Teade

Collapse
No announcement yet.

Antennivõimendi hakkab ebanormaalselt palju voolu tarbima

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: Antennivõimendi hakkab ebanormaalselt palju voolu tarbima

    Esmalt postitatud urmas78 poolt Vaata postitust
    Ma arvan et inimene on siis juba surnud kui antenni jõuab nii suur kiirgus et mingid esemed soojaks lähevad. Mõelge kah enne võimsuste peale.
    Liiga tugev signaal viib antennivõimendi režiimid paigast ära ja voolutarbimine kasvab. Lõpus võib hakata ka genereerima, kuid siis pilti ei näe.

    Mul on nõukaaegne kogemus, kus korrusmajas kasutati 100W sagedusel 144MHz töötavat saatjat. Antenn oli samal katusel, kus ühisantennidki. Kõrvalmaja oli sama kõrge. Kui saatja töötas, ei näinud samas ega ka kõrvalmajas enam keegi soome TV kanaleid. Vanemad poolidega TV näitasid vähemalt muid kanaleid. Kuid uuemad, pindlainefiltriga, olid lukus AVR rakendumise tõttu.

    Kontrolliks pakkusin võimaluse, et häirete korral võiks lähim naaber lülitada trepikoja kilbist amatööri elektri korraks välja. TV pilt oli kohe OK ja amatöör ei saanud enam vastu vaielda.

    Ajal, mil soome MTV3 oli veel katsejärgus ja signaal oli väga nõrk, sai katsetatud ja ehitatud väga erinevaid antennivõimendeid.
    Näiteks 2 transiga võimendil valisin esimese transi voolu selliselt, et mürad oleksid min. Teine aste sai režiimi, kus võimendus oli max.
    X1-50 oli näha, kuidas signaalitugevus mõjutab valitud režiiime ja võimendi voolutarvet. Sai katsetatud kuni genereerimiseni.
    Lõppvariandina jäi võimendi, kus ees oli ülikiirete dioodidega piiraja, mis kaitses ühtlasi esimest transsi äikese tekitatud vastupingete eest. Eriti oluline oli kaitse väljatransside puhul – piisab juba väga kaugest äikesest, kui ilma lähevad rikki.

    Sama kaitsemeetodit kasutasin juba varem SAT tüünerite ja 2 ÜKS GaAs väljakatega LNB ja kõige esimese otsesegustusega 2T3115A bipolaartr. baasil ehitamisel.
    viimati muutis kasutaja Svago; 19 m 2020, 10:39. Põhjus: lisa

    Comment


      #47
      Vs: Antennivõimendi hakkab ebanormaalselt palju voolu tarbima

      Veel sellest 110 V-st.
      Mille suhtes see pinge on mõõdetud? Solgitoru? Veetoru? Keskkütte radikas?

      See et kõigil on arvuti korpused sellise pinge all on vast natuke üle pakutud.
      Laptopp vist ei saa kuidagi 110 V juurde.

      Otsisin üles ühe vanema desktopi, pingestasin faasi ja nulliga ning mõõtsin korpust toitevõrgu maa suhtes.
      Ei mingit pinget

      Comment


        #48
        Vs: Antennivõimendi hakkab ebanormaalselt palju voolu tarbima

        Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
        ...Lõppvariandina jäi võimendi, kus ees oli ülikiirete dioodidega piiraja, mis kaitses ühtlasi esimest transsi äikese...
        ? millised on ülikiired dioodid , kui see ametisaladus pole ?
        ____________
        Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
        Otsisin üles ühe vanema desktopi, pingestasin faasi ja nulliga ning mõõtsin korpust toitevõrgu maa suhtes.

        sul peab olema ilma maanduseta maja , kui 2 juhtmeline "lainekaabel" tuleb keldrist üles . . . kas selline variant veel 2020CE kuskil eestis on ?

        Comment


          #49
          Vs: Antennivõimendi hakkab ebanormaalselt palju voolu tarbima

          Esmalt postitatud LonelyWalker poolt Vaata postitust

          Eile tuvastasin, et ka idasuunas on maja katusele nelja antenniga mobiilijaam püsti pandud, seega kõik ilmakaared on nii tugevalt ära mobiilistatud, et tavaline köögiraadio ei suuda enam aastatid FM-il jaamu püüda ja mingi odav kassetikas jõriseb lintidele kaasa.

          Mõõteaparatuur, mida sellistel sagedustel kasutada, pole lihtsalt taskukohane.

          Ristmodulatsioon oleks ka loogiline põhjus ja allikaid saab olla ainult kaks: kas eeter või elektrivõrk..
          Mul lähimad mobiilimastid, kokku kolm isendit, on 400m raadiuses. FMjaamad tulevad nii köögikrappi kui antenniga statsionaartuunerisse häirevabalt.
          Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

          Comment


            #50
            Vs: Antennivõimendi hakkab ebanormaalselt palju voolu tarbima

            Esmalt postitatud ci139 poolt Vaata postitust
            ? millised on ülikiired dioodid , kui see ametisaladus pole ?
            Nii SAT kui antennivõimendites põhiliselt 3A112A jt.

            Comment


              #51
              Vs: Antennivõimendi hakkab ebanormaalselt palju voolu tarbima

              Ma ostsin ka kunagi sellise mini antennivõimendi – vist meeltesegaduses, nagu on moeks öelda. Ei meeldinud üldse.

              Kiri on peal, et soovitatav toide on +5V ja vool 35mA. Mõõtsin üle: +5V juures oli vool 40mA. Suurendasin pinget 6,5V-ni ja vool kasvas 100mA-ni.
              Vajab stabiliseeritud toidet +5V, üle selle on asi kahtlane.

              Comment


                #52
                Vs: Antennivõimendi hakkab ebanormaalselt palju voolu tarbima

                Jah, probleemid hakkasid ammu. Kui ma õigesti mäletan, siis digiajastu saabumisega. Paar tähelepanekut veel. Tegelikult see soojenemine toimub väga regulaarselt iga päev kl 19.30 ja 20.30 vahel, vähem ebaregulaarselt ka päeval kella 15-paiku ja öösel kella 01.30 ja 02.00 vahel. Tegelikult väljendub see soojenemine ka telepidis, kui hoolega vaadata. Kui süsteem on külm, suudab telekas SD-signaali vabalt 4K üles sämplida. Kui süsteem on soe, siis ei suuda ja pilt on ülesuuruses pikselitega SD. Ilmselt signaal sisaldab midagi, mida seal olema ei peaks. TV digisignaal on ju kokkupakitud paketid, mida edastatakse impulssidena, kas pole?

                Antud antennivõimendi toide ja toitesöötja on stabiliseeritud +5 volti. Need digiboksid, mis maha põlesid, andsid tegelikult natuke vähem. Technisat näiteks +3,7 volti ilma koormuseta, aga ka see on enamiku antennivõimendite jaoks OK.

                Meie majas ma küll ühtegi raadioamatööri ei tea - enamik on kas lauljad, luuletajad või kunstnikud. Põhjasuunda jääb Viimsi, kus on raadioamatööre küll, kuid ma ei kujuta ette, milline peaks siis saatja võimsus olema, et telesignaal ära matta. Sinna suunda jäävad ka Jaapani suursaadiku residents, mis ilmselt peab satellidisidet, kuid see ei tohiks segada. Mitte kaugel asuv Sisekaitseakadeemia vaevalt ka midagi TV-sagedusalas välja saadab. Ma ikkagi kahtlustan Tallinna teletorni, kus võib olla mõni mittekorras saateplokk. Neil pole kuuldavasti juba aastaid ka oma laborit koos mõõteriistade ja personaliga.

                See energiasilmus võiks ka mingi variant olla, kuid toiteplokk peaks selle kõik välja filtreerima. Pealegi teiste energiatarbijate (telekas, arvuti, LED-pirnid) toide ei kuumene vaatamata ülepingele üle. Pealegi ma hästi ei usu, et kõik korterid ühekorraga kell 19.30 midagi elektrivõrku lülitavad ja kell 20.30 selle müstilise "miski" kokkulepitult jälle välja lülitavad.

                Comment


                  #53
                  Vs: Antennivõimendi hakkab ebanormaalselt palju voolu tarbima

                  Jätkuvalt - kui oled juba voldid ära mõõtnud, võiksid ampermeetriga võimendi voolutarbe nende soojenemise aegadel ja vaheaegadel ära mõõta.

                  Ja proovi teist toiteplokki, kerget impulsstoitekat, milles trafot pole. Nende väljundpinge ei sõltu sisendpinge muutustest üldse.

                  Esmalt postitatud LonelyWalker poolt Vaata postitust
                  Tegelikult väljendub see soojenemine ka telepidis, kui hoolega vaadata. Kui süsteem on külm, suudab telekas SD-signaali vabalt 4K üles sämplida. Kui süsteem on soe, siis ei suuda ja pilt on ülesuuruses pikselitega SD. Ilmselt signaal sisaldab midagi, mida seal olema ei peaks.
                  Hakkab kooruma - võimendi tööparameetrid muutuvad. Genereerima ei saa veel minna, siis poleks üldse pilti.

                  Digiteles andmed on tõesti pakettidena, aga saatjast väljub siiski puhas analoog kaheksa tuhande eraldi kandelainena, mitte impulssidena. Kui mingi häire neid segab, suudab boks teatud ulatuses vead parandada, suurema veakogusega on must pilt.
                  73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                  ATiP1pN4XeM

                  Comment


                    #54
                    Vs: Antennivõimendi hakkab ebanormaalselt palju voolu tarbima

                    Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
                    Nii SAT kui antennivõimendites põhiliselt 3A112A jt.

                    https://eandc.ru/pdf/diod/3a112a.pdf
                    seonduv http://www.skoots.yolasite.com/resources/A.pdf


                    аа112а vool on 10x väiksem kui https://www.infineon.com/cms/en/prod...chottky-diode/ - arvat. ka tundlikus või omamüra

                    (↓mulle meeldib kui asjad on hästi läbi mõeldud ... tõesti ↑seda pilti↑ on raske märgata kui seda virvendust siin all ei oleks ! ↓)
                    Lisatud failid
                    viimati muutis kasutaja ci139; 27 m 2020, 16:17.

                    Comment


                      #55
                      Vs: Antennivõimendi hakkab ebanormaalselt palju voolu tarbima

                      Ma pole veel pinge ja voolutarbimise mõõtmiseni jõudnud, aga on lootust, et varsti jõuan. Mida arvata sellisest võimendist?


                      Tootja väidab, et tugev sisendsignaal ei mõjuta selle võimendi töörežiime.

                      Svago, miks sulle see odav saksa/hiina võimendi ei meeldinud? Tundub, et Aatomike oma kisub ka sinna kanti, et muutub mingil suvalisel hetkel ebastabiilseks.

                      Tegelik probleem on siiski konkreetses segajas, mis eetris laiab, ja mida ma pole suutnud seni identifitseerida. Kui segaja on peal, siis ETV HD kanalil lähevad pildi pikselid suureks ja kandiliseks ning liikuvatel objektidel tekivad varjud taha. Sony spetsialistide jutu järgi viitab see mingile telesignaali segavale signaaliallikale eetris (ristmodulatsioon). Kui segajat eetris pole, siis eesti signaal on puhas. Soome signaali pildikvaliteeti segaja eriti ei mõjuta, küll aga seda, kas signaal jõuab kvaliteetselt kohale või mitte.

                      Sellest segajast tuleks kuidagi lahti saada. Eile näiteks kadus soome pilt Mux C (674 MHz) peal keset filmi ära. Signaali tugevus oli OK, kuid kvaliteet oli null ja telekas ei suutnud ennast enam jaama peale häälestada. Seda ebanormaalset soojenemist sel hetkel polnud.

                      Comment


                        #56
                        Vs: Antennivõimendi hakkab ebanormaalselt palju voolu tarbima

                        LTE-filter peaks täna olema ülemise lõikesagedusega 690 MHz, nendel Triax`i võimenditel on 790 MHz.
                        Aatomikese võimendil filter puudub, see tuleb eraldi paigaldada.
                        Muidugi võib nendele Triaxi omadele ka tänapäevasema lisaks ette ühendada, sealtsamast Merge lehelt leiab.

                        Comment


                          #57
                          Vs: Antennivõimendi hakkab ebanormaalselt palju voolu tarbima

                          Nii, kolm päeva järjest on üks odav osutiga milliampermeeter toiteploki ja toitesöötja vahel istunud ja tarbitav vool on stabiilselt 40 mA. Ebanormaalseid soojenemisi pole enam esinenud, v.a kell 20.00, mil nii toiteplokk, toitesöötja kui ka LTE-filter lähevad kergelt leigeks, et üsna varsti jälle maha jahtuda. Tarbitav vool jääb ka siis 40 mA. Ma ei tea, kas mu järeldus on õige, kuid tundub, et milliampermeetri mähis filtreerib toitevoolust midagi välja.

                          Järgmised küsimused on, kui keegi oskab vastata: mida sisaldab 230 V 50 Hz majapidamisvool lisaks, kui kasutusel on kaugloetav elektriarvesti? Kui sisaldab midagi, siis kuidas selle saaks välja filtreerida? Teine küsimus on: kas oskab keegi öelda, mis sagedusel töötab internetiühendus Tallinna ja Naissaare vahel ning Tallinna ja Tallinna lahel seilavate laevade vahel? See viimane ilmselt mõjutab samuti soome TV signaali kvaliteeti (eile näiteks oli 658 MHz YLE TV 1 HD signaali tugevus 87%, kuid kvaliteet ainult 5%).

                          Võimendi on hetkel selline:

                          LTE-filter:

                          Toiteplokk ja söötja sellised:
                          Impedance 75 OhmPower source type Mains PoweredPower plug Type C (CEE 7/16)Number of outputs 1Power cable side A Euro / Type C (CEE 7/16)Power adapter cable lengt

                          Comment


                            #58
                            Vs: Antennivõimendi hakkab ebanormaalselt palju voolu tarbima

                            Kui õieti meeles on siis Naissaarele sai 5GHz link.
                            Laevade AIS käib kuskil 160MHz ümbruses, maritime communication on head mõned aastad 7GHz sateliitside peal, kuigi vanemad laevad võivad ka midagi UHF peal rääkida. Ilmselt on see konkureeriv, kasutavad mõlemat. Oleks muidugi huvitav siis miks just kella 20 paiku see side nii kulmineeruks.
                            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                            Konfutsius

                            Comment


                              #59
                              Vs: Antennivõimendi hakkab ebanormaalselt palju voolu tarbima

                              Eile võis ka ülileviga tegu olla, et signaali kvaliteet nii kehv oli. Siin soe, põhjas külm, järsk üleminekupiir peegeldas.
                              See current wind, weather, ocean, and pollution conditions, as forecast by supercomputers, on an interactive animated map. Updated every three hours.

                              Comment


                                #60
                                Vs: Antennivõimendi hakkab ebanormaalselt palju voolu tarbima

                                Ilmselt on antud juhul tegemist mitme probleemi koosmõjuga. Uut infot on ka juurde tulnud. Kaugloetavate elektriarvestite mõju võib ilmselt välja arvata. Rääkisin vastava ala spetsialistiga ja tema ütles, et need töötavad väga väikesel võimsusel 63-74 kHz ning see sagedus ei tohiks toitetrafost läbi tulla.

                                800 MHz LTE-filter sai välja vahetatud 700 MHz LTE-filtri vastu. Tulemus on see, et Soome TV YLE1 signaali kvaliteet 562 MHz on nüüd konstantselt 100%, samuti ka YLE1 HD 658MHz. 674 MHz signaal on veidi nõrgem ja kvaliteet jääb 90% piirimaile ning 514 MHz ei tule üldse läbi. Aga see on loogiline, sest tegemist on kitsariba antenniga, mis on rangelt arvutatud Soome mux A peale 562 MHz. Signaalitugevuse kõver on väga täpses vastavuses antud antennitüübi karakteristikutega.

                                Võimendiks panin jälle selle vanatüübilise Aatomike 24 dB, sellesama mis mul aegade jooksul kolm digiboksi on läbi kõrvetanud. Praegu toimib normaalselt. Voolutuarve on stabiilselt 20 mA ja soojenemisi pole seni täheldanud. Rääkisin ka selle võimendi autoriga ning tema väitel on võimendi sisend kaitstud dioodidega, mistõttu ei tohiks torm ja äike Helsingis süsteemi rivist välja lüüa, aga mingitel tingimustel võib see samuti genereerima minna. Tema väitel peab võimendi antennist vähemalt 1 meetri kaugusel olema, minul on praegu 1 lainepikkus ehk 444 mm. Samas antenn võimendit ei näe, sest see jääb parabooli selja taha. Mis teooria see on, et võimendi peab kaugemal olema? Poola restidel on see otse toiteliini otsa istutatud, kuigi poolakad kärssavad üsna tihti sisse. Aga see tuleneb ilmselt skeemilahendusest.

                                Järgmine samm oleks muidugi eetri põhjalik läbiskännimine TV-sagedusalas ning signaalianalüüs, et teada saada, mis seal tegelikult toimub.

                                Üks küsimus vaevab mind veel: siit ja sealt olen kuulnud, et praegu on keelatud kollektiivantennide paigaldamine korrusmajade katustele. Samas on meie rajoonis iga teise või kolmanda maja katusel või välisseina küljes kobarate viisi mobiilside ja traadita interneti antenne. Esteetilisest küljest on pilt hullem kui oleks kollektiivantennide puhul. Kas on siin tegemist mingi kitsa huvigrupi poolt ostetud seadusega, et katusele ei tohi paigaldada just teatud tüüpi antenne, kuid teist tüüpi antenne jälle võib?

                                Comment

                                Working...
                                X