Teade

Collapse
No announcement yet.

Ühe kanali mitte kasutamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Ühe kanali mitte kasutamine

    Stereovõimendi millel siis lõpp on mikroskeemiga(kohe marki ei saagi vaadata) on vaja kasutada üht kanalit
    (subbakale) kas tohib jätta ühe kanali lahti (ei heli sisse ega kõlarit otsa
    Tean juhust kus autos oli clarioni makk ja ees ustes kõlarid(seega 2) kui nüüd aastate jooksul omanik vahetas maki ära siis teises autos kus oli 4 kõlarit enam tagant heli ei tulnud - mõõtetulemus näitas, et 1 võim kutu !?

    Ise olen siiski mõelnud panna 4 oomise takisti lõppu kuid siis ju kuumeneb võim täisvõimsust arvestades.
    samas ei tea mida sisendiga teha(ehk minimaalselt ikka anda)

    Välja vahetada ei soovi kuna mõtetu müüa veelvähem seisma jätta(uue ostu puhul)
    Ja ega seda rahagi alati niipalju pole kui võiks
    Mu vanaisa oli küll väga kõva mees aga võitluses elektriga jäi siiski teiseks

    #2
    võimudel saab asja sillata ...minu teada ...mul üks sõps tegi nii ....ja siis literdab sul kogu võimu ühest kanalist välja . vot nii

    Comment


      #3
      No terve võim nüüd koormuseta olekus otsi ei tohiks anda. Kui ei kasuta. lühista sisend ära. Viisakuse pärast võiksid muidugi väljundit koormata , aga takisti võid panna näiteks 100 oomi .
      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

      Comment


        #4
        100 oomi jääb pisut paljuks.Sobiks paremini 16oomi(ca 5W) ning sisend lühistada.Veel parem kui selle kanali kaitsmed välja võtta.
        The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
        Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
        Projektide pildid
        Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
        http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

        Comment


          #5
          Originally posted by haistag@Mar 11 2005, 16:27
          võimudel saab asja sillata ...minu teada ...mul üks sõps tegi nii ....ja siis literdab sul kogu võimu ühest kanalist välja . vot nii
          Seda jura pole vaja uskuda, kuna siis literdab sul kogu võimendi vastu litrite taevast ülekuumenemise tõttu.Ning sildvõimendi kasutab ikka mõlemat kanalit, kes veel ei tea...
          The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
          Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
          Projektide pildid
          Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
          http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

          Comment


            #6
            No tere. Mul nüüd sama teema, et sai woofer (t200 4 oomi + pool)tehtud ja resiiverile (yamaha 540) B kõlarite paremasse ® väljundisse pandud see. Võimsust jääb ikka väheks. Olen kuulnud ka linnalegende/õuduslugusid, et toavõimu sillata ei tohi. Arvate, et võim kuumeneks üle, kui B kõlarite väljundid ( L + R) woofri taha kokku ühendada? Niisama katsetama ei hakka, sest resiiveri eest sai 7 kilo välja käidud. Muidu kuulan üsna mõistlikult ja täisvõimsust ei ole kunagi kasutanud :P Soovitage midagi kuidas ühendada, et paremat tulemust saada.

            A e. main kõlariteks on kinnised tornid/põrandakõllid ( päris suured, mõlemal 2 x 8" bassikad ja kolm riba, täpset marki ei tea) T200 B paremas kanalis jääb nende kõrval väga varju. Tundub lausa mõttetu.

            Comment


              #7
              ega mul ka audese woofer jääb väga niruks kui 4x80w võimu taga on veel 2x-s90.
              aga ma tavaliselt kuulan ikka nii et sony keskuse kõll ühes kanalis ja teises kanalis woofer...balansiga nii ära tehtud et sony liiga üle ei peksaks :P
              Mäll-mäll

              Comment


                #8
                sildamine pole nii lihtne. kõige olulisem asi on see, et sildamisel koormustakistud peab olema 2x suurem. 4oomist kõlli seega sillatud toavõimu taha ei tasu panna, sest enamik koduvõime ei taha alla 4 oomi midagi tunda.
                et woofer paremini kuulda oleks, tuleks pigem sisendsignaale reguleerida. tavavõimul, saaks enne lõppvõimu lisapoted panna, aga resiiveril on asi keerulisem. paned teistele kõllidele nt 2 oomised võimsustakid jadas vahele :lol:
                Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                Comment

                Working...
                X