Teade

Collapse
No announcement yet.

Filosoofiline vaidlus Y-101 väljundi teemal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Filosoofiline vaidlus Y-101 väljundi teemal

    olen siis ise näinud sellist asja. Oli Y-101 ja 2 x 12" KingAudio, no häält tegi normaalselt, ja siis tõime sõbra brig 001 (mõõdetud 70W) ja hääle tugevuse vahe oli vaevu märgatav <_< . Ja üks sõber rääkis et pani y-101-ga S-90-mnel ülekoormused põlema :blink: kas siis on mingeid y-101 erivariante või on see vahe kuidagi ohmidest tingitud?

    #2
    Jutt täiesti ebausutav. 20W ja 50Watisel võimendil on SELGELT tunda/kuulda vahet.
    S-90tel võib selle (R-101) võimuga ainult kõrgsageduse valjuka ülekoormuse tulukese vilkuma panna mitte enamat.

    Comment


      #3
      ise ka ei usuks kui poleks ise kuulnud :blink: see S-90 teema võib jama olla, aga KingAudioga testsin ise

      Comment


        #4
        KingAudioga tümistades võibolla tõesti vahet ei märka, aga võimsuse varu on kuuldav korralike kõlaritega kvaliteetset plaati kuulates või film vaadates. Näiteks saan edukalt filmi vaadata ka oma 2x12w võimendiga, aga hetkel kui filmis tulevad esile tugevad bassid ja võimsust rohkem vaja on hakkab väike moonutus sisse tulema. Kui kuulan sama muusikat/filmi 2x50w korvetiga siis on müristamise hetkel bass tunduvalt puhtam ja ka kõrged ei kannata. Seega väiksema võimsusega võimendi töötab koguaeg moonutuse piiril.
        &quot;Computers in future may weigh no more than 1.5 tons.&quot;(Popular Mechanics, 1949)

        Comment


          #5
          aga siiski vahe kirjadejärgi 30W poolteist korda rohkem kui y-101 üldse välja annab :unsure: tegelt vahe veelgisuurem. aga kõrvaga polnud vahet kuuldagi. aga kas y-101 ei ole 4-16ohmi? akki on 20W 16 ohmil? ärge kohe lööma hakake lihtsalt pakun

          Comment


            #6
            Ok, testisime koos kasutaja "Ceed"-iga Radiotehnika S-90B kõlareid. Võimendi oli meil Brig 001. Kt818, 819 transsidega. Seega 70W. Kas see on normaalne, et keerasime voluumi niipalju, et võimendi ülekoormus tulukesed hakkasid põlema, aga kõlarite omad mitte. Kõlarid moonutama ka ei hakanud.
            Parandan natuke, sellel sõbral on U-7101, kes sai oma võimuga S-90 B kõlaritel ülekoormus tulukesed põlema.

            Comment


              #7
              S-90B on 8 - oomised siiski ja ülekoormuse tulukeste sööttimiseks on vaja ligi 90W.
              U7101 = U101, vahet peaaegu pole ja lõppvõim on täpselt sama.

              Comment


                #8
                Originally posted by Rom@Dec 21 2004, 17:03
                S-90B on 8 - oomised siiski ja ülekoormuse tulukeste sööttimiseks on vaja ligi 90W.
                U7101 = U101, vahet peaaegu pole ja lõppvõim on täpselt sama.
                Ainult pisike täpsustus, y101 on 8 oomil 26W ja muusikalise võimsuse vahe on
                neil veel väiksem juhul kui Brig oli 34V toitega.

                Martin tegi selleteemalise näitliku ettekande suvisel Tevalo kokkutulekul.
                VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                Comment


                  #9
                  Üks küsimus veel Kui ma õigesti aru saan, siis brigil on lõppvõimus ülekoormus relee. Millal see relee rakenduma hakkab (umbes millise võimsuse juures), kui üldse rakendub? Voluumi keerates hakkavad küll ülkoormus tuled põlema, aga pole veel kordagi niipalju keeranud, et see relee rakenduks. (ei ole julgenud) Amfiton 002 on küll nii, et ülekoormus tuled hakkavad põlema, keerad veel natuke volüümi ja siis rakendub see ülekoorumus relee. Et kas siis brigil see ei rakendugi?

                  Comment


                    #10
                    Ainult pisike täpsustus, y101 on 8 oomil 26W ja muusikalise võimsuse vahe on
                    neil veel väiksem juhul kui Brig oli 34V toitega.
                    Ma jään siiski selle juurde, et U101 on 8 oomil vaevu 15W ise mõõtsin.

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by Rom@Dec 21 2004, 18:01
                      Ma jään siiski selle juurde, et U101 on 8 oomil vaevu 15W ise mõõtsin.
                      Ehk seletad rahvale täpsemalt oma mõõtmise metoodikat ja mis mõõteriistadega
                      mõõdad. Su tulemused alati samad passis näidatud numbritega.
                      Mina sain mõõtmise selgeks 42 aastat tagasi, töö tahtis tegemist, ilma ei saand.
                      VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                      Comment


                        #12
                        Metoodikat olen juba kirjeldanud meie varasemas vaidluses. Ei pretendeeri paremate hulka. Isegi kui minu metoodika oleks täiesti ebatäpne ka siis ma ei saaks sellist tulemust, et 8-oomil see võimendi aretab vähem. Seda ma tajun ka ilma mõõteriistata ja mõõtmine ainult kinnitab seda.
                        See kui mitu aastat sa selle asjaga tegelenud oled jätab mind külmaks, elu on näidanud, et inimene õpib terve elu

                        Su tulemused alati samad passis näidatud numbritega.
                        Ümardamisest oled midagi kuulnud?

                        Ära võta isiklikult, aga see kaheksa oomi jutt U-101 puhul BS.

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by Rom@Dec 21 2004, 18:37

                          Ära võta isiklikult, aga see kaheksa oomi jutt U-101 puhul BS.
                          Ma kõva karastuse ja paksu nahaga, aga see 8oomi jutt kehtib u101,7111,7112 ja
                          S70 võimendite kohta kõige ilmekamalt.
                          Võimsuse mõõtmise alused töötati välja ammu enne minu ilmaletulekut, elu
                          edasiarenemine on toonud lisaks mitmeid ostja lollitamiseks mõeldud
                          mõõtemeetodeid suuremate numbrite saamiseks.
                          Nagu ma aru saanud olen, oled sa asjalik võimendite remondimees, aga ma ei saa
                          aru miks sa ei taha omale selgeks teha lihtsamaid protsesse, mis võimendis toimivad. Loodan, et kui kunagi saad selgeks voolupiiramiskaitse põhimõtte ja
                          robustselt läbi arvutad 4 ja 8 oomil, ehk hakkab ebamugav pea aastase vaidluse
                          pärast.
                          Muide, miks ikkagi U-101 4oomil +/-26v toitega on ainult 20W, selle toitepingega
                          peaks olema üle 50W, isegi üle 60W.
                          VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                          Comment


                            #14
                            Kusjuures Jyrka, teooriast ma seda asja usun ja saan väga hästi aru millele sa rõhud, kuid isegi enne kui mõõteriistad kätte võtsin oli mul kõrvaga selge, et 8- oomil polnud minu jaoks U-101st asja. Proovi reaalse muusikaga kuulates võrrelda erinevatel koormustel, usu mind ma ei vaidleks vastu, kui ma poleks kindel. Või peitub vigur selles, et siinuse ja reaalse heli vahel on mingi nõks sees.
                            Ma kaldun arvama, et äkki on asjas mingi nõks sees millest me pole aru sanud ja selletõttu räägime teineteisest mööda.
                            Ma väga vabandan, kui eelmises postis kirjutatuga solvasin sind, võimalik, et olen veel roheline, et vaielda štaasikate elektroonikutega, kuid ma tõesti ei mõista kuidas me nii erinevaid tulemusi saame.
                            Peace.

                            Comment


                              #15
                              Ma arvan, et oled passiandmete uskumise kinnisidees kinni.
                              Kuni võimendite toitepinge oli madal ja ei kasutatud voolupiiramiskaitset oli suhe,et 8oomine umbes 1/3 võrra lahjem 4 oomisest õige.
                              Niipea kui võeti kasutusele voolupiiramiskaitse see suhe enam ei kehtinud,
                              ega sellepärast siis harjumuspärast GOSTi muudetud, nii on Est 010 4oomiga
                              ja 8oomiga 50W, U101 surutakse sellega võimsus 4 oomil isegi väiksemaks
                              kui 8oomil. Ja 8 oomil mängib U101 selgelt paremini, seda on ka mitmed siin
                              foorumis tähele pannud. Kuna ma oma tuimi kõrvu eriti ei usalda, siis mul tööl
                              konservatooriumi viiuli eriala lõpetanud elektroonik&#33; ja kas oleks saanud pea
                              30 aastat pillimeestele võime teha , muide need on ilma selle kaitseta ja suhe on
                              jälle paigas, sama toitega 4oomil 500W, 8oomil 350W .
                              Ja etalonkoormus millel mõõdan on hea Brigiga samas hinnas.
                              Mis muusikasse puutub siis 7111/2 on eriti rõve 4 oomiga kõvemini kuulates.
                              VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                              Comment

                              Working...
                              X