Teade

Collapse
No announcement yet.

Filosoofiline vaidlus Y-101 väljundi teemal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    To: digital
    ole meheks mõõda ära.

    Kui keegi arvab, et asi kisub fleimiks ja teid see ei huvita, siis olen nõus Jyrkaga privas edasi vaidlema, aga ärge pärast küsige kah mis vaidlusest saanud on.

    To: Jyrka
    Sa ei andnud vastust sellele siin:
    Vaatasin S-70-se skeemi ja seal on toide eelastmes +/- 36V ja lõpuastmes +/- 34V, kui ei usu vaadake ise järgi.
    Mingist voolupiiramisest 4 oomil U-101 puhl ei saa juttu olla.
    Kuidas seda asjaolu Jyrka kommenteerib ja kas pole tekkinud tahtmist U-101-te 8 oomise koormusega uuesti üle mõõta? Ma soovitan sul seda teha, muidu jäädki seda 26W jaburust uskuma.
    Seal on kõik R-nominaalid samad.

    Asi on ilmselt selles, et Jyrka arvutas selle 26W paberil välja ja ilmselt pole mõõtnudki. Teoreetiliselt peaks U-101 võimsus olema 4- oomil lausa 52W!!! Aga trafo? Lõppkokkuvõttes määrab nõrgim lüli. Mul ei ole Abo raamatud käepärast, millest mulle koguaeg lehekülje numbreid ette loetakse, aga tean sellist lihtsat valemit peast nagu: U toide =5+(SQR 2Pn*Rn)
    Pn - nom. võimsus; Rn - koormustakistus. Number viis on orienteeruv pingelangude summa.
    Juhin tähelepanu võimendustegurile, mina sain (vahelduvvoolu) K=21, sisendpingeks on märgitud skeemil 0,45V, siit leiame väljundpinge 0,45*21=9,45V (skeemil märgitud 9V) Võimsus peaks tulema (9,45*9,45) / 4 = 22,3W. Võrdleme saadud numbrit teoreetilise võimsusega, mis on 52W! Igaüks teeb siit ise järeldusi. Sama asi kehtib ka 8-oomise koormusega teoreetiline on ligi 26W aga tegelik ligi 15W, mida näitas minu tagasihoidlik mõõtmine.
    Kui Jyrka vastama hakkab, soovitan kõigepealt seletada ära S-70-s olevat 50U-8 ploki müsteeriat, kus millegipärast vastu Jyrka teooria tahtmist ei piira VT11-VT12 voolu nii nagu väidetavalt U-101-s. Ei tea kas intelligentsed transistorid on välja töötatud?

    Comment


      #47
      Originally posted by ints0000@Dec 23 2004, 23:35
      Selline asi toa kütmise kohta,et peale pinge tõstmist ei läinud radikas kuumemaks kui enne oli.
      normaalsel võimsusel kuulates on radikas vaevalt leige,ennem oli ikka soe.

      Mis seal ikka,peab ära mõõtma palju ta võimendab,enne kui piirama hakkab.
      ossil õnneks selline funktsioon peal.
      otsin siis need koormus takistid 4/8 oomi üles ja kui maale lähen siis mõõdan ära.
      Peale pinge tõstmist avanes VT9 rohkem, enam pole VT13,14 baasidel 1,8 volti, R12 tuleb väheke suurendada, et taastada lõputransside algvool.
      VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

      Comment


        #48
        Originally posted by Rom@Dec 24 2004, 08:45
        To: digital
        ole meheks mõõda ära.
        Mõõda tõesti ära, aga RMSi allpool piiramist, mitte GOSTi järgset nominaalvõimsust
        nagu seda Rom teeb.
        8 oomil võis sisendsignaal olla tsipa alla 0,7 voldi.

        Aitab, meil hakkab jõulupidu.

        HÄID JÕULE KÕIGILE
        VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

        Comment


          #49
          Mõõda tõesti ära, aga RMSi allpool piiramist, mitte GOSTi järgset nominaalvõimsust
          nagu seda Rom teeb.
          Sul said vist argumendid otsa
          Ok jõulurahu.


          Häid jõule ka minu poolt!

          Comment


            #50
            Originally posted by Rom@Dec 24 2004, 08:45
            To: digital
            ole meheks mõõda ära.
            Las jah keegi kolmas isik mõõdab võimsuse ära ja kirjeldab igat sammu...
            Siis saab lõpuks sellele vaidlusele punkti panna.

            Samas minul tekib küsimus,et kui tõesti saab nii kergesti U101'le võimsust juurde ilma trafo ja muu sellise vahetuseta. Miks siis ei hakata massiliselt neid kokku ostma ja peale modimist müüma kallima võimendi pähe
            Mina isiklikult ei usu seda 26W juttu, sest pikka aega omasin seda võimendit ning 8oomil pole temast suurt asja.

            Comment


              #51
              Vaatab asja siis, kui sess tipis läbi saab... Kuni selleni on mõned ained,millega on vaja tegeleda.

              Comment


                #52
                Originally posted by erx@Dec 24 2004, 13:05

                Samas minul tekib küsimus,et kui tõesti saab nii kergesti U101'le võimsust juurde ilma trafo ja muu sellise vahetuseta. Miks siis ei hakata massiliselt neid kokku ostma ja peale modimist müüma kallima võimendi pähe
                Mina isiklikult ei usu seda 26W juttu, sest pikka aega omasin seda võimendit ning 8oomil pole temast suurt asja.
                Saatuse iroonia, toodigi U101 millel üks kanal moonutab, mõõtsin teise kanali üle.
                Võrgupinge 232V, lõpuplaadid YH-50-8 omad, mitte U101 omad millel kaks takki
                kõrvuti plaadil ja puudu R29,30,35,36 ning R24,25 on 120 oomi.
                4 oomil 698mV sisendpinge juures oli väljundis 13,2V, piirama hakkas umbes
                14V juures, võimsus tuleb 43,5W.
                8 oomil 774mV sisendpinge juures oli väljundis 15,2V, piirama hakkas umbes
                16V juures, võimsus tuleb 29W.
                Siin vastus, Rom sinu küsimisele, plaatide erinevust peaksid ikka teadma,
                võimsused suured kuna voolupiiramiskaitse U101 madalama toitepinge tõttu
                veel ei rakendu. Meie eelmise vaidluse ajal oli katsejäneseks U101 plaatidega
                võim, mille võimsused vastavalt 20W ja 26W.
                Siit ka vastus, miks mõni leidis, et 4oomil mängib kõvemini, sel 50-8 plaadid,
                kellel U101 plaadid neil 8 oomil parem, see variant saab ka peamiselt nahutada.
                VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                Comment


                  #53
                  lõpuplaadid YH-50-8 omad, mitte U101 omad millel kaks takki
                  kõrvuti plaadil ja puudu R29,30,35,36 ning R24,25 on 120 oomi.
                  Mida täpsemini ma küsimuse esitan seda segasem vastus tuleb.
                  Mis asi on U50-8 omad? Ja mis asi on U101 omad? Nad on täesti identsed! Näpitud nii S-70-se võimendit, kui ka hulgi U-101 ja U-7101, üks ja see sama plaat.
                  Ootan ära kui Digital või keegi veel ära mõõdab, muidu Jyrkat ei veena ei numbrid ega miskit. Hakkan järjest rohkem kahtlema sinu mõõtmis oskustes juba.

                  PS! täna ma ei soovi enam vaidlust jätkata, aga peale pühi uue hooga.

                  HÄID JÕULE!

                  Comment


                    #54
                    Vaata siit

                    Tähelepanelikul vaatamisel peaks erinevused välja paistma.

                    TÄHELEPANU! +/- 26V on erinevatel plaatidel vahetuses, pistiku numbrid õiged
                    ainult asetus vahetuses!!!!!!
                    Rom ole tore poiss ja astu jõuluõhtul sellest ämbrist välja.

                    Veelkord HÄID JÕULE!
                    VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                    Comment


                      #55
                      Link vigane
                      S A C
                      Siberian Audio Concept

                      Comment


                        #56
                        Rom ole tore poiss ja astu jõuluõhtul sellest ämbrist välja.
                        Tean sellest klemmide asetuse erinevusest (kord panin isegi valetpidi toitejuhtmed otsa), kuid kulla mees, skeem ON ÜKS JA SEE SAMA, tegemist on pisikese modifikatsiooniga nagu ka eelvõimendi puhul millest üks on kolmel OV ja teine ühel ilma lüütideta signaaliahelas, mitte mingit põhimõttelist skeemilist erinevust! Ei saanud hästi aru, kuidas klemmide asukoht võimsusele mõjub? Ma rõhutan skeem on üks.

                        Comment


                          #57
                          Skeem on üks, ainult voolupiirajas on erinevus,kui emitteri takk on suurem ja
                          voolupiiraja baasi takk poole väiksem siis rakendub ju voolupiiraja hulga varem
                          ja saadakse 4 oomil 20W ja 8 oomil natuke enne lõputransside endi piiramist 26W.
                          YH-50-8 plaadil emitteri takk väiksem ja baasi oma poole suurem, seega
                          rakendub hulga hiljem, kogu müstika.

                          Mina sain oma ämbri siis kui tuli remonti võim kus sees erinevad plaadid,
                          kõva tümpsuga hakkas vana plaat moonutama (ennem piirama), võttis aega
                          enne kui voolupiirajani jõudsin.
                          VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                          Comment


                            #58
                            Ma ütlen sulle veelkord, et piiramine hakkab hiljem. Täna tõesti ei viitsi enam vaielda, aga järgmisel nädalal kui aega saan lahkan seda skeemi ja panen arvutused ja kommentaarid siia kirja. MA EI JÄTA VAIDLUST, KUNA OLEN OMA ÕIGSUSES ENAM KUI KINDEL (eriti kui S70-se skeemi vaatan).

                            Comment


                              #59
                              targem annab j2rele

                              Comment


                                #60
                                targem annab j2rele 
                                See mõte kummitab mind juba tükk aega, kuid ma selline inimene, kes tõe eest on valmis mäena seista.

                                Comment

                                Working...
                                X