Teade

Collapse
No announcement yet.

vene teleka kanalite pikendamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    vene teleka kanalite pikendamine

    starman vana nahk paneb pooled kanalid sellisesse vahemikku mida vene telekas välja ei vea.

    kas on võimalik käepäraste vahenditega (kondekad takistid jms) pikendada laineala.

    telekas ise 8 kanaliga silelis 42tž-40 p/s

    #2
    kõige lihtsam on asjal kanliselektor 2ra vahetada. Olen näinud selliseid, mis setsiaalselt tehtud hingusele läinud Pikofaris.
    Teoreetiliselt on vaja muuta pooli keerdude arvu (meeterlainl väiksemaks või detsimeetril suuremaks), aga nagu üks telemehhaanikust tuttav on väitnud, et head nahka ei saa niimoodi, mõõteriistu kah vaja.Parem otsi ümberhäälestatud või mõni muu sobiv plokk. ise pole sellise asjaga tegeld.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      mida vene telekas välja ei vea.
      Ei vea ka vanemad välismaa telekad, nagu mul mingi Rootsi toode Luxor; kuigi asi tundub suht vene pillide analoog olevat (8 kanalit), kuid ntx meeter ja dm-plokk tunduvad olevat ühise kesta alla peidetud...
      Sex, drugs & rock'n'roll -- need kolm sõna elavad igavesti!

      Comment


        #4
        Kunagi oli kaubanduses saada muundajaid, millel sai väljundit valida kas 1. või 2. ML kanalile, sisend ML ja DML.

        DM laine alas saaks sellega sujuvalt kogu sagedusbandi ulatuses telejaamu vaadata.

        Comment


          #5
          Seda probleemi sai parandada nii ,et paned juhtme
          meetri selektori 4 jala ja detsi selektori 5 jala vahele.
          Mõlemad on nastroika otsad ja paned lihtsalt kokku.
          Muidugi kui seal on skd24 ja skm24

          Comment


            #6
            Seda probleemi sai parandada nii ,et paned juhtme
            meetri selektori 4 jala ja detsi selektori 5 jala vahele.
            Mõlemad on nastroika otsad ja paned lihtsalt kokku.
            Muidugi kui seal on skd24 ja skm24
            ??? kas nad mitte tehaseskeemis juba koos pole ???
            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

            Comment


              #7
              100k takki on vahel.
              ma küll ei tea mis täpselt sellel mudelil on
              aga nende tavalistega on nii.

              Comment


                #8
                100k takki on vahel.
                ma küll ei tea mis täpselt sellel mudelil on
                aga nende tavalistega on nii.
                ah selles asi. Ega niimodi ka sealt suht palju välja ei pigista , kuigi mône kanali saab juurde ja seda detsimeetri allosas.Testidud
                aga sellest kohe idee, et vôiks ju häälestuspinget tôsta. (vahetada need 31.5 V v6i sellist) stabilitronid kôrgemapinge omade vastu ja organiseerida seda, et häälestuspinge teiselt poolt täpselt nulli jookseks.
                Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                Comment


                  #9
                  Kurssaare starmani võrgus see aastaid tagasi toimis,
                  laiendas just meetri osa, vene selektorid oli
                  küllaltki laia ulatusega kui said rohkem pinget
                  peale anda, ma ei mäleta täpselt aga see taki lühistamine andis kõige lihtsamalt parima tulemuse.

                  Comment


                    #10
                    juttu siis sellest universaal muundurist?

                    aga ikkagi kuidas oleks teleka täiustamisega?

                    Comment


                      #11
                      Kunagi oli ka endal telekal see eraldiseisev dets plokk vahel. Siis aga saabusid need kaablisõjad õismäel ja peale selle optilise kaabli 2. korda läbi raiumist ja paaripäevast parandamist oli minu dets surnud. Eitea, mis juhtus, kas lihtsalt kokkusattumus või tõsti remondi käigus antennivõimenditest midagi paha tuli. Seejärel lihtsalt võtsin videomaki, mida enne ka selle dets ploki taga kasutasin, tõin telekast välja videosisendi otsad ja ühendasin video tüüneriks taha. Töötab siiani.

                      Comment


                        #12
                        kui just vaja vene telekat täiustada ( kas on mõtet ), siis paneksin skm skd asemele tänapäeva värvikates kasutatava hariliku selektori.

                        Comment


                          #13
                          kui just vaja vene telekat täiustada ( kas on mõtet ), siis paneksin skm skd asemele tänapäeva värvikates kasutatava hariliku selektori.
                          Tuleb leida selline selektor, millele sisse antakse häälestuspinge analoogkujul mitte I2C siiniga
                          ja peavad siis ka muud parameetrid ligikaudu klappima...
                          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                          Comment


                            #14
                            kunagi ühe sellise analoogselektori panin vene telekasse.
                            Minu mäletamist mõõda ma küll midagi ringi ei teinud.
                            Vaja on selline selektor mis need vahekanalid välja võtab, sest igaüks ei võta ja kuidas ta senna mehhaaniliselt kinnitada, see ka tükk nuputamist.

                            Comment

                            Working...
                            X