Teade

Collapse
No announcement yet.

Antennivõimendi hakkab ebanormaalselt palju voolu tarbima

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: Antennivõimendi hakkab ebanormaalselt palju voolu tarbima

    Esmalt postitatud urmas78 poolt Vaata postitust
    Ground loop vool võib
    ? filtrist mööda hiilida kui on mitte balanseeritud Balanced circuit - Wikipedia (← ajakohastatud)

    . . . teine variant on et kui toide ja võimendatud signaal on samas (+5V tuleb soonest) faasis JA kui võimendi väljund on antennikaabliga mahtuvuslikus sisestuses JA kui võimendi toite silufilter on nigel või puudub ...
    ... 3. v. et kui sisend signaal on liiga tugev ja ... emitter-vastuside puudub hatatakse väljundsignaali alt lõikama

    ? filtri ja võimu vahele mingi atenuaator . . .

    eile jäi veebis silma veel see Common-Mode Chokes by Chuck Counselman, W1HIS kuigi 560M jaoks on see (ma oletan , et) kaheldav
    viimati muutis kasutaja ci139; 18 m 2020, 15:00.

    Comment


      #32
      Vs: Antennivõimendi hakkab ebanormaalselt palju voolu tarbima

      Antennivõimendi toide on +5V, vool 35mA ja võimsus 175mW.
      Sellise võimsuse juures ei tohiks küll antennivõimendi koos LTE filtriga kuumenda - seda enam, et mõlemal on metallkorpus.

      Kui mingi häire peaks tulema antenni poolt, siis kajastub see ka TV pildikvaliteedis, kuni esimese transi rikkiminekuni.

      Comment


        #33
        Vs: Antennivõimendi hakkab ebanormaalselt palju voolu tarbima

        LTE filter oli üks soe sõber kirjelduse kohaselt. Kas tema mitte enne antennivõimendi sisendit ei peaks olema, sest pärast võimendit paiknedes saab antennivõimendi ju piiramata täislaksu sisendisse ja peab selle veel ka suutma ilma küllastuseta ära võimendada.

        Juhul kui ta on enne võimu sisendit, siis miks tema soojeneb? Toidet ta ju ei vaja (passiivfilter). Mis võiks ribafiltrit selles lülituses kütta?
        Juhul kui ta on pärast võimu väljundit... ma küsin, miks ta sedasi lülitatud on?
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          #34
          Vs: Antennivõimendi hakkab ebanormaalselt palju voolu tarbima

          Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
          L Juhul kui ta on pärast võimu väljundit... ma küsin, miks ta sedasi lülitatud on?
          Esimese postituse kohaselt on ikka enne võimu:

          Kitsariba toaantenn 562 MHz, LTE-filter (lõikab üle 820 MHz kõik ära 60dB), antennivõimendi (+18dB), 10 meetrit kaablit, toitesöötja (eraldi toiteplokiga), pool meetrit kaablit ja telekas.

          Antennivõimu sisendis on kondekas ja võimu väljundisse tuleb toite +5V. Ilma toite I ja U mõõtmata ei saa ju midagi öelda.
          Ja kui sisendis olev kondekas on OK, miks siis filter kuumeneb? LTE-st saaks küll alalisvool läbi minna, kuid väideti, et antennilülitus ei ole lühis. Ja kuumenemine käib kella järgi. Ilmselt poltergeist

          Mõni väga lähedal ja sagedusel 1,25GHz töötav raadioamatöör? Aga siis pole tõenäoliselt TV pilti ka. Spektrianalüsaator annaks sellisel juhul vastuse.
          viimati muutis kasutaja Svago; 18 m 2020, 09:21. Põhjus: täht

          Comment


            #35
            Vs: Antennivõimendi hakkab ebanormaalselt palju voolu tarbima

            Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
            ... Ja kuumenemine käib kella järgi. Ilmselt poltergeist ...
            Mul oli ükskord suvel juhus , kus peale lõunasööki sai aias nõud lauapeale kuivama laotud , ja ise võtsin laua kõrval toolil päikest ... jäin korraks poolunne - aga järsku äratas mind laual kummuli keeratud tassi krõbisemine -- vaatan tassi -- see on paigal , aga siis järsku krõbiseb ja liigub (mõtlesin , et nüüd on juhe kokku jooksnud) , hõõrun kõrvu ja nägu , et uni ära ajada ... vaatan uuesti -- tass seisab , aga siis järsku krõbiseb ja liigub --- aga siis mul jõudis kohale -- lauapind oli sile , tassi serva all vesi -- ja päike soendab

            Comment


              #36
              Vs: Antennivõimendi hakkab ebanormaalselt palju voolu tarbima

              Hariv lugu, aga:soendab- See tähendab hundistab. Õige on soojendab. OT muidugi, aga ehk kasuks?

              Comment


                #37
                Vs: Antennivõimendi hakkab ebanormaalselt palju voolu tarbima

                Esmalt postitatud Shele poolt Vaata postitust
                Hariv lugu, aga:soendab- See tähendab hundistab. Õige on soojendab. OT muidugi, aga ehk kasuks?



                ***

                __________________________________________________ _______
                Kas toite soojenemine õhtusel ajal ei ole seotud päikeseküttega?
                Mul ajab laual oleva lapaka üsna tuliseks. Aegajalt.
                viimati muutis kasutaja A.R.; 18 m 2020, 15:35.

                Comment


                  #38
                  Vs: Antennivõimendi hakkab ebanormaalselt palju voolu tarbima

                  Ma lugesin eestpoolt nende digiboxide jne. rikkiminekust. Tundub küll, et mingi tugev ja lähedane saatja tekitab probleeme.
                  (Koosmõjus antennivõimendiga).
                  viimati muutis kasutaja Svago; 18 m 2020, 16:58. Põhjus: lisa

                  Comment


                    #39
                    Vs: Antennivõimendi hakkab ebanormaalselt palju voolu tarbima

                    Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
                    Ma lugesin eestpoolt nende digiboxide jne. rikkiminekust. Tundub küll, et mingi tugev ja lähedane saatja tekitab probleeme.
                    Mõni raadioamatöör vähe võimsama saatjaga.
                    viimati muutis kasutaja OSX; 18 m 2020, 16:55.

                    Comment


                      #40
                      Vs: Antennivõimendi hakkab ebanormaalselt palju voolu tarbima

                      Esmalt postitatud Pläsku poolt Vaata postitust
                      Mõni raadioamatöör vähe võimsama saatjaga.
                      Ilmselt leiab amatööri nime(d) peatselt taasalgavast 5G konkursist
                      viimati muutis kasutaja OSX; 18 m 2020, 17:24.
                      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                      Konfutsius

                      Comment


                        #41
                        Vs: Antennivõimendi hakkab ebanormaalselt palju voolu tarbima

                        Tal on sarnaseid probleeme juba ammu. Amatöörid tegutsevad 33cm ja 23cm sagedustel.

                        Comment


                          #42
                          Vs: Antennivõimendi hakkab ebanormaalselt palju voolu tarbima

                          Ma arvan et inimene on siis juba surnud kui antenni jõuab nii suur kiirgus et mingid esemed soojaks lähevad. Mõelge kah enne võimsuste peale.

                          Comment


                            #43
                            Vs: Antennivõimendi hakkab ebanormaalselt palju voolu tarbima

                            Ma tegin nüüd paar päeva statistikat.
                            16. märts - kell 14.00 läks voolu alla ja oli külm kuni kl 19.00. Kell 20.00 oli soe. Kell 20.45 oli külm ja püsis külmana kuni 01.00, mil läks voolust välja.
                            17. märts - kell 17.00 läks voolu alla ja oli külm kuni kl 19.00. Kell 19.30 oli soe, kell 20.00 oli soe. Kell 20.30 oli külm. Kell 21.00 oli soe. Kell 21.45 oli külm ja püsis külmana kella 23.00. Kell 00.15 oli soe, kell 01.00 külm. Kl 01.30 kergelt leige, kell 03.00 külm ja kl 04.00 külm, mil läks voolust välja.
                            18. märts - kell 17.00 läks voolu alla ja oli külm kuni kl 19.00. Kell 19.30 oli soe, kell 20.00 oli soe. Kell 20.30 oli külm. Kell 21.00 oli külm. Kl 22.00 oli külm, kl 23.00 külm.

                            Eile tuvastasin, et ka idasuunas on maja katusele nelja antenniga mobiilijaam püsti pandud, seega kõik ilmakaared on nii tugevalt ära mobiilistatud, et tavaline köögiraadio ei suuda enam aastatid FM-il jaamu püüda ja mingi odav kassetikas jõriseb lintidele kaasa.

                            See toitepunkti ärasõitmine tundub kõige loogilisem, sest need Aatomike antennivõimud hakkasid iseeneset tööle pärast paaripäevast laual vedelemist. Praegune on teadlikult valitud väiksema võimendusega ja mitmekordse toitereserviga. See pole veel otsi ära andnud. Mul on odavaid poolakaid ka peotäis varuks, kui see peaks maha põlema. Antennivõim on vahel mitmel põhjusel: selle sageduskarakteristik on kõrgematel sagedustel reeglina kühmu aetud, mis annab stabiilse vastuvõtu ka Soome kõrgematel sagedustel 650 MHz ja 674 MHz. Teiseks, kui äikese ajal (Soome lahel või Helsingis) midagi siin sisse kärssab, siis olgu see pigem 7-eurone antennivõim kui digiboks või telekas. Ilma võimuta on signaal 18 dB nõrgem. Soome Mux A tuleb siis küll stabiilselt, kui Mux B, Mux C ja Mux F vastuvõtt on ilmast ja levist sõltuvad. Võimuga ilm vastuvõttu pole mõjutanud.

                            Mõõteaparatuur, mida sellistel sagedustel kasutada, pole lihtsalt taskukohane. See 110 volti on teil kõigil arvutikorpuses olemas, välja arvatud juhul, kui te elate eramajas, kus on välja ehitatud nõuetekohane maandus ja see seinakontakti kolmanda klemmi külge ühendatud (kastmajas sellist luksust pole). See 110 volti jõuab korpusesse läbi impulsstoiteploki filterkondensaatorite.

                            Ristmodulatsioon oleks ka loogiline põhjus ja allikaid saab olla ainult kaks: kas eeter või elektrivõrk. Kui ma ilmutuse või vaimse Spannungi saan, võin neid mõõtepesi ka ehitama hakata, ehkki see teadmine ilma signaali kuju ja koostist nägemata ei anna suurt midagi. Antennivõimendi tarbitav vool ei saa igal juhul olla üle 100 mA, muidu oleks selle toiteplokk juba ammu maha põlenud. Digibokside antennitoite standard on +5 V ja 30 mA, digiboksid kärssasid kohe, millest võib järeldada, et tarbitav vool on anomaalia ajal kindlalt üle 30 mA, kuid mitte rohkem kui 100 mA.

                            Comment


                              #44
                              Vs: Antennivõimendi hakkab ebanormaalselt palju voolu tarbima

                              Ära nendes "igal juhul" asjades nii kindel ole, mõõda ikka ära need tarbed.
                              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                              Konfutsius

                              Comment


                                #45
                                Vs: Antennivõimendi hakkab ebanormaalselt palju voolu tarbima

                                Esmalt postitatud LonelyWalker poolt Vaata postitust
                                See 110 volti on teil kõigil arvutikorpuses olemas, välja arvatud juhul, kui te elate eramajas, kus on välja ehitatud nõuetekohane maandus ja see seinakontakti kolmanda klemmi külge ühendatud (kastmajas sellist luksust pole). See 110 volti jõuab korpusesse läbi impulsstoiteploki filterkondensaatorite.
                                Viimane lause tsiteeritust on õige, aga eelnev paraku valeinfo. Mingit maandust välja ehitama st maasse kaevama ei pea, et sellest 110V-st lahti saada. Tee oma korteri juhistikusüsteem, kaasa arvatud korteri elektrikilp kaasaegseks ja see mure murtud. Kõiki elektriseadmeid ka palju ohutum kasutada. Ja see 110V niidab halbade asjaolude kokkusattumisel väga edukalt kokkuühendatavate seadmete sisendeid ja väljundeid, kui pistikühendust tekitada seadmete toitevõrku lülitatud olekus. Nagu nt digiboks ja teler, arvuti ja teler jne.

                                Comment

                                Working...
                                X