Teade

Collapse
No announcement yet.

küsimused tda1562 võimendi skeemi kohta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    pole kahjuks digikat ei saa pilti teha radikast, aga tavaline ribiradikas ainult 25kr sinna jäi vähemalt 1 selline veel. Mõõtsin joonlauaga ribi pinna ära ja kokku sain 800cm2 sellest peaks olema küllalt. Augud pidin ise puurima uued ja lõikasin vindid sisse ja väga hea sai.

    Tänud abi eest hakkan kohe tegutsema ja proovima. Kui töötab lasen ossilograafiaga üle ka vaadata kuidas häired ja muidu töötab.

    Comment


      #47
      tegin ka selle kiviga võimendi.. selle skeemi järgi:
      http://www.siliconchip.com.au/cms/A_30614/article.html
      kõik töötab aga, kas kellegil on mingi skeem mis teeks hi ->low signaal +lõikaks kõrged sagedused maha
      ehk siis tahaks bassi filtri skeemi

      Comment


        #48
        Originally posted by turbopascal@Jun 14 2005, 11:13
        Mõõtsin joonlauaga ribi pinna ära ja kokku sain 800cm2 sellest peaks olema küllalt.
        Muidu veel küsimus, et kas sa ikka radiaatori põhja pindala ka mõõtsid/arvutasid, või ainult ribid?Ribide kahpoole pindala+radiaatori põhja kahe poole pindala=kogu radiaatori pidala.Muidu selle kivi jaoks on datasheedi järgi vajalik pindala 600cm2(ühe kivi jaoks).Ma ise kaldun arvama, et kahe kivi jaoks piisaks kokku 1000..1100cm2(kaks kivi ühel radiaatoril).
        The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
        Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
        Projektide pildid
        Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
        http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

        Comment


          #49
          ma ei hakanud enam põhja mõõtma sest mul oligi oluline, et oleks vähemalt üle 600cm2 ,suurem ei tee ju kunagi paha ja seal hinnavahed suht väiksed ja mulle sobib vägagi suur radikas kuna läheb suppari kasti külge ja ruumi seal maa ilm.

          Aga nüüd uus küsimus. Nimelt proovisin auto akulaadia kui ka vana arvuti toiteploki järel, aga kui 4. jalga 12v peale lasta siis hakkab kõlar ainult natuke ragisema ja häire tuluke vilgub nagu kuusepuu aga lühist ei ole(minu arvates) sest mikroskeem ei lähe kuumaks ja pinge ka ei langenud aga voolu ei mõõtnud igastahes7A kaitse maha ei põlenud, aga arvuti toitekas küll surises kui sisse lülitasin, isegi siis kui remute oli tagant ära. Palun andke nõu, mis seal häda võiks olla ja mida võiks teha proovida.
          P.S proovisin mitmeid kordi aga kõik pidas vastu( ei lennanud vastutaevast nagu kunagi mul üks võimendi )

          Comment


            #50
            Asoo...bassikõlarile...Ma arvasin, et tuleb stereo võimendi ning siis oleks see radikas paras kahte sellist kivi teenindama.
            Akulaadial väljund silumatta(filterkondensaator puudu) ning see pinge kindlasti liiga kõrge(üle 14,4V ei soovita peale lasta).Kas ATP-l on +5V väljund ikka koormuse all?Kui mitte, siis uuri eelmisi postitusi, seal kirjas kõik.Kui ATP suriseb, siis järelikult ülekoormuskaitse rakendub.Normaalolukorras on ta haudvaikne(v.a. ventilaator ).
            The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
            Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
            Projektide pildid
            Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
            http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

            Comment


              #51
              nüüd sis jõudnud sinnamaale et ATP toiteka lüüdid panid taevapoole :unsure:
              Ma ei pannud +5 taha koormust, arvasin et ühte võimu ikka kannatab kummekond sekundit proovida ja parajasti ei leidunud sobivat koormust.
              Tahakski teada mis sinna sobib koormuseks.


              Ja ülevalpool oli küsimus aktiivfiltri kohta. Mind ennast huvitab ka töötav skeem, kuna kunagi sai masterkiti skeemi järgi tehtud midagi, aga ei saanud tööle.

              Comment


                #52
                Originally posted by turbopascal@Jun 15 2005, 17:39
                nüüd sis jõudnud sinnamaale et ATP toiteka lüüdid panid taevapoole :unsure:
                Ma ei pannud +5 taha koormust, arvasin et ühte võimu ikka kannatab kummekond sekundit proovida ja parajasti ei leidunud sobivat koormust.
                Tahakski teada mis sinna sobib koormuseks.


                Ja ülevalpool oli küsimus aktiivfiltri kohta. Mind ennast huvitab ka töötav skeem, kuna kunagi sai masterkiti skeemi järgi tehtud midagi, aga ei saanud tööle.
                :lol:

                võin sulle paar lüüti anda mis sinna sisse sobiksid, ise kasutasin mingit igivana 486 toitekat, need ei hävine (isegi mitte siis kui +12V ainult koormatud on)

                ise kasutasin +5V otsas coolereid, aga need jäid raudselt liiga väikeseks koormuseks (natuke aitasid)

                Endal mul asi 90% valmis http://pcr.mikare.net/eeru/tda1562/Pilt014.jpg
                vaja välja mõelda mingi kate veel, nii et radikad ka ära kaitseks, need mul ainult kivi küjes praegu

                Comment


                  #53
                  Originally posted by turbopascal@Jun 15 2005, 16:39
                  nüüd sis jõudnud sinnamaale et ATP toiteka lüüdid panid taevapoole :unsure:
                  Ma ei pannud +5 taha koormust, arvasin et ühte võimu ikka kannatab kummekond sekundit proovida ja parajasti ei leidunud sobivat koormust.
                  Tahakski teada mis sinna sobib koormuseks.
                  :lol: :lol: :lol: :lol:


                  Järgmine kord oled targem...

                  Nagu sai juba varem mainitud, siis sobivad võimsad takistid(lihtsaim variant).Kui leiad mõne kenotroni(nt. 5C4S, veel parem 5C8S), pane sellele kütteks.Saad ka lambi visuaalse efekti :P Muidu sobivad ka auto kaugtuled, 50W12V halogeen pirnid(nn. punktvalgustid), jne.Improviseerida saab alati...ning tuleb odavam ka.
                  The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                  Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                  Projektide pildid
                  Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                  http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                  Comment


                    #54
                    nüüd jälle üks uus probleem. Ei viitsind seda ATP d korda teha ja sai võetud vana 386 toitekas, kus ei olnud mingit märgistustki, mis pinged ja kust tulevad (kõik juhtmed valged ja samajämedad ühe ribaklemmi peal) sain siis mõõtmise teel +12 ja +5 kätte ja panin +5 ahelasse koormuse vahele ja võim +12 sse, aga avastasin kurva tõe, et miskipärast annab toitekas voolu jätkendlikult( 1 sekundi töötab, paar sekundit seisab jne).
                    Kui kellelgi kogemusi või teadmisi, kas seal on mingi ühendus või midagi mis paneks asja pidevalt töötama?

                    Comment


                      #55
                      Väljundis ülekoormus.Kaitse rakendub niimodi.Aga otsi kas mõni juhe veel +12V annab?Tea kas sellel kärakal üldse niipalju voolugi väljundisse annab <_<
                      The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                      Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                      Projektide pildid
                      Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                      http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                      Comment


                        #56
                        Praeguseks on sellest värgist kopp ees.

                        Kood:
                             Cs1   Rs 22K         
                        &#40;2&#41; ---||------VVV-------------&#40; &#41; IN +
                        &#40;1&#41; ---||---------------|-------o IN -
                             Cs2       |
                                     |
                                     GND
                        Skeem mp3 playeri väljundist töötab 100% häireteta ja kvaliteedile annaks korraliku 4+
                        Arvutist väljundit võttes tuleb sisse mingi paari kilohertsine üsna tugev pinin.

                        Kui IN- GND-sse ei ühenda, siis mp3 playeril lööb sisse 50Hz, arvutist pininat ei tule, aga on palju häireid (ntx kõvaketta krõbin häirib)

                        Toidet võtsin samast arvutist, kust väljundigi.

                        Comment


                          #57
                          rohkem ei ürita

                          toite GND ja helikaardi väljundi GND vahel on 0.03V alalist, sealt ilmselt see häire tulebki

                          Comment


                            #58
                            Tere&#33; oleks siis selline küsimus et kas sisse -ja väljalülitus tuled võib skeemist välja ka jätte. ilma et midagi lakkaks töötamast.
                            skeem siis sellel lingil.

                            siis kas skeemist võib välja jätta R2, R3, R4, R5, R6, VT1, VT2, HL1, HL2, VD

                            Comment


                              #59
                              Jep.
                              Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                              Comment


                                #60
                                Ning mõlemad väljundid tuleks sel juhul ca.100k takiga maha lüüa.
                                The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                                Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                                Projektide pildid
                                Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                                http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                                Comment

                                Working...
                                X