kas oleks võimalik paigaldada videovalve nii, et toimuvat ise jälgida linnulennult 3 km kauguselt? Kui abiks võtta tevalo poest vajalikud seadmed ning kas see on üldse reaalne?
Teade
Collapse
No announcement yet.
videovalve paigaldus
Collapse
X
-
Arvatavasti mõtled traadita (wireless) videolinki...kui nii, siis julgen arvata, et Tevalost ostetud seadmed sind ei aita. Sul on piisavalt võimast videosaatjat vaja ja see eeldab sideametilt eriluba, muidu lähed seadusega pahuksisse.
Võin veidi puusse panna, aga minumeelest saatjad, mille väljundvõimsus on üle 0,5W on vabasagedustel keelatud...ja sellise võimsusega võid pilti äärmisel juhul naabermajja kanda, kui sedagi.
-
Üks võimalus oleks kas mingi Ehterneti-liidesega kaamera või siis oma kaamera kaabli vahele videoserveri karbikene (midagi sellist http://www.tribecaexpress.com/canon_vb150.htm), siis paned omale traadita võrgu ja suundantennid. Garanteeritud peab olema otsenähtavus, muud midagi keerulist ei ole. Korraliku suundantenniga võtab 3km ka välja ilma vabariigi norme ületamata (100mW eirp), väiksema müra huvides nii pikal lingil võib veel kasutada vertikaalset polarisatsiooni. Hinna huvides oleks kasulik panna kohe antenni kõrvale masti otsa AP karp, niimoodi kaotad kaablis vähem, korralikult niiskuskindlas karbis, niiskuskindlad juhtmete läbiviigud ja natuke soojusisolatsiooni ka sisse. Kui korralikult isoleeritud, siis suudab asi vabalt ennast ka talvel piisavalt soojana hoida, ta eraldab ise ka parajalt soojust. Teisele poole ka AP, mis oskab client rezhiimi ja mingi arvutiga vaatad pilti.
Comment
-
aga kui mõlemal pool on mingi tavaline internetiühendus, siis peaks saama ka ju midagi teha?
Kunagi proovisin mingi programmi, mis liikumise peale hakkas salvestama :P
Kasutasin tavalist videokaamerat.Sound Blaster Live! 5.1 + Sansui AU-9500 + TU-9500 + 2xEstonia 35 AC-021
www.sansui.us/AU-9500.htm
Comment
-
Otsenähtavus on see, kui saatja la vastuvõtja vahele ei jää mingit takistust (puud, maja jm.) ehk kui saatja poolt näed vastuvõtjat...õigemini ühe antenni poolt teist.
http://www.tribecaexpress.com/canon_vb150.htm
Kui kasutada ainult paraboolantenne, siis jah... h34r: Saatesignaal kiirgub ka mujale kui ainult vastuvõtja antenni, selles point
Comment
-
Tõesti, veel lihtsam oleks panna mõlemale poole internetiühendus ja siis lihtsalt üle neti asja liigutada. Minu esimene idee oli pmst sama. Idee siis selline, et pilt saadakse kuidagi arvutivõrku ja siis lihtsalt veebibrauseriga vaatad asja. Kui mõlemal pool on netiühendus, siis piisab sobivast ruutingust ruuteris et saada see kaamera pilt avalikku internetti. Kui mitu kaamerat, siis peaks olema juba oma server vahel mingi apache softiga (piisab ka mingi windows 2k/xp masin, mis jätta koguaeg tööle), siis teha ruuting sellele serverile. Seal serveris siis jooksutada näiteks mingit php skripti, mis kogub pilte ja jagab neid avalikku internetti/raadiovõrku/kuhu iganes. Sel juhul saad ka rakendada näiteks ssl krüptimist ja mingit autenti, et iga mats internetis ei saaks sinu kaamerakesi vaadata kui kuidagi peale satuks.
Ehk siis tehniline realisatsioon:
1)
Etherneti kaamera -> hub -> ruuter -> internet -> teine arvuti
Esimeses võrgus ühenduvad kõik muud arvutid ka hubi külge. Suht paljudel ruutritel on hub(või switch) juba samas karbis sees. Ruuteris ruutida kaamera sise-ip port 80 välja avaliku ip võrku porti 80 või 113 (adsl kodu). Kui panna server vahele, siis kaamera(d) -> (hub) -> server -> hub -> ruuter -> netiühendus. Kui eraldi masin panna linuxi opsüssiga serveriks, siis see asendab ka kohe ruuteri.
2)
Etherneti kaamera -> hub -> access point -> antenn -> eeter -> antenn -> access point -> hub -> arvuti.
Osades AP'des on ka hub/svitch sisse ehitatud. Saad ka internetti jagada sama raadiolinki pidi ühelt poolt teisele poole jne. Kõik arvutid lähevad hubide külge.
Kui kasutada mitut kaamerat, siis kõik nad panna hubi külge. Kui vaja serverit vahele, siis see panna kaamerate "ette" vahele, st siis kuidagi kaamera(d) -> hub -> server -> hub -> AP, ühe hubi küljes on siis kõik kaamerad (ainult ühe kaamera korral pole seda ka vaja), teise hubi küljes on siis netiühendus, server, arvutid, AP jne.
Kui otsustad seda meetodit lähemalt uurida, siis et sulle täpsema ja parema lahenduse it-vallas välja pakkuda, siis võiksid kirjeldada, milline on su arvutivõrgu/internetiühenduse jne olukord mõlemas otsas.
Comment
-
Sellist varianti olen näinud, kus saadab Windows Media Encoder ja vastu võtab lihtsalt streamingut lubav pleier. WME suutis vist 5 erinevale saata ja upload kiirus pidi siis vähemalt 2...3Mbit/s olema, et pilt ikka vaadatav oleks. Saatearvutis oli küll sisendiga videokaart, kuid normaalne webcam ajaks asja ära...muidugi kui upload on palju alla 1Mbit/s, siis enam reaalajakiirust (25fps) ei saavuta normaalse kvaliteedi juures. Süsteemi puuduseks see, et kaamera juurde arvutit vaja ja videostream käis ikka juhtmeid pidi. Pealegi pole 1Mb/s uploadi igal pool, aga selline 5 kaadrit sekundis oleks küll võimalik.
Comment
-
Ei pea ju digitaalset video-ühendust tegema. Võid ka CCIR/PAL/NTSC analoogsignaali saata. Näiteks sellega:
http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...961-017&lng=est
Muidu kusagil ma nägin seda 790 kr eest kah.
Sellele pead ainult suundantennid mõlemasse otsa tegema.
Comment
Comment