Teade

Collapse
No announcement yet.

Probleem arvuti monitoriga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Probleem arvuti monitoriga

    Tere
    Probleem selline, et kui monitor sisse lülitada siis hakkab seal see mingi trafo või midagi plõksuma. Ei põle ka esimene indikaatordiood ning üldse ei tee midagi :S Äkki oskab keegi aidata kuidas seda parandada saab. Keegi võiks ka oma kogemusi siis kirjeldad B)

    #2
    kui esipaneelil indikaator ei põle, siis esimene asi, millest alustada on toiteplokk.vaadata tuleb, et mis sealt tuleb või mis ei tule.
    vaja on monitori täpset nimetust.

    Comment


      #3
      Tihtipeale on plõksumise põhjuseks lühis (ülekoormus) kusagil skeemis ja toiteblokk läheb kaitsereziimi. Plõksuja ise on arvatavasti demagneetimise ahela relee.
      Loomulikult vaata üle toitedioodid kuid pane kõigepealt tester reatransi E-K vahele ja mõõda takistust. Karta on, et see on lühises. Kui nii, vaata üle tema toiteahel - seal võib olla pinget lülitav väljatranss (IRF9630 jne) mis võib ka lühises olla. Toitekonded kontrollida, transid vahetada ja proovi uuesti. Ehk ei ole trafo ise kutu.
      Vahest on lülititransiks IRF840 vms mis klõpsib toidet vastu maad - ka on lühises olnud.
      Molu nimi annaks lisainfot.
      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

      Comment


        #4
        Monitoriks on Philips 107B

        Comment


          #5
          Rohkem huvitaks küsimus, et mis sagedus on vaesele monile "peale väänatud" - kas samuti 75-85Hz monile 100-150Hz???
          Kui jah, siis on kidlasti reatrafo kutu!

          Endal viimase paari kuuga a 30 "Eestisse toodud" "mittetöötavat moni" käest läbi käinud -peamiselt kuulsad Nokia 447 seeriad ning kõikidel "plõksujatel" trafod siruli - paaril isegi trafokorpused lõhki. Ja kui keegi ei usu, siis võin uskumatule mälestuseks kinkida seinale riputamiseks

          Reatrafo korrasolekut on kõige lihtsam kontrollida nii, et trafole minev toiteots (a 120-140V, vms - sõltuvalt mudelist) lahti ning asemele a 60-80W tavaline elektripirn. Kui lamp põleb ning lühiskaitse ei plõksi, siis on tafo läbi, kui plõksimine jätkub, siis on viga mujal.

          Comment

          Working...
          X