Teade

Collapse
No announcement yet.

Projektorite lampidest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Projektorite lampidest

    Hmm.
    Ehk keegi on asjaga rohkem kursis kui mina ja viitsib seletada.
    Enamus projektorieid kasutab UHP tüüpi lampe. Originaal lamibid on kallid enamjaolt ja Osrami Philipsi asendused ka jumal teab mis odavad pole.

    Saan aru et projektori lamp pole Metallhaiid lambiga sama aga sarnane küll, vähemalt vagustugevuse poolest. Küll aga huvitab mind mis vool nendes UHP lampides on. wiki eriti mind ei aidanud. Samuti on välismaa foorumites tekst üpris segane.
    Kas seda UHP lampi kannataks millegagi asendada ?
    Kas võib nii olla et võtan mistahes UHP lambi (näiteks mõnest odavamast aluselt) ja asetan selle olemasolevasse raami ning asi peaks toimima( kui võimuses tarbimine jääb samasse auku) ?
    On need UHP lambid standartsete pingetega ?

    LED lahendus oleks üks võimalus aga siis oleks vaja ka isikut kes selle asja ette võtaks sest ise ma arvatavasti sellega hakkama ei saaks.

    #2
    Vs: Projektorite lampidest.

    Ise küsin ise vastan.
    Võimalus ongi kas LED'idele teha, millel puudb mõte, kuna siis võiks kohe led projektor olla.
    UHP võib olla nii kõrge- ja madalpingega alalisvooluga lamp kui ka kõrge- ja madalapingega vahelduvvooluga lamp.
    Aga ka siinsetele projektori omanikele väga vajalik link eriti kui just käed küljest ei kukku.

    Comment


      #3
      Vs: Projektorite lampidest.

      Projektorites üldiselt kõrgrõhu xenoonkaarlambid. Näit. 3kW lambi tööpinge on 30V ringis, vool 100+ A. Käivitamiseks vajatakse kõrgepinge ostsillaatorit ja see üldiselt lambiti erineva skeemiga - seal kasutatavate kondekate maht ja muud elemendid võivad lambitüüpidel olla erinevad. Suvalised käivitid ja jumalteab kust leitud lamp ei pruugi absoluutselt omavahel sobida. Tulemus võib olla tulekahju või kahjustused projektoril. Lampides üldiselt kõrge rõhk, niisama palja sõrmega näppida ei soovita, kui projektorisse asetamisel siiski sõrm lambi kolvile peaks miskipärast sattuma siis pärast lamp pehme lapiga puhtaks (näit. etanooliga). Temperatuur lambi kolvil tõuseb töö ajal üle 1000 kraadi Celsiust ja kui sellele on sattunud rasva (higi) siis see koht kuumeneb palju enam ja tulemuseks võib olla plahvatus (töö ajal rõhk lambi kolvis tõuseb isegi kuni 3* võrreldes külma lambiga -xenoonlampide rõhk külmalt on 4 kuni 25 atmosfääri!). Käivitamine ka keeruline protseduur, üldiselt on lambitüüpidel lubatud käivitamiste kord erinev, ei ole kohanud ühtegi millele võiks teha üle 5 käivitusürituse järjest - juhul kui lamp 1. korra järel ei sütti. Jahutus peab ka vastama nõuetele!

      Seega siin vastavat asja tundmata isearetust ei soovitaks. Lampide kallis hind - antud juhul see peabki olema kahjus kallis kuna lambis on suhteliselt suures koguses niisugust metalli nagu Wolfram ja see ongi paraku kallis. Samuti kasutatav klaas lambi kolvina võib olla kallis, lihtsaimad lambid on kvartsklaasist. Hind võib aga kahekordistuda kui tegu on Suprasil klaasist kolviga lambiga. Kolvi materjal on oluline saamaks päevavalgusele lähedast valgusspektrit.

      Nendest huvitavatest lampidest leidub väga huvitavat materjali kui otsid IMAX projektori kohta .
      -superradical-

      Comment


        #4
        Vs: Projektorite lampidest.

        Hmm, ma nende erinevate lamipide kohta juba tiba uurinud. Ettevaatlikult peab nendega ringi käima küll jah.
        Lingi mille ma andsin, siis seal on hinnavahe selle lambiga mida mul vaja kuskil 60% ikka vast.

        Comment


          #5
          Vs: Projektorite lampidest.

          Tegelikult ma esmapilgul mõtlesin ka teist lampi. Need pisiprojektorite omad on erinevad, need pm. on elavhõbeaurudega täidetud ja karakteristikud teised.
          Nüüd mis oli küsimus, et nende tööpinged ja voolud - pisilampide pinged on mõnekümne voldi piires ja voolud samuti mõnekümne ampriga piirduvad, käivitamiseks vajavad need samuti kõrgepingelist ostsillaatorit.
          Ise ehitamine/aretamine on väga küsitav lahendus - selle pirni hinnale tasub mõtelda projektorit soetades. Kindel on see, et antud juhul head kvaliteeti soodsalt ikkagi ei saa - tegu lihtsalt on niisuguse valdkonnaga mis on nõudnud palju ja pikka arendustööd.
          -superradical-

          Comment


            #6
            Vs: Projektorite lampidest.

            Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust
            Tegelikult ma esmapilgul mõtlesin ka teist lampi. Need pisiprojektorite omad on erinevad, need pm. on elavhõbeaurudega täidetud ja karakteristikud teised.
            Nüüd mis oli küsimus, et nende tööpinged ja voolud - pisilampide pinged on mõnekümne voldi piires ja voolud samuti mõnekümne ampriga piirduvad, käivitamiseks vajavad need samuti kõrgepingelist ostsillaatorit.
            Ise ehitamine/aretamine on väga küsitav lahendus - selle pirni hinnale tasub mõtelda projektorit soetades. Kindel on see, et antud juhul head kvaliteeti soodsalt ikkagi ei saa - tegu lihtsalt on niisuguse valdkonnaga mis on nõudnud palju ja pikka arendustööd.
            Antud momendil on projektror praktiliselt tasuta käes.
            Ja on teada et olemas oleva projektori lamp on 200 W SHP (mille leiab asenduslampi ostides googlist) -- milles saab järeldada et SHP lamp on DC Low Voltage pirn (millest saab antud lingil teada) ja mida samuti pakutakse ka antud lehel.
            Kogu selle asja juures on kõige keerulisem olemasoleva lambi andmete otismine. Kui need on olemas ja leiab sobiva lambi siis pole ju probleemi.
            Antud momendil on lihtsalt tähtis kas AC või DC.
            Kas Low Voltage või High voltage.

            Comment


              #7
              Vs: Projektorite lampidest.

              Oma küsimustele olen vastused saanud.
              Kopeerin ka siia tulevastele põlvedele midagi tähtsat kelle tulevikus see mure ees.
              SHP (Phoenix), NSH and UMPRD (Ushio) lamps are DC lamps. P-VIP (Osram), UHP (Philips), HSCR (Iwasaki), HS (Panasonic), NSHA (Ushio) and UHE are AC lamps. All the same Mercury Vapour Lamps but different names given by different manufacturers

              Comment


                #8
                Vs: Projektorite lampidest.

                sain enda kätte ka ühe surnud lambiga isendi. tal vaja P-vIP lampi
                mis selles pirnis siis erilist on millega see masin arvestab ja ei luba teiste ratsidega asja tööle.
                Mu vanaisa oli küll väga kõva mees aga võitluses elektriga jäi siiski teiseks

                Comment


                  #9
                  Vs: Projektorite lampidest.

                  Tere, mul vedeleb kaks projektorit oli vist epson ja sony. Lambid mõlemal terved aga mõlemad ilmselt kukkunud, ja peeglid paigast ära - st värvid ei kattu ja on nihkes. Kui kellelgi huvi varuosadeks või remontimiseks omandada võib teha mingeid pakkumisi. Huvi korral võin homme kola alt välja kaevata ja täpsed margid samuti postitada.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Projektorite lampidest.

                    Kuna mingi huvi tundub olevat ja pilte ka paluti riputan siia kellel huvi võtab ühendust.

                    Sony VPL-CS1 pildil punased triibud sees ( maatriks ?)





                    Epson EMP-70, Iseenesest kui käsi kindel ja närvid korras isegi vast tehtav ( kõhus tal kolm maatriksit mis kinnituvad alusele kummipuksidega, kaks maatriksit lihtsalt puksidelt liimist lahti ja liiguvad.)



                    Comment

                    Working...
                    X