Teade

Collapse
No announcement yet.

Filosoofiline vaidlus Y-101 väljundi teemal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Ma arvan, et oled passiandmete uskumise kinnisidees kinni.
    Niikaua, kui pole üle mõõtnud lähtun passiandmetest.

    Niipea kui võeti kasutusele voolupiiramiskaitse see suhe enam ei kehtinud,
    Siin sa eksid, kui sinu varianti uskuda, siis peaks 4- oomiga pea võimatu kuulata.

    sellepärast siis harjumuspärast GOSTi muudetud, nii on Est 010 4oomiga
    ja 8oomiga 50W
    Estonia on 8-oomil vaevalt üle 35W.

    Ja 8 oomil mängib U101 selgelt paremini, seda on ka mitmed siin
    foorumis tähele pannud.
    Seda võib paljude muude võimendite kohta samuti ära märkida, kuid oled asjast valesti aru saanud asi pole üldse piirajas Võta ajakirjad "Radio" ette ja uuri asja seal üht-teist räägitud sellest.

    Kuna ma oma tuimi kõrvu eriti ei usalda, siis mul tööl
    konservatooriumi viiuli eriala lõpetanud elektroonik
    Ma olen oma kõrvu seevastu usaldama hakanud.

    Mis muusikasse puutub siis 7111/2 on eriti rõve 4 oomiga kõvemini kuulates.
    Lisan omalt poolt juurde, et 7111 on ükskõik mis volume nupu asendis rõve kuulata. Isiklikult mulle ei meeldi Radiotehnika võimendite heli üldse.

    Sul on ilmselt voolupiiraja saanud kinnisideeks.

    Comment


      #17
      Originally posted by kaller@Dec 21 2004, 15:28
      Üks küsimus veel Kui ma õigesti aru saan, siis brigil on lõppvõimus ülekoormus relee. Millal see relee rakenduma hakkab (umbes millise võimsuse juures), kui üldse rakendub? Voluumi keerates hakkavad küll ülkoormus tuled põlema, aga pole veel kordagi niipalju keeranud, et see relee rakenduks. (ei ole julgenud) Amfiton 002 on küll nii, et ülekoormus tuled hakkavad põlema, keerad veel natuke volüümi ja siis rakendub see ülekoorumus relee. Et kas siis brigil see ei rakendugi?
      Äkki lõpetaksite vaidlemise ja vastaksite minupoolt esitatud küsimusele

      Ja üks küsimus on mul veel kasutaja Jyrkale.
      See brig mis sa tegid mul 8 oomiseks ja võimsamaks (8 oomil 70W RMS, muusikalist 85W, 4 oomil 105W RMS, muusikalist 150W). Kas see on ikka normaalne, et kui ülekoormus tuled hakkavad põlema, hakkab võim ka kohe natuke moonutama. Teades, et ülekoormus tuled rakenduvad kusagil 50W juures,
      sest neid sa ju ei muutnud

      Ehk oskab ka kasutja Rom sõna sekka öelda, ehk oled ka sina neid võimsamaks teinud

      Comment


        #18
        Brigile jah ei meeldi eriti 8 oomuskised kõlarid. Sai kord S-30 B ega proovitud et kuidas kõlab Rd101 vs Brig001 ga. Tõesti ei jäänud rd101 palju alla (võimsuse poolest)
        Kui aga 4 oomised S-30 ned siis oli nagu öö ja päev. Rd101 ga on kas kõrgeid liiga palju või vähe, Brigiga tundus kõik palju parem. ---Basse on ja kõrged on kristallpuhtad. (Tegemist oli kõige vanema Brig001ga.)
        Maailm oleks puhas ja süüta
        kui poleks õllejogurtit
        - Õ.Õ.

        Comment


          #19
          Originally posted by Matis@Dec 22 2004, 16:20
          Brigile jah ei meeldi eriti 8 oomuskised kõlarid.
          Siin sa eksid, absoluutselt kõik transvõimud mängivad 8 oomiga puhtamalt,
          paljudele ei meeldi see ,et siis tümpsu vähem.

          Kaller, võimendi tehti võimsamaks selleks, et sa saaksid kuulata keskmist
          muusikalist võimsust ~10W, enne 7-8W, (numbrid laest, lihtsalt põhimõtte selgitus)
          kui selle piiri ületad hakkab võimendi tugevamaid helisid piirama, väheseid
          piiramisi märkab ehk tippdirigent näiteks, kui juba meie märkame siis oleme
          mõistliku piiri ületanud mida näitavad ka need tuled.
          Mõned kuud tagasi näitasin Allarile(88) U101 peal seda, lasin raadiost muusikat,
          oss oli 4oomisel koormusel koos voltmeetriga mille osuti kõikus 4-5V vahel kui
          oss näitas üksikute tippude lõikamist, 6-7V juures käis päris korralik hakkimine.
          Teades neid protsesse häirib mind küll see võhiklik kuulamise järgi võimsuse
          määramine, õigemini sellega tehnikafoorumis kiitlemine.
          VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

          Comment


            #20
            Kaller, võimendi tehti võimsamaks selleks, et sa saaksid kuulata keskmist
            muusikalist võimsust ~10W, enne 7-8W, (numbrid laest, lihtsalt põhimõtte selgitus)
            kui selle piiri ületad hakkab võimendi tugevamaid helisid piirama, väheseid
            piiramisi märkab ehk tippdirigent näiteks, kui juba meie märkame siis oleme
            mõistliku piiri ületanud mida näitavad ka need tuled.
            Hea vastus!
            Poliitikuks pole mõelnud hakata?
            Siit ei loe küll välja, et see Brig reaalselt oleks võimsamaks tehtud. Ja tekib taas küsimus kus kohast on numbrid võetud?

            To: kaller
            mul on üks Brigi lõppvõimu plokk mille kavadsen võimsamaks teha, aga sellest räägin siis, kui reaalsed kuulatavad/mõõdetavad tulemused käes.

            Comment


              #21
              http://www.spetspribor.com/support/article...000/pa9000.html

              Rom loe see üldosa läbi, ehk saad aru millest ma Kallerile kirjutasin, sellest ka
              Raadio ajakirjas kirjutatud aga sa pole vist tähele pannud, muide mul hakkas
              see ajakiri 57 aastast käima ja enamik võime rauas ära proovitud.

              Kaller, sealt samasugune vastus, moonutamata muusika keskmine võimsus
              on üldjuhul 1/10 RMS võimsusest.
              VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

              Comment


                #22
                lugedes seda teemat, ei oska muud arvata, kui et:

                juhul kui jutt on erinevate valjukate valimisest on kõik teravkõrvad, kui aga võimendi võimsuse mõõtmisest siis kurdid, seierid lastakse lihtsalt teisele ringile.

                Comment


                  #23
                  Originally posted by kaller@Dec 21 2004, 15:28
                  Et kas siis brigil see ei rakendugi?
                  Rakendub siis kui mõne transi läbi kõrvetad, ja tuled ka hakkavad õigel ajal põlema.
                  VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                  Comment


                    #24
                    Originally posted by a1@Dec 22 2004, 22:21

                    juhul kui jutt on erinevate valjukate valimisest on kõik teravkõrvad, kui aga võimendi võimsuse mõõtmisest siis kurdid, seierid lastakse lihtsalt teisele ringile.
                    Veel kord, kõrvadega ei mõõdeta võimendi võimsust, kõrvadega hinnatakse
                    võimendi kvaliteeti, heli omapära ,nüansse.
                    VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                    Comment


                      #25
                      Veel üks küsimus y 7101 kohta,et miks on lõpuosa võimsusastmed 26V peal ja
                      eelastmed 31V ?
                      tegin katsetuse ja panin lõpu ka 31V peale-võimendustegur suurenes,ossiga vaatasin,et see piir tõusis ka,enne kui sagedust lõikama hakkas.(kahjuks ei kirjutanud täpseid andmeid üles)
                      kõlarite töös oli märgata palju tugevamat võimendust ja bassi helide korral suuremal võimsusel ei hakanud kõlarid niimodi tõmblema nagu originaal variandi puhul,aga sellest bass ei vähenenud.
                      mul ossil võimsuse mõõtmis funktsioonid ka peal,aga heligene ei taha madalaid alla 80Hz anda nii et rms jäi mõõtmata seekord.

                      Comment


                        #26
                        Originally posted by ints0000@Dec 22 2004, 22:43
                        Veel üks küsimus y 7101 kohta,et miks on lõpuosa võimsusastmed 26V peal ja
                        eelastmed 31V ?
                        Lihtsamalt öeldes selleks, et eelastmed ei hakkaks varem piirama(clippima) kui lõppaste.
                        Kui omal vastutusel tahad võimu juurde saada siis selleks parem lahendus,
                        taasta esialgne toide ja reguleeri see voolupiiramiskaitse tuimemaks, kvaliteedis
                        võidad rohkem, see voolupiiraja selle võimu suurim moonutuste allikas nati
                        kõvemini kuulates, nõrkade lõputransside tõttu tuleb selle olemasoluga leppida.
                        Kui kasutad 8oomiseid kõlle ja KUNAGI ei kasuta enam 4 oomiseid, võid üldse
                        välja lülida, saad 2x32W võimu, lõputransid muidugi piiri lähedal.

                        Võimsust mõõdetakse 1000Hz ga.
                        VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                        Comment


                          #27
                          Kas ma sain õigesti aru,et mõtled voolupiiraja all seda releega plokki??
                          selles küll pole ju midagi,mis heli moonutaks?signaali otsast lähevad ainult 8,2 k oomised takistid-need küll ei mõju.
                          lihtsalt kui üle piiri läheb lükkab relee kõlarid tagant ära,või kui radikas üle kuumeneb.
                          kõlarid on 8 oomi+2x8oomi kahemähiseline subwoofer-kokku siis tuleb ikka 4 oomi kanali kohta.

                          Comment


                            #28
                            naljahambad.

                            eeldusel et väljundpinge on 8V,
                            siis koormusel 4oomi on vool 2A ja võimsus 16W
                            aga koormusel 8oomi on vool 1A ja võimsus 8W

                            väljundpingel 16V on vool 8oomisel koormusel 2A ja võimsus 32W, kus siin see voolu piiramine on ??

                            iseasi, et sellisel väljundpingel on indikaator ammu punases ja ilmselt ei ole skeemi kõik eelnevad astmed sellise signaaliga töötamiseks rehkendatud.

                            igasugustesse võimsamaks ehitamistesse tuleks suhtuda äärmiselt skeptiliselt, sest küllalt suure tõenäosusega ei kannata ülejäänud skeem seda muutust normaalselt ära, neist esimene põhjus on toite nõrkus.

                            Comment


                              #29
                              Relee blokk Rd101l voolu ei mõõda. Relee mõõdab alalispinget võimu väljundis ja ka radiaatori soojust. Et kui võim hakkab kõlarisse alalist laskma(lõpptransid lühises) siis ei põle kõlarid läbi.
                              Voolu piiramis lülitus on lõppvõimus. Koosneb trannsidest vt11 kt315 mis mõõdab pinget takistitel r32 ja r38. Võid joota veel ühe 0.5 W 1 oomise takisti paralleeli nende takistitega r 32 ja r38. Siis tekib sama pinge natuke suurema voolu juures. (ülekoormus kaitse rakendub hiljem)
                              Teine pool on ka vt12 kt361 ja takid r33 ja r39. Kokku läheb selle üritusega 8 1 oomist takki vaja.
                              Ülekoormus kaitse saad üldse välja lülitada võttes need transid välja vt11 ja vt12 või juppmaad lihtsam on joota välja üks ots takistitel r24 ja r25.
                              Mul on vist kõige esimene Rd101 skeem - seal on eeltakistitena näidatud 0,33 oomi takistid võimul aga olid 1oom ja 1W takistid nende asemele.

                              Nüüd küsimus Jyrkale-- et mida see UNZ 50 - 8 tähendab. Et kas on võimalik siis RD101 lõppvõimust 50 W 8le oomile saada. Või vähemalt 4le oomile. Ma mõtlen sel juhulgi kui korralikum trafo ja lõpptranzid panna ja toitepinget tõsta.
                              Maailm oleks puhas ja süüta
                              kui poleks õllejogurtit
                              - Õ.Õ.

                              Comment


                                #30
                                kui mälu ei peta, siis sama lõppvõim on sees S70-tel.
                                sealt võiks ka uurida, millisel toital ta käib.

                                Comment

                                Working...
                                X