Teade

Collapse
No announcement yet.

Filosoofiline vaidlus Y-101 väljundi teemal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Originally posted by ints0000@Dec 23 2004, 11:17
    Kas ma sain õigesti aru,et mõtled voolupiiraja all seda releega plokki??
    selles küll pole ju midagi,mis heli moonutaks?signaali otsast lähevad ainult 8,2 k oomised takistid-need küll ei mõju.
    lihtsalt kui üle piiri läheb lükkab relee kõlarid tagant ära,või kui radikas üle kuumeneb.
    kõlarid on 8 oomi+2x8oomi kahemähiseline subwoofer-kokku siis tuleb ikka 4 oomi kanali kohta.
    Vooluriiraja on VT11,VT12 skeemiosa lõpuplaadil .
    On ja 4 oomi, kui tahad kvaliteeti ja töökindlust muretse supakale oma võim.
    VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

    Comment


      #32
      Originally posted by a1@Dec 23 2004, 11:44
      naljahambad.

      Nalja tegemise asemel loe ABO Raadiolülitused 6.10 peatükk läbi, skeem B ja C
      sarnane ka U101s.
      VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

      Comment


        #33
        Originally posted by Matis@Dec 23 2004, 11:47
        Nüüd küsimus Jyrkale-- et mida see UNZ 50 - 8 tähendab. Et kas on võimalik siis RD101 lõppvõimust 50 W 8le oomile saada. Või vähemalt 4le oomile. Ma mõtlen sel juhulgi kui korralikum trafo ja lõpptranzid panna ja toitepinget tõsta.
        Lätlastel oli sellega mitmeid plaane, lõputransid tuleb kindlasti vahetada.
        Toitepinge peaks siis +/-38v lõpule ja +/-45V eelosale .
        VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

        Comment


          #34
          Jyrka muutmisest oled midagi kuulnud

          Comment


            #35
            Kaitse plokk jätke rahule. Jyrka pidas silmas lõpu astmes olevaid transistore, mis piiravad väljund transistoritel baasi voolu.

            S-70 kasutab täpselt samat plokki 50U-8 ja seal on skeem 1:1-le pole mitte vähimatki muudatust, mitte ühtegi R-nominaali pole muudetud, kuid seal on tema nom. võimsus 35W ja tegemist on 4-oomise koormusega. Vastus küsimusele peitub trafos. Seega ka selle näite puhul ei klapi Jyrka teooria.
            Muideks eelastet ja lõppastet võib toita ühest allikast, kui ei juhtu kahte eraldi pingeid olema.

            Jyrka teooria on muidugi õige (st teoreetiliselt), kuid kui selle R-101 puhul oleks nii nagu ta (Jyrka) väidab, siis peaks olema tegemist valesti arvestatud piirajaga või koguni projekteerimise veaga ja valede lõpu transistorite valikuga j.n.e.

            Paluks mind mitte saata Abo raamatut lugema, seda raamatut lugesin, kui roheline veel olin, nüüdseks on see raamat võimendite poolepealt mulle jalgu jäämas, kuna seal käsitletakse võimendeid üsna pealiskaudselt.

            Comment


              #36
              Mis sa(Jyrka) selle töökindluse all mõtlesid?
              kõrgemal pingel on ta üle aasta juba töödanud ja midagi pole juhtunud.
              ja supakas on 2-kuud olnud.
              kvaliteedi poolest on sul õigus,oleks mõtekas uus võimendi küll võtta,aga pole raha praegu selle jaoks,pole kusagilt mõnd rikkis võimu ka leidnud,mida sünniks veel parandada.

              Comment


                #37
                Originally posted by ints0000@Dec 23 2004, 15:29
                Mis sa(Jyrka) selle töökindluse all mõtlesid?
                kõrgemal pingel on ta üle aasta juba töödanud ja midagi pole juhtunud.
                ja supakas on 2-kuud olnud.
                kvaliteedi poolest on sul õigus,oleks mõtekas uus võimendi küll võtta,aga pole raha praegu selle jaoks,pole kusagilt mõnd rikkis võimu ka leidnud,mida sünniks veel parandada.
                Ju siis pole ülemäära piinanud ja voolupiiraja ei lase võimsust nii palju tõusta
                kui see pingetõstmine oleks eeldanud.

                Matis, vaata tähelepanelikult 101 trafo mähiseid, arvatavasti leiad seose УНЧ-50-8
                ga
                VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                Comment


                  #38
                  Originally posted by ints0000@Dec 23 2004, 15:29
                  Mis sa ... selle töökindluse all mõtlesid?
                  kõrgemal pingel on ta üle aasta juba töödanud ja midagi pole juhtunud.
                  juhtunud on see, et väljundtransidel hajuv võimsus on mõtetult tõusnud (kütad tuba).

                  seal kasutatavate transide puhul ei ole mu meelest ohtlik mitte niivõrd voolu suurenemine, kuivõrd soojuseralduse kasv üle lubatu. vool võiks olla kuni 10A, kuid hajuv võimsus 60W, see viimane piir saabub palju varem.

                  muideks, olen näinud kahte erinevat lõpu skeemi.
                  põgusa arvutamisega sain "vanema" variandi puhul (emitterahelas 0,33oomi)selleks piiriks, kui signaali tippe hakatakse lõikama 4oomisel koormusel 25W.

                  "uuemal" variandil (emitterahelas 0,5oomi) sain piiriks 45W.

                  kusjuures hajuv võimsus on mõlemal juhul ligikaudu 40W (kui toitepinget tõsta 31V-ni siis hajuv tõuseb vastavalt 52W ja 60W!!-ni.

                  seega tundub mulle kahtlane, et sama skeemi juures oleks S70 toide võimalik kõrgema pingega teha - transid küpseksid lihtsalt ära.

                  edit: rehkendused on tehtud tühivoolu ja toite veidrusi arvestamata

                  Comment


                    #39
                    seega tundub mulle kahtlane, et sama skeemi juures oleks S70 toide võimalik kõrgema pingega teha - transid küpseksid lihtsalt ära.
                    Vaatasin S-70-se skeemi ja seal on toide eelastmes +/- 36V ja lõpuastmes +/- 34V, kui ei usu vaadake ise järgi.
                    Mingist voolupiiramisest 4 oomil U-101 puhl ei saa juttu olla.
                    Kuidas seda asjaolu Jyrka kommenteerib ja kas pole tekkinud tahtmist U-101-te 8 oomise koormusega uuesti üle mõõta? Ma soovitan sul seda teha, muidu jäädki seda 26W jaburust uskuma.

                    PS! soovikorral sadan S-70se skeemi meiliga ja vaadake palun tähelepanelikult U50-8 ploki osa ja leidke seal kasvõi üks erinevus U-101-s oleva plokiga.

                    Comment


                      #40
                      Kusjuures Jyrka, teooriast ma seda asja usun ja saan väga hästi aru millele sa rõhud, kuid isegi enne kui mõõteriistad kätte võtsin oli mul kõrvaga selge, et 8- oomil polnud minu jaoks U-101st asja.
                      Ma arvan, et oled passiandmete uskumise kinnisidees kinni.
                      Niikaua, kui pole üle mõõtnud lähtun passiandmetest.

                      Ma jään siiski selle juurde, et U101 on 8 oomil vaevu 15W ise mõõtsin.

                      Ümardamisest oled midagi kuulnud?



                      Siin mõningad Rom-i poolt toodud laused, aga ma ei mõista mitte kudagi, oled sa siis seda mõõtnud või ei? Tahaks nagu targemaks saada aga iga postitus eri jutt
                      Ja mida ümardad kui ühes lauses jutt, et pole mõõtnud, lähtud passi andmetest?
                      S A C
                      Siberian Audio Concept

                      Comment


                        #41
                        Kusjuures Jyrka, teooriast ma seda asja usun ja saan väga hästi aru millele sa rõhud, kuid isegi enne kui mõõteriistad kätte võtsin oli mul kõrvaga selge, et 8- oomil polnud minu jaoks U-101st asja.
                        Ma arvan, et oled passiandmete uskumise kinnisidees kinni.
                        Niikaua, kui pole üle mõõtnud lähtun passiandmetest.

                        Ma jään siiski selle juurde, et U101 on 8 oomil vaevu 15W ise mõõtsin.

                        Ümardamisest oled midagi kuulnud?


                        Siin mõningad Rom-i poolt toodud laused, aga ma ei mõista mitte kudagi, oled sa siis seda mõõtnud või ei? Tahaks nagu targemaks saada aga iga postitus eri jutt
                        Ja mida ümardad kui ühes lauses jutt, et pole mõõtnud, lähtud passi andmetest?

                        No nii areenile on Jyrka käsilased välja ilmunud.
                        To: Allar88
                        Ma soovitan sul terveid postitusi lugeda algusest lõpuni, ülevalt alla ja vaskult paremale Siis saad aru, et need sinu poolt välja toodud katkendid kannavad omal kohal omat kindlat mõtet.
                        Sa kas ei valda teemat või sihipäraselt ajad segast.
                        Selgitan:
                        Kusjuures Jyrka, teooriast ma seda asja usun ja saan väga hästi aru millele sa rõhud, kuid isegi enne kui mõõteriistad kätte võtsin oli mul kõrvaga selge, et 8- oomil polnud minu jaoks U-101st asja.
                        Teooria oleks isegi paika pidanud, kuid praktika vedas alt.
                        On ju kõrvaga kuulda, et 8 oomil ei areta suuremat võimsust kui 4- oomil.
                        Niikaua, kui pole üle mõõtnud lähtun passiandmetest.
                        Kui on mingi suvaline võimendi mille võimsust ma pole kunagi mõõtnud, siis lähte punktiks on passiandmed (vene tehnika puhul), ei pidanu silmas U-101-te.
                        Ma jään siiski selle juurde, et U101 on 8 oomil vaevu 15W ise mõõtsin.
                        U-101 võimsust OLEN MÕÕTNUD.
                        Ümardamisest oled midagi kuulnud?
                        Kui ma mõõdan välja näiteks 14,71W, siis arvestades mõõtmise lonkavat täpsusklassi toon esile numbri 15W näiteks.

                        On veel arusaamatusi?

                        Ma arvan, et oled passiandmete uskumise kinnisidees kinni.
                        Ahjaa see lause ei kuulu minule, tuleb ikka hoolikalt postitusi lugeda.

                        Comment


                          #42
                          Originally posted by Rom@Dec 23 2004, 20:48
                          Mingist voolupiiramisest 4 oomil U-101 puhl ei saa juttu olla.
                          Kuidas seda asjaolu Jyrka kommenteerib ja kas pole tekkinud tahtmist U-101-te 8 oomise koormusega uuesti üle mõõta? Ma soovitan sul seda teha, muidu jäädki seda 26W jaburust uskuma.

                          Loodan, et oled L.ABO "Raadiolülitused" raamatut lehitsenud, lk.340 ptk. 6.9. on
                          võimsusvõimendi väljundastme arvutus, ehk süüviksid sellesse, ei peaks olema
                          raske aru saada kursusetööd arvestades või on seal ka jaburused kirjas.
                          Arvutusnäites leitakse 4oomil 25W saamiseks vajalik toitepinge, vajalik pinge
                          saadakse +/-20V.
                          Kuule Rom, sinu arusaamise järgi toitepinge tõstmine 20 voldilt 26 voldini viib võimendi võimsuse alla 20W peale!!!
                          Nüüd leiame samade valemitega vajaliku toitepinge 26W 8 oomil, mina sain
                          ümardatult 25V, nagu sa tead U101 toide 26V, võid muidugi mainida , et lüütidel
                          pinge natuke langeb aga U101-l pole kindlasti 6voldist kadu, mis valemis kirjas.
                          Miks ikkagi U101 on 4 oomil 20W leiad järgmises 6.10. peatükis.
                          VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                          Comment


                            #43
                            Oiii nüüd pani ära ja siin see vaidlus vict lõppebki. oligi juba aeg

                            Comment


                              #44
                              Selline asi toa kütmise kohta,et peale pinge tõstmist ei läinud radikas kuumemaks kui enne oli.
                              normaalsel võimsusel kuulates on radikas vaevalt leige,ennem oli ikka soe.

                              Mis seal ikka,peab ära mõõtma palju ta võimendab,enne kui piirama hakkab.
                              ossil õnneks selline funktsioon peal.
                              otsin siis need koormus takistid 4/8 oomi üles ja kui maale lähen siis mõõdan ära.

                              Comment


                                #45
                                Kui see vaidlus siis jätkuma peaks, siis eelistaks lugeda ka mõlema poole töö käiku, arvutusi jne... muidu läheb asi kuidagi isiklikuks fleimiks kätte a la kes kui palju võime parandanud on...
                                Ise U101 võimsust ei ole viitsinud mõõta, kuna pole praktilist kasu sellest. (kuigi varsti tuleb ka selle jutu peale tahtmine peale).

                                Comment

                                Working...
                                X