Teade

Collapse
No announcement yet.

Philips'i telekas surnud?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Philips'i telekas surnud?

    "Ühesõnaga", lugu järgmine:

    Philips telekas (24CE3270) tahtis soeneda enne kui pilt normi läks, no mingi 5...10 min.
    Värv varieerus ja reasünkro oleks ka nagu moduleeritud.
    Ja see aeg kippus aina pikemaks venima, kuni
    umbes poole aasta jooksul jõudis mingi 35...45 minutini välja.
    Lõpuks selle 45 minuti jooksul stabiliseerus küll taluvuse piirini ära aga päris endist head pilti enam ei näidanudki.

    Plaanisin lüüdid välja vahetada aga ei jõudnud.

    Üks õhta kui oli juba 5...6 tundi teleka ees vedeletud ja paar filmi ära vahitud, vahetasin kanalit aga pilt kohe irmus kole, vahetasin edasi, igal pool kole. Lülitasim siis välja, et annan talle pool minutit järelemõtlemisaega. Ei midagi. Lülisin veel korra välja ja lasin siis juba ligi 10 min puhata, ikka ei mõju.

    Eraldasin saba seinast ja ootasin ligi pool tundi, kui seina tagasi panin ei võtnud enam üldse voolu sisse. Ka STAND BY Led oli kustu.

    Vahetasin siis toitteosas mingi peotäie lüüte ära.
    Aga ohh äda, tumm mis tumm.
    Mõningaste katsete käigus võttis lõpuks voolu sisse kuid rõõm oli ajutine.
    Avastasin, et olin unustanud lahti ühe laotusmähise. Nii kui selle külge torkasin olin jälle tumm.
    Kuna asi oli STANDBY reziimis, tekkis küsimus mis vool/pinge peaks sel ajal sealt küll läbi käima ja kas see viitab siis nüüd mingile lühisele rea-/kaadri-laotusmähises või mis?

    Paraku ei ole mul ka skeemi ja ma ei oska arvata kumma laotusmähisega tegu on?
    See on 6-soonega. Teine on 3-soonega kabla. Kumb on kumb ei oska arvata.
    Eks kogemusi ole ka vähe (loe puuduvad).


    On kellegil kogemusi ja ideid kust otsast peaks siis reanimeerimist alustama või mida ja kuda edasi kontrollida?

    Või on isegi Skeemi pakkuda.

    Pluuto

    #2
    Nagu moludel ja telekatel ikka - alustaksin sellest et mõõdaks üle reatransi (E-K lühis?). Siis, kuna toide nagu ei tahtnud töötada - vaataks sekundaarpoole alaldusdioodid üle (lühis?).
    Kui toide ilma laotuspoolideta käis, tekib mõte et ikkagi realaotuse viga. Kontrolli kas tema toide on korralikult silutud (ossiga või toitelüüdi vahetusega), reatransi baasi ahela lüüt (umbes 100uF) ka korras (vahetusega). Edasi peab ikkagi ossi kapinurgast välja kaevama ja uurima reaimpulssi tranis kollektoril sisselülitamise hetkel (muul ajal ta ju kustus ära sul?). Kui pulss on mitme küüruga ja muidu karvane, on väga tõenäoline et reatrafo on kutu. Vaatad temal kirjas oleva tüübi ja otsid www.hrdiemen.es-ist nende asendustüüübi. Siis võtad toru ja küsib Tevalost/Serigost et mis maksab...
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment

    Working...
    X