Teade

Collapse
No announcement yet.

tahaks teada, kas skeem töötab...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    tahaks teada, kas skeem töötab...

    Tervist!
    Juba tükk aega tagasi leidsin internetist sellise lõppvõimu skeemi:

    Skeemi uurides tundus, et asi on täiesti töötav ja ka võimsust peaks omajagu olema...
    Igaks juhuks aga otsustasin siia kah postitada, et võibolla keegi viitsib skeemi üle vaadata (võibolla jäi mul midagi kahe silma vahele)
    teine küsimus oleks selline, et kas asi on tõesti võimeline lubatud võimsust välja andma? :unsure:

    EDIT: kirjavead
    Intel inside.. Idiot outside...

    #2
    Mina igastahes ei leidnud ühtegi poodi kus vaja minevaid transistorid müüakse <_<
    Kevad- Till tõuseb ja hernes tahab keppi

    Comment


      #3
      mina näiteks tevalost leidsin:
      TIP41
      TIP142
      TIP147
      Intel inside.. Idiot outside...

      Comment


        #4
        Ma mõtlesin rohkem seda:
        "2A258
        BC550
        or equivalent"?


        Ja kas on suur vahe kui on TIP41C või TIP41???
        Kevad- Till tõuseb ja hernes tahab keppi

        Comment


          #5
          Njahhh. huvitavad skeemitähised. Veidi võttis aega lugemisel.

          Ideepoolesst peaks töötama kui vastava võimsustaluvusega transid paned.
          Võimsust ..... Lõpuastmeid ei tüürita korralikult välja . See üks tähelepanek.
          Lõputransid peavad muidugi darlingtonid olema ja vääga korralikul radikal. Kui toiteplokk vastu peab ja transid kahh, saad selle 100W kätte vist küll.
          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

          Comment


            #6
            Originally posted by martinj@Nov 29 2004, 17:59
            Njahhh. huvitavad skeemitähised. Veidi võttis aega lugemisel.

            Ideepoolesst peaks töötama kui vastava võimsustaluvusega transid paned.
            Võimsust ..... Lõpuastmeid ei tüürita korralikult välja . See üks tähelepanek.
            Lõputransid peavad muidugi darlingtonid olema ja vääga korralikul radikal. Kui toiteplokk vastu peab ja transid kahh, saad selle 100W kätte vist küll.
            Ehk oskate nati täpsemalt seletada, mida muuta ja millele rohkem rõhku panna...(olen elektroonika alal üsna võhik)
            Kevad- Till tõuseb ja hernes tahab keppi

            Comment


              #7
              Originally posted by g2ngster@Nov 29 2004, 17:52
              Ma mõtlesin rohkem seda:
              "2A258
              BC550
              or equivalent"?


              Ja kas on suur vahe kui on TIP41C või TIP41???
              BC558 tarnimine on küll vist lõpetatud (vähemalt tevalost võib nii välja lugeda) aga mul vedeleb neid trükiplaatide peal päris palju, niiet nendega vast hätta ei jää..
              TIP41 ja TIP41C vahel pole minuteada küll eriti suurt vahet (siia skeemi peaks mõlemad sobima)
              Intel inside.. Idiot outside...

              Comment


                #8
                Originally posted by mcgangsta@Nov 29 2004, 13:58

                Juba tükk aega tagasi leidsin internetist sellise lõppvõimu skeemi:
                http://vlab.netsys.ru/forum/showthread.php?t=683&page=1 ka sama lahatud.
                VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                Comment


                  #9
                  Originally posted by Jyrka+Nov 29 2004, 21:46--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Jyrka @ Nov 29 2004, 21:46)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-mcgangsta@Nov 29 2004, 13:58

                  Juba tükk aega tagasi leidsin internetist sellise lõppvõimu skeemi:
                  http://vlab.netsys.ru/forum/showthread.php?t=683&page=1 ka sama lahatud. [/b][/quote]
                  njah... kahjuks on vene keel mul suht nõrk koht (üle poole jääb aru saamata)
                  Intel inside.. Idiot outside...

                  Comment


                    #10
                    Seal mõned väidavad, et vakselt mängides moonutab. Selleks võimendi tühivoolu tõsta kuni 200mA-ni. Kahe dioodi asemel kolm ja siis veel lisaks potekas, millega siis tühivoolu paika sättida. Ja transid suurtele radikatele. Muud erilist nagu polnudki. Ahjaa...silda võib ka 2 võimu lülida...selleks siis eraldi faasipööraja skeem. Mida küll moonutused siis teevad, ei tea .
                    Ise arvan, et lõpus Darlington transid peavad küll samad olema, või siis valida analoogid eriti suure võimendusteguriga.
                    Mingit lühisekaitset pole...lõputransid lendavad, kui miski valesti. Vist peab ka hästi stabiliseeritud toitepinge olema.

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by sebastian@Nov 30 2004, 00:13
                      Ahjaa...silda võib ka 2 võimu lülida...selleks siis eraldi faasipööraja skeem. Mida küll moonutused siis teevad, ei tea .
                      faasipööraja skeem sis postituses #15?
                      Intel inside.. Idiot outside...

                      Comment


                        #12
                        Selles venelaste foorumis, mille Jyrka tõi. Lõpus seal.
                        Uups...ei pannud tähele, et jutt veel pikalt edasi läheb...jah, 15. postituses.

                        Comment


                          #13


                          see?
                          aga kas sillates võib ka 4 oomist kõlarit kasutada või peab 8 olema?
                          Intel inside.. Idiot outside...

                          Comment


                            #14
                            Seesama jah. Väga lihtne faasipööraja...KT3102 võiks millegi paremaga asendada.
                            8 oomi sillas igal juhul, muidu väljundis kasvab vool nii suureks, et transid ei pea vastu.

                            Comment


                              #15
                              tegelikult üks loll küsimus veel... faasimuundur käib ennem lõppvõimu eks?
                              Intel inside.. Idiot outside...

                              Comment

                              Working...
                              X