Teade

Collapse
No announcement yet.

Q: Võim undab

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Q: Võim undab

    Proble sis sellega et kõlarid hakkavad undama kui keerata võimust voluumi juurde? Võim on: Radiotehnika y101. Millest võib see tingitud olla?
    Feel da Bass

    #2
    Võta lõppudelt korra sisendid küljest ja vaata kui undab edasi siis viga lõppudes ja kui ei unda siis arvatavasti eelvõimus või toites.Milline see undamine on ,kas madal või kõrge?
    smasher55@hot.ee<------küsimused

    Comment


      #3
      No kui undamine sõltub volüümist, siis on jama eespool ikka.
      Alusta sellest, kas undamine on ka siis, kui üldse ei ole võimul sisendeid külge ühendatud (st tõmbad kõik pistikud peale kõlarite välja). Kui siis enam ei unda, on kuskil mingi lollakas ground loop tekkinud.
      Üks tüüpviga on U101-l see, et gramma eelvõimus on lüüdid surnud ja selle kivi läheb genereerima -> see undamine ronib piki toidet igale poole eelvõimu... Prooviks võid selle gramma eelvõimu välja kruvida, selline plekist karp püsti taga vasakus nurgas. Teine võimalus oleks kuskil toitelüüt ära surnud, seda siis, kui on tüüpiline 100Hz sumisemine.

      Comment


        #4
        mul kah undab nyyd, sisse lülitan toite käib mingi 1,5sek. undamist k6llis ja siis tuleb heli volume niimoodi sujuvalt üles. vahepeal klõpsib kah, ju ma siis n2ssu keerasin oma "remondiga" :angry:

        Comment


          #5
          Originally posted by Elektrik@Jan 2 2005, 13:58
          mul kah undab nyyd, sisse lülitan toite käib mingi 1,5sek. undamist k6llis ja siis tuleb heli volume niimoodi sujuvalt üles. vahepeal klõpsib kah, ju ma siis n2ssu keerasin oma "remondiga" :angry:
          mis tegid temaga sis :P
          Intel inside.. Idiot outside...

          Comment


            #6
            nu seal sees on "paar asja lahti" mida ma aga ei viici kokku panna, plaanis on hoopis seal kõik välja vahetada, st. uus lõpp, eel, ja toitekas. preagu aga töötab hästi yks kanal, senikaua peab vastu ehk.

            Comment


              #7
              tänud...leidsin vea yles...asi polnudki yldse väljundis vaid hoopis arvutis olevates audio codecites. Kuna oli plaanis teha format c mis sai ka tehtud. Nyyd sis korras

              Tänud kõigile!

              -E- Teema lukku!
              Feel da Bass

              Comment


                #8
                mul on ka see radiotehnika u101 võim ja mul on sama probleem , et kui sisse lülitan hakkab kõllidest selline undamine tulema võin kruttida neid nuppe seal nii palju kui tahan aga midagi ei juhtu ikka undab edasi ja musa ei tulegi.Keerasin selle gramma välja nagu seal enne oli kribatud,aga ikka undab,et milles nagu probleem on?(Võtsin need juhtmed ka tagant ära jätsin ainult kõllid ja toiteka,aga sama ikka ja arvutis ei saa ka viga olla olen juba 3 arvuti peal proovinud)

                Comment


                  #9
                  mis seal ikka, lõpukad õhtal ma pakun, nagu mulgi, aga noh mul heli teeb, sellest piisab preagu.

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by Puma2003@Jan 3 2005, 12:48
                    mul on ka see radiotehnika u101 võim ja mul on sama probleem , et kui sisse lülitan hakkab kõllidest selline undamine tulema võin kruttida neid nuppe seal nii palju kui tahan aga midagi ei juhtu ikka undab edasi ja musa ei tulegi.Keerasin selle gramma välja nagu seal enne oli kribatud,aga ikka undab,et milles nagu probleem on?(Võtsin need juhtmed ka tagant ära jätsin ainult kõllid ja toiteka,aga sama ikka ja arvutis ei saa ka viga olla olen juba 3 arvuti peal proovinud)
                    Just lõpetasin ühe 101 remondi sama veaga, tuli isiklik U101 rekord, kuuest toite
                    lüüdist 4 katkestuses, mitte lahjaks kuivanud.
                    VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by Jyrka+Jan 3 2005, 15:28--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Jyrka @ Jan 3 2005, 15:28)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-Puma2003@Jan 3 2005, 12:48
                      mul on ka see radiotehnika u101 võim ja mul on sama probleem , et kui sisse lülitan hakkab kõllidest selline undamine tulema võin kruttida neid nuppe seal nii palju kui tahan aga midagi ei juhtu ikka undab edasi ja musa ei tulegi.Keerasin selle gramma välja nagu seal enne oli kribatud,aga ikka undab,et milles nagu probleem on?(Võtsin need juhtmed ka tagant ära jätsin ainult kõllid ja toiteka,aga sama ikka ja arvutis ei saa ka viga olla olen juba 3 arvuti peal proovinud)
                      Just lõpetasin ühe 101 remondi sama veaga, tuli isiklik U101 rekord, kuuest toite
                      lüüdist 4 katkestuses, mitte lahjaks kuivanud. [/b][/quote]
                      endal nyyd sama jama...ei teagi....kõik oli täna hommikuni korras...kuulasin rahulikult muusikat...(enam vähem poole peal)...lugu vahetasin kuulsin mingit kõrval heli...(undamist)...proovisin...kakkusin sisendi tagat...aga hui...kõllides ikka undamine...proovisin kanaledi keerta...aga sellest kh kasu plnud...tahax sis kysida...kas see nyyd jääb mul aind yks variant yle...parandus??...kui parandus...sis palju see plekata võib....

                      Feel da Bass

                      Comment


                        #12
                        no kui katki siis jah ikka ainult 1 võimalus (no ok teine on ka - ära viskamine), ning see on parandamine

                        Comment


                          #13
                          Ei hakka uut teemat tegema, loodan et tohin siia postitada. Kui volüümi eelvõimust juurde keeran, hakkavad kõlarid sahisema. Tegu on muusikakeskusega.samas need kõlarid teise võimu taga ei sahise. Juhtmetes asi pole. Arvatavasti on võimendipoolne ikka. Äkki keegi jagab välja. Tänan.

                          Comment


                            #14
                            ma kuulsin ,et kui panna 6 lüüdi asemel 2 10000mf sis pidi ka töötama

                            Comment


                              #15
                              No kui sahiseb, siis asi lihtsalt võtab müra kuskilt sisse, see täitsa normaalne. Proovi ilma sisendita (veel parem oleks sisendipistikutes otsad ära lühistada), siis saad teada, kas tuleb see sahin eelvõimendusest või kuskilt allikast (kehvad kaablid, kehv helikaart vms).
                              to puma: seal toites on kaks erinevat pinget 2 polaarsusega, seega vaja vähemalt 4 lüüti(+26V, -26V, +31V, -31V). Aga 10000uF võid muidugi panna, toiteahelates suuremad lüüdid tulevad ainult kasuks. Skeemi näed näiteks siit: http://sasoft.qrz.ru/___/radio/shemy.../ussr/ar6.djvu

                              Comment

                              Working...
                              X