Teade

Collapse
No announcement yet.

jama isetehtud võimendiga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    jama isetehtud võimendiga

    Sain valmis oma esimese suurema projektiga - valmistasin kaks lõppvõimu sellelt leheküljelt http://www.hot.ee/qwerty009/lm3886.htm ja eelvõim sellelt leheküljelt http://www.dcc.ttu.ee/Martin/elektroonika/...mid/tda1524.htm ning ühendasin kogu krempli kokku. Rõõm oli valmimise üle suur, kuid kohe hakkasid ka probleemid. Peale selle, et kõlareis üsna kõva urin, jääb üks kanal peale teatud aja mängimist vait. Mõni tund hiljem uuesti võimendit käima pannes töötab aga natuke aega jälle. Millest selline nähtus?

    #2
    urina kohta niipalju et vaata et külmjooteid ple kusagil..ja võimalik et maaga kusagil probleeme
    mida sa lohh vahid

    Comment


      #3
      Endal ka tunne, et midagi võib maaga valesti olla. Pole veel sellest ühendamisest õiget sotti saanud. Praegu jooksevad kõik maa juhtmed (kõlarite maajuhtmed, lõppvõimendite maajuhtmed, juhe eelvõimendi alaldi maa osast, sisendpistiku maajuhe) kokku ühte kohta lõppvõimendi alaldiosa skeemile, kust lähevad siis edasi trafo peal olevale sekundaarmähise keskväljavõttele. Loodan et keegi peale mu enda ka sellest kirjutisest aru sai

      Comment


        #4
        No kõik maajuhtmed tuleb viia ikka toitelüütide maapunkti.Teise kanali välja lülitumine on põhjustatud üle kuumenemisest.Seega tuleks suurendada radiaatori üldpindala ning loomulikult kasutada termopastat.
        The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
        Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
        Projektide pildid
        Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
        http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

        Comment


          #5
          Originally posted by Kalaus@May 2 2005, 18:52
          Sain valmis oma esimese suurema projektiga -
          Täpsusta kui kõrge toitepinge, mitme oomine koormus, alati soovitav vaadata kivi
          datasheeti, algajal mitte ületada datasheedil antud toitepinget.
          Sul võib mingi genereerimine sees olla, eriti sel väljalülituval kanalil, 9-10 jala
          vahele võiksid 220pF konde lisada.
          VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

          Comment


            #6
            Iseeneslikule väljalülitumisele leidsin vastuse Eelvõimendi oli täis külmjooteid ning pikast sahtlis vedelemisest muu sodi all olid ka mõned rajad katkenud. Ka oli sisendpistiku juhe lahti. tegin vajalikud parandused ning ime küll, toimib. Siiski on alles endine urin . Seda tekitab vist eelvõim, kuna heli maha keerates see kaob. Maajuhtmed on ka viidud Cheoppsi õpetuse järgi toitelüütide maapunkti. Lugesin Raadiolülitustest, et "lubamatu on maandusribadest silmuste moodustamine trükkplaadil". Minu valmistatud eelvõimul jookseb aga maandusriba ringiratast ümber skeemi ning moodustab seetõttu ka kinnise kontuuri. Kas võib probleem ka sellest tingitud olla? <_<

            Comment


              #7
              Hmm arvan et urin on tingitud võrgumürast, proovi eelvõim ära varjestada ning need silmused proovi ka ära kaotada kindlasti

              Comment


                #8
                Kas varjestamine tähendaks siis eelvõimu ümbritsemist mingi plekiga?

                Comment


                  #9
                  Jah täpselt nii

                  Comment


                    #10
                    aga mis siis teha kui võim ise kuidagi töötab... urinat ple, kuid tekib selline tunne nagu peksaks üle?

                    Comment


                      #11
                      Plekiga varjestamine on overkill, kui sul just mikrivõimendi pole. Urin on ikka valest konstruist tingitud. Tõenäoliseim põhjus on maasilmus. Joonista siia skeem, kuidas plokkidevahelised juhtmed jooksevad ja ma näitan kus see silmus asub.

                      Comment


                        #12
                        Mis sul seal üle peksab?Kõrgepinge?Kasuta parema isolatsiooniga juhtmeid.
                        The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                        Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                        Projektide pildid
                        Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                        http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by KaruTEC@May 7 2005, 21:12
                          Plekiga varjestamine on overkill, kui sul just mikrivõimendi pole. Urin on ikka valest konstruist tingitud. Tõenäoliseim põhjus on maasilmus. Joonista siia skeem, kuidas plokkidevahelised juhtmed jooksevad ja ma näitan kus see silmus asub.
                          Ehk seletad kuidas see maasilmus moodustub ja ma üritan vaadata kas olen selle vastu eksinud. Ma ei ole jooniste tegemise ja arvuti alal eriline spets, nii et vaevalt on rahvas siin huvitatud mingi Paint`is tehtud sigrimigri vaatamisest

                          Comment


                            #14
                            Seletamine võtab kauem aega kui sinul joonise tegemine, pealegi on teisel juhul lihtsam näidata konkreetse rakenduse varal.

                            Comment


                              #15
                              abo raadiolülitustes kirjutatakse sellest näiteks leheküljel 382. Link skännitud koopiale oli siin foorumis kuskil täitsa olemas.

                              Comment

                              Working...
                              X