Teade

Collapse
No announcement yet.

Võimendi Elektron-103

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Võimendi Elektron-103

    Tere!
    Sain siis endale peaaegu tasuta isendi "elektron-103" võimendi.
    Sooviks siis teada nii häid kui halbu omadusi sellel võimendil ja ka mingeid parameetreid. Google`i ja muud otsing ei andnud tulemusi(või oli viga minu väheses inglis keele oskuses?ei tea). Mis te siis mainida oskate sellise asja kohta?

    #2
    Kogemused E-104ga. skeemid sarnased. Suht lahja harju keskmine. Võibolla veidi modides saaks parema asja.

    Edit:
    skeemist
    loen välja 7.8V vahelduvat lõpus(oletan, et effektiivväärtus, venelased ausad), mis annab meile 15.21W nelja oomi korral.Usun, et see nimivõimsus,kus moonutused väikesed.
    Edit2:
    Äkki on võim 8 oomine ? Vaata kõlarite skeeme. 4 oomised takid sisse topitud . Konstruktorid geeniused

    Samas skeemis on väljundis ka piiraja olemas. Selle põhjal saab vajadusel pinged välja arvutada.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      Ja mida seal siis täpsemalt modida annaks? Pole tegija sellel alal, aga püüan õppida B-)

      Comment


        #4
        ega seal eriti midagi modida ei anna,kui aint võimu korpus ära kasutada.2030 kivid sisse,uus trahvo kerida jne.siis saab mingi asja.see mu isiklik arvamus.

        Comment


          #5
          Lõpuosal pole midagi viga. Mina otsendaks natukse signaali teed sisendist lõppvõimu.
          Kui lõppu kivid panna , siiis vähemalt tda2050 , kasutaks toidet paremini
          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

          Comment


            #6
            ma ei tea kas nii on viisakas, aga ütleks et mul vedeleb umbes 20tükki A2030V kive, is peaksid TDA2030 analoogid olema. kel huvi siis ostke, müün kaaluga :P

            Comment


              #7
              Mul on Elektron 104 (Elektron 103 moditud variant) ja midagi halba ma ei saa ütelda. 4 oomiga ta igatahes ei moonuta, ka on tal see hea asi, et tal on sisseehitatud monomikser-kitarri-, tuuneri- ja mikri sisendit saab omavahel segustada ja neil on ka vastavad potekad.

              Comment


                #8
                Kas keegi oskab ka öelda millest siin jutt http://monitor.net.ru/forum/viewtopi...7866&view=next , kuna endal ka lõpus samad transid, et kas seal siis tehakse seda masinat natuke võimsamaks? Ise kahjuks vene keelt ei oska Oleks väga tänulik, kui keegi ütleks millest seal jutt.

                Comment


                  #9
                  Originally posted by ulpa100@Jan 16 2005, 00:17
                  ega seal eriti midagi modida ei anna,kui aint võimu korpus ära kasutada.2030 kivid sisse,uus trahvo kerida jne.siis saab mingi asja.see mu isiklik arvamus.
                  Nalja teete oma 2030 kividega , +/- 28V toide, seega lõpp ligi 60W 4 Oomil, lüüdid
                  võiks suuremad panna.
                  VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                  Comment


                    #10
                    Et siis 60W rms`i kanali kohta? ja mis lüüte soovitaks kasutada? Ise suht algaja kahjuks veel.

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by Cert85@Jan 17 2005, 00:14
                      Et siis 60W rms`i kanali kohta? ja mis lüüte soovitaks kasutada? Ise suht algaja kahjuks veel.
                      Pöördu Walduri poole, need sobiksid kui ära mahutad, sisu ei mäleta enam.
                      VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                      Comment


                        #12
                        Kas heli sisendiks on tal paremalt esimene pesa, kus peal kirjas: šapis na magnitofon( vene tähtetega) ? ja mida need teised veel tähendavad: u2 ja u1 ? Ja veel oleks küsimus, et kõlari väljunditel on 3 auku, kas bassi oma on siis eraldi või see midagi muud (see kolmas auk)?

                        Pole veel erilisi teadmisi, sellest ka sellised lollid küsimused.

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by Cert85@Jan 17 2005, 23:51
                          Kas heli sisendiks on tal paremalt esimene pesa, kus peal kirjas: šapis na magnitofon( vene tähtetega) ? ja mida need teised veel tähendavad: u2 ja u1 ? Ja veel oleks küsimus, et kõlari väljunditel on 3 auku, kas bassi oma on siis eraldi või see midagi muud (see kolmas auk)?

                          Pole veel erilisi teadmisi, sellest ka sellised lollid küsimused.
                          Proovi raamatukodust leida K. Varandi Võimendid ja Grammafonid, seal skeem
                          ja sisu kirjeldus, 104 oma ka.
                          Lase koopiad teha, kolm A3+A4.
                          VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                          Comment


                            #14
                            Kõlari väljundid on nagu ikka-bass ja kõrged ei tule eraldi, äärmised augud lihtsalt kannavad signaali ja on kokku ühendatud, nii et vene kõlaripistikut saab sinna mõlematpidi panna. šapis na magnitofon on väljund makile-ehk siis sealt pesast läheb juhe maki liinisisendisse. U1 ja u2 on vist vastavalt mono ja stereo liinisisendid. On ka sisend monotuunerile ja kitarrile, kõik nad on sama pingega mis liinisisendid, nii et kui tahad makki läbi selle võimu mängitada, siis maki väljundi võid neist pesadest ükskõik millisesse panna (kui tahad siiski stereod saada, pane makk ainult stereo liinipessa). Ka mikrofoni pesa on sel võimul olemas.
                            Kui ise muusikat/mula/jms ei lindista ja saad kogu oma muusika jm raadiost ja makist, siis on parem teha nii, et raadio paned otse maki sisendisse ning maki väljundisse võimu. Siis ei pea lindistamiseks võimu näppima, kasutad vaid raadio ja maki nuppe, sest lindistatav signaal läheb makist ka võimendisse.
                            Kui on makkraadio, arvuti, cd dekk vms, on veel lihtsam...

                            Comment


                              #15
                              Kui Te ei pahanda, oleks Mul nii mõnigi küsimus veel Et milleks need kaks kaitset seal all, nende kahe kaitsme vahel on alalispinge 50V ja kui lasin signaali sisse sinna U2-te siis häält tuli midagi, aga sellel oli selline vastik põrin juures ja kui bassi maha keerasid siis jäi vaiksemaks ja välja küll sealt ei paistnud tulevat 60W-ti Kahel lõputransi radikal on ka pinge peal, raami ja radika vahel on umbes 25V alalist, kas see peabki nii olema, radikatel üleühe? Kas mõni mainitud viga võib olla ka põhjustatud mõnest transistorist?
                              Endine omanik mainis juba alguses, et mõni lõputrans võib läbi olla, kas sellele leiab ka mõne asendus transistori(KT803A 0677)?
                              Pikk jutt tuli ja kui midagi jäi arusamatuks siis küsida

                              Tänan Kõiki, kes vastavad!

                              Comment

                              Working...
                              X