Teade

Collapse
No announcement yet.

vertikaaltriip telepildis?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    vertikaaltriip telepildis?

    Asi nimelt selles, et teleri pildil on selline ~3 cm laiune tsipa heledam vertikaaltriip (või vari??) terves ekraani ulatuses ülevalt alla ning see on igal pool ühelaiune ja ilma kontrastsete servadeta. Asub ta tsentrist veidi vasakule ning eriti hästi on see nähtav tumedama pildi korral. Kui on sellised värvikirevamad kaadrid, siis ei pane ausalt õeldes seda tähelegi, aga näiteks vahetult enne reklaame, kui taust must või siis filmide ajal õised võtted, kus värve vähem vms, siis on üsna märgatav see triip. Olgu veel õeldud, et see on kõikide (ETV, Kanal 2, TV3) kanalite puhul nii.

    Kui reaalne on see, et viga antennis? Antenniks mul see poolakate 'pakiraam' ilma selle tagumise võreta ning kõik kanalid tulevad ühest mastist. Pilt on iseenesest ilus ja selge ning ilma igasuguse mürata. Kord põles sel samal antennil kas adapter ja/või võimendi läbi ning siis oli niiviisi, et ka tekkisid triibud, aga siis olid need minuarust horisontaalsed, laiemad ning rohkem ja tunduvalt heledamad, võrreldes praegusega. Aga see osa pildist, mis ei olnud triipudega varjutatud, see ei olnud 'lumine' vaid korralik ja selge.

    Tegu on Sony KV-25C3E teleriga.

    Pikk see jutt nüüd küll sai, aga... Any ideas?

    #2
    Mina prooviks võimaluse korral teise antenniga (või teise telekaga). kui jääb kindlalt teleka veaks siis vist reatoite silutuse probleem (lüüdid). Fookuse pinge konded (10nF/1kV) on ka sellist nalaja põhjustanud...monitoridel.
    Kui antenni toiteadapteri pinge pulseerib siis ehk kah võivad tribud tekkida kuid pakun et just horisontaalsed, 2tk. ja laiad. Proovi siski vahetada.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      No kas seda just teiseks telekaks saab nimetada, aga... Mul PC-s Hauppauge WinTV kaart ning sellel küll sellist asja ei ole. Tõsi, see küll teise samasuguse antenni otsas.

      Comment


        #4
        Kõige pealt peaks jah proovima selgusele jõuda,kas see triip tekib antennist või on teleka viga.Proovi mingi teise antenniga,mis ei ole aktiivantenn (ilma võimendita antenniga)
        Vana helitehnika remont Pärnus

        Comment


          #5
          Kas antenniks kogemata poola rest ???. Sellisel juhul vaheta selle toiteplokis lüüdid ära.
          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

          Comment


            #6
            Kui ma ei eksi,siis on poola resti toiteblokis ainult üks lüüt. ;D
            Vana helitehnika remont Pärnus

            Comment


              #7
              Kui ma ei eksi,siis on poola resti toiteblokis ainult üks lüüt. ;D
              Minuarust on mõlemal pool kivi seal midagi, võibolla osadel on rohkem kokku hoitud ;D ,ahjaa,mõõda mis pinged on ühel ja teiselpool stabikat, kui samad, siis see kah õhtal...

              EDIT: On jah üks lüüt :-[
              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

              Comment


                #8
                Lüüt saab tekitada ainult horisontaaljoont, liiuvat. Paigalseisvat vertikaaltriipu ei saa antenn tekitada, seal ikka viga teleri realaotuses. Samuti ei ole mõtet viga otsida koridori elektrikilbist või alajaamast. Ikka teler lahti või remonti.

                Comment


                  #9
                  Lüüt saab tekitada ainult horisontaaljoont, liiuvat. Paigalseisvat vertikaaltriipu ei saa antenn tekitada, seal ikka viga teleri realaotuses. Samuti ei ole mõtet viga otsida koridori elektrikilbist või alajaamast. Ikka teler lahti või remonti.
                  Vertikaltriipu vôib väga hästi tekitada ka naabrionu p..s restantenn vôi siis tema p..s telekas..
                  Vabandused, et horisontaali ja vertikaali segamini ajasin :-[
                  Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                  Comment


                    #10
                    Poola restidel on minu arvates ka see toide ikka väga ebaõnnestunud. Endal on ümber tehtund lm317 peale, sest see kirjadeta kolmjalg tegi seal kõike muud mida vaja oleks olnud. Tunda andis just ETV kanali sagedusel igasuguseid moonutusi, asukoht tabasalu lähedal...
                    Pinge langetamisel oli ka kasu, sest nii lähedal mastile ei olnud vaja niipalju võimendust. Kõige selle läbi tegemise järel on pilt täitsa vaadatav.

                    Comment


                      #11
                      Nüüd, kus töö juures uus telekas, mis saab samuti oma signaali 'poola restilt' nagu minu kodunegi TV, tänu millele kogu teema üldse algatatud sai, süveneb päev-päevalt minu arvamus, et selle VERTIKAALtriibu tekitab siiski mingi osa antennist, mitte TV ise ei ole tuksis, kuna ka siin töö juures sümptomid sarnased- mõne cm laiune VERTIKAALtriip tumedate kaadrite puhul. Ainus vahe on selles, et kui kodusel TV-l on triibu servad sellised ebakontrastsed e hajutatud, siis siin tööl on küllalt selgepiirilised selle triibu servad. Siin töö juures läheb läbi ant kaabli TV-sse ka SAT-i digitüüneri signaal, kuid sati pildil seda triipu ma ei tähelda, seega telekas peaks nagu OK olema...

                      Äkki keegi räägiks lähemalt, mis selle adapteriga ette võtta annaks??

                      Ja kas ma nii saan oma koduse TV korrasolekut kontrollida, et lasen fotokast läbi RCA signaali TV-sse ja kui siis tumedate piltide taustal see paganama triip puudub, et siis TV OK? Või võib see triip seotud olla ainult vastuvõtutüüneriga ning sisendid on hoopis muu teema?

                      Mõistvat suhtumist lootes,

                      Comment


                        #12
                        viga on ikkagi vist telekas-viimati tegi üks sony sedapõjusel,et vigane oli 8v. stabilisaator. pinge tuleb reatrahvo pealt.

                        Comment

                        Working...
                        X