Teade

Collapse
No announcement yet.

Signaali inverteerimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Signaali inverteerimine

    mul seisavad mingid vanad lõppvõimud riiulis(4tk) peaks olema ca 20W
    idee oleks neid kahe kaupa sillata, lihtsalt katsetamise eesmärgil.

    probleem järgmine, kas keegi teab selliste vidinate kohta midagi, millele signaali sisse andes, tuleks ühest väljundist inverteeritud signaal ja teisest väljundist inverteerimatta signaal.
    võimalus on muidugi mõlema kanali jaok selline asi opvõimudest kokku ehitada, aga ma ei viitsi eriti ja seepärast küsin, et äkki on keegi midagi kuulnud/näinud sellistest vidinatest
    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

    #2
    Tere!

    Lahendus oleks kasutada kahte faasipöörajat. Kahel võimul lased signaali juhtme faasipöörajast läbi, mis muudab faasi 180kraadi. Edasi ühendad kõlari ühe pööramata ja ühe pööratud signaalijuhtme vahele (tulevad siis kahest erinevast võimust).

    Keegi targem võib öelda mis maa juhtmetega teha tuleks.. kokku ühendada?

    Pea silmas, et lubatud kõlari takistus suureneb sildamisel 2x... kui enne olid lubatud näiteks minimaalselt 8Ohm kõllid, siis nüüd ei tohi alla 16Ohm taha ühendada.

    Mõned lihtsad skeemid on liikvel. Üks skeem oli vist ainult 1 transiga. On ka kiviga skeeme.

    See kõik oli algatuseks... targemad inimesed palun täiendage+parandage :P

    Jõulutervitades
    -Siim Sepman

    Comment


      #3
      Siin üks levinud skeem ühe transiga. Nendest siin foorumis palju juttu olnud. Otsing abiks.
      Harjutamine teeb harjutajaks.

      Comment


        #4
        tnx skeemii eest, imelik, miks ma ise sellise lahenduse peale ei tulnud.
        siiski on asjal konks sees, sest teatavasti on emitteri ja kollektori voolud mõnevõrra erinevad. minu kasutada on +/- 20V ja sellest tingituna tuleb oluliselt suurema takistusega takistid panna... tekib küsimus, kas ja kui palju signaalide amplituudid erinevad?
        Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

        Comment

        Working...
        X