja rohkem).Neid keskmisi mõnetonniseid pole mõtet ka sebida - lihtsalt raha raiskamine.IMHO

                  Laseks nüüd teemaalgatajal ka väheke hingata...
                  Kõik meeldiv tuleb lambist...

                  Comment


                    #24
                    Vs: valvekaamera välistingimusse

                    Täpsustan: CAT5 võid rahulikult ampri per soon läbi kütta, AGA 5V korral on pingelang liiga suur (kui see kaabel sul üle 5m on). Ei juhtu midagi ka ühendustega. Mul on kogemusi, palju kogemusi

                    Comment


                      #25
                      Vs: valvekaamera välistingimusse

                      Esmalt postitatud vtl poolt
                      Aga proovi pimedas läbi akna hoovi valgustada. Paiguta halogeenpirn vahetult vastu klaasi ja vaata, kas peegeldub midagi tagasi või mitte.
                      Topeltklaasiga on kindlasti probleemid, ühekordsega... abiks katsetamine Alati on võimalus paigaldada väline valgusallikas, näiteks prože boksi alla, mis lisaks vaatevälja valgustamisele soojendaks konvektsiooniga ka boksi.

                      CAT5 juhtmega ei ole just hea mõte seda teha.
                      Polnudki nagu seda ideed esitatud, kuna kõnealuse TV-IP100 kaamera toide käib eraldi juhtmega. Hirmus vinge toiteblokk on tollega kaasa pandud, 5V/2,5A, kuigi kaamera max tarve on 0,7A.

                      Nagu ka öeldud, kaasasolev soft on ebastabiilne ja 24/7 jälgimiseks ei sobi.
                      Mis softi versioon oli? Praegu nad jagavad kodukal tasuta IP View Pro softi, mis on palju asisem kui kaameraga plaadil kaasa tulnu. Ei ole veel seda pikalt ajanud, ei oska kommenteerida stabiilsust. Samuti tasuks ilmselt kaamera firmware uuendada.
                      viimati muutis kasutaja GU50; 31 m 2008, 10:06.
                      Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                      Comment


                        #26
                        Vs: valvekaamera välistingimusse

                        Esmalt postitatud maaalune poolt
                        Minuarust on siin kaks võimalust: kas selline alumise otsa kaamera või juba ülemise otsa kvaliteetsem(10k ja rohkem).Neid keskmisi mõnetonniseid pole mõtet ka sebida - lihtsalt raha raiskamine.IMHO
                        Muide, ma olin ääretult üllatunud, kui testisin kõige odavamat Axise kaamerat. Välja näeb nagu mänguasi, aga pilt on täiesti teisest klassist võrreldes Trendneti vms. "veebkämmidega".
                        Hind jääb sina pooleteist-tonni ja 10 tonni keskele, mitmekaupa peaks ca 3.5 kiloga kätte saama.
                        GSM: 5039624

                        Comment


                          #27
                          Vs: valvekaamera välistingimusse

                          Esmalt postitatud GU50 poolt
                          Mis softi versioon oli? Praegu nad jagavad kodukal tasuta IP View Pro softi, mis on palju asisem kui kaameraga plaadil kaasa tulnu. Ei ole veel seda pikalt ajanud, ei oska kommenteerida stabiilsust. Samuti tasuks ilmselt kaamera firmware uuendada.
                          Softiversioon oli viimane, mis kodukal jagati, Pro loomulikult.
                          GSM: 5039624

                          Comment


                            #28
                            Vs: valvekaamera välistingimusse

                            Esmalt postitatud vtl poolt
                            Küll võin öelda seda, et kui Sul just täiskohaga valvur 24/7 kaamerapilti ei jälgi, siis pisteline pilguheit suvekodusse on rohkem oma edevuse rahuldamiseks ja sõpradele näitamiseks, reaalset kasu sellest ei ole.
                            Kui tuleb näiteks häire GSM-valvesüsteemilt, siis on abiks küll pilk olukorrale peale heita, täitsa rahustab Parim oleks teadagi salvestada olulised sündmused.
                            Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                            Comment

                            Working...
                            X