Teade

Collapse
No announcement yet.

4x TDA7293 paralleeli

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    4x TDA7293 paralleeli

    Mõnda aega olen üritanud enda teadmisi täiendada ja nüüd on plaanis ka omale midagi valmis ehitada. Otsisin internetist erinevaid skeeme. Leidsin ühe huvitava skeemi. http://www.quekky.com/PI7293.quekky Kasutatakse seal kolme tda7293 ja toitepinge on 49VDC. Minul oleks vaja panna 4 sellist paralleeli panna. Esialgu tundus see lihtne. Laon ühe juurde ja ok. Aga ei taha uskuda. Kõigepealt kui palju tuleks muuta toitepinget ,et saaks kasutada 6 oomise valjuka küljes? Kas tuleks veel mõndade komponentide takistusi muuta? Watte võiks kuskil 250 vähemalt kätte saada 10% THD juures. Loodan ,et ei unustand midagi.
    Tõnis

    #2
    räägi, kui suurt radiaatorit kavatsed kasutada.sama küsimus trahvo kohta.

    Comment


      #3
      Esiteks oled vales foorumis, võimendifoorumis oli mul link 4+4 sillas 4oomile
      400W.
      Heade mõtete kohast leiad Hannese 3+3 sildvariandi mis sobib sinu
      6oomile täpselt, ainult 240W transvõim oleks mõistlikum teha.
      VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

      Comment


        #4
        Kas ikka kindlalt on vaja neid nii palju kokku panna? Tee see asi "rauas" valmis, kui tööle hakkab siis sa ilmselt unustad selle 4. ära! Tundub see skeem kuidagi kahtlane, aga ei viitsi datat ka uurida...hetkel, kas see bootstrap/loader kondekad on ikka nii ühendatud nagu datas? Üks mis meenub-kui neid hulgi tahad laduda siis see konde (1-kivi kasutamisel on see 22 mikro-4-kivi korral tuli mahtuvus võtta 4 kordne, kuid asja juures on veel üks "kala"-kui neid 4 tükki kokku uhada kas siis signaali väljundpinge juba toitepingest suuremaks ei lähe? Siis need moonutused enam teps mitte 10 prosega ei piirdu.Ja 6 oomist koormust minuarust ei saanudki kasutada minimaalne oli vist 8 oomi-sedagi lausa piiri peal töötades.Soovitaks, et proovi alguses näit. 7296-ga, 2 tükki ja kui töötab areta seda edasi, tuleb tükk-maad odavam ka 7293 on mingi üle 100 raha tükk Tevalos 96 saab mitu kümpi odavamalt-näit serigos on ta vist mingi 60 ringis. Datasheeti saab ST kodukalt kätte ja seal on sellest lülitusest juttu küll-kuid veidi vähevõitu.
        -superradical-

        Comment


          #5
          See mõte tasub siis esialgu maha matta. Vaatan Yyrka varjandid üle ja vaatan ka tda7296 asjad üle. Siis vaatasin veel ,et STK kivid arendavad paberil päris head võimsust. Kusjuures olen näinud ,et paljud kenwoodi ressiiverit kasutavad võimenduses stk kive.
          Leidsin veel netist ühe transide peal skeemi: http://sound.westhost.com/project68.htm Peaks saama vajaliku võimsuse kätte aga panin tähele ,et ei ole vajalikke komponente tevalos. Muidu kas keegi teaks midagi ka selle kohta rääkida.
          Tõnis

          Comment


            #6
            Egas neid ole jah, otsing aitab-saab andmed ja selle järgi samade-või lähedaste parameetritega jupi asenduseks otsida-küsi siis Tevalost-kasvõi maili teel, nende komponentide asendusvõimaluse kohta. Serigos vist oli küll MPSA42 paar Eeku-vaata sealt!
            -superradical-

            Comment


              #7
              MPSA asendad 2n5551, draiver MJE15030/ 031 , lõppu MJ15024/025 need peaks
              saadaval olema. Iga skeemi avaldaja proovib panna oma võimu ikka need jupid
              mida omal hulgem on, seetõttu tuleb loominguliselt läheneda.
              Parema tulemuse nimel peaksid paarid ligilähedaste võimendusteguritega
              olema, selleks mõistlikum kellegagi kopereeruda kuna suuremast kogusest
              kergem paare valida. Kasvõi minuga.
              Samuti tuleks skeemi tsipa kohendada.
              7296 kolmas sort, sellest odavam, STK peamiselt 8 oomile.

              MPSA d ei peeta nii heaks transiks kui datasheet näitab.
              VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

              Comment


                #8
                Kas keegi mõne selle Sound.westhost mega lihtsa skeemi käima on ka saanud.
                Muidu seal saidil olev 300 w woofrivõim tuleks ikka juppmaad odavam kui Tda7293 dega tegemine.
                Ise vist aretaksin kogu kupatuse mahapõlenud Estonia010 lõppvõimu.
                Toroidtrafot saab juurde kerida, radikad on ka asjalikud. Eriti siis kui saab freespinki kasutada ja keermelõikur käes püsib saab neid radikaid ükskõik mis projektiks kasutada.
                Maailm oleks puhas ja süüta
                kui poleks õllejogurtit
                - Õ.Õ.

                Comment


                  #9
                  Toroidtrafot saab juurde kerida, radikad on ka asjalikud. Eriti siis kui saab freespinki kasutada ja keermelõikur käes püsib saab neid radikaid ükskõik mis projektiks kasutada.
                  Radikate suhtes olen nõus, aga trafo juurdekerimine ei anna ootuspärast tulemust.

                  Comment


                    #10
                    http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...-126-97&lng=est


                    kasuta neid vidinaid, saad ka 170w kätte.
                    pealegi on sellise skeemi puhul vaja väiksemat traforessurssi ja pinge õlad ei lähe paigast ära, sest kogu aeg koormatakse mõlemat õlga enam-vähem võrdselt
                    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                    Comment


                      #11
                      LM varjant tundub olevat ka päris suure võimsusega. Aga leidsin veel ühe varjandi.
                      http://home.eunet.cz/rysanek/stk4048.gif Äkki keegi vaataks ennem üle ja ütleks enamvähem midagi selle kohta.
                      Tõnis

                      Comment


                        #12
                        see stk on kõva poiss minu meelest, see on suht normaalse heliga ka veel...mulle on yldjuhul stk kividest väga hea mulje... mängib bassi ka ilusti..aga hind on nati kallis sellel kivil

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by Matis@Dec 16 2004, 11:54
                          Kas keegi mõne selle Sound.westhost mega lihtsa skeemi käima on ka saanud.
                          See 70 date klassika, erinevaid variante üle ilma tehtud miljoneid.
                          VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                          Comment


                            #14
                            see stk on kõva poiss minu meelest, see on suht normaalse heliga ka veel...mulle on yldjuhul stk kividest väga hea mulje... mängib bassi ka ilusti..aga hind on nati kallis sellel kivil
                            Mul STK-st vastupidine arvamus.

                            Comment


                              #15
                              Aga kuidas stk4048 subwoofri võimuks kõlbaks? Või ei ole mõtet?
                              Tõnis

                              Comment

                              Working...
                              X