Teade

Collapse
No announcement yet.

mis võib viga olla

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    mis võib viga olla

    tere on selline probleem kunagi ise tehtud võimuga see pole tehtud minu poolt (tehtud kunagi mingi soomlase poolt) niisiis probleem on järgmine kui võimu stepslisse paned tõmbab kõlar ennast täieslkult sisse isegi käega sisse lükates ei lähe rohkem sisse ja siis natukese aja pärast lükkab täiesti välja. Rohkem ei ole julgenud stepslis hoida niiet ei tea mis edasi võib juhtuda. Oleks väga tänulik kui keegi seletaks milles võib probleem olla või suunaks millegi poole :unsure:

    Tänan

    #2
    Alalispinge väljundis, tõmbab krapi sisse või välja. Tundub et lõpptransid läbi.
    Maailm oleks puhas ja süüta
    kui poleks õllejogurtit
    - Õ.Õ.

    Comment


      #3
      kuskil olen sellist asja kuulnud... mõõda ära mis voolud seal kõlli otstel on!

      Comment


        #4
        transistorid on kindlasti korras.see võib olla toitelüütidest,et suure mahtuvusega on.aga ühinen agent007arvamusega-kuskil on see asi läbi käinud.kuidagi tuttav teema.

        Comment


          #5
          mis seal otstel olema peaks toide oli vist +-24
          ja kui miskit läbi võib olla siis mis nimelt oleks väga tänulik kui lõpuks ikka asja tööle saaks

          Comment


            #6
            Originally posted by kreeklane@May 17 2005, 21:05
            ...kuidagi tuttav teema.
            Võib-olla see:
            http://www.tevalo.ee/foorum/index.php?showtopic=10597
            Sisselülitamisel sellised protsessid toimuvad (on välja mõeldud vastavad kaitselülitused mis väljundi viivisega ühendavad), kuid hiljem ei tohi enam märkimisväärset alalispingekomponenti kõlarile jääda.
            Elektroonika töötab suitsu baasil.
            Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
            Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

            Comment


              #7
              natukese aja pärast lükkab täiesti välja - kui pikk see aeg sekundites võiks olla?

              oskad ehk midagi lähemalt selle võimu kohta öelda, nt milliseid pooljuhte on kasutatud (transid/kivid)? mõni pilt äkki sisemusest?

              Comment


                #8
                To Kreeklane

                Sul on õigus, kuid ma ple veel töötavat võimu näinud, millel see siirdenähtus (alaline korraks väljundis sisselülitades) mitu sekundit on. Võibolla sain ma teempüstitaja jutust valesti aru
                Maailm oleks puhas ja süüta
                kui poleks õllejogurtit
                - Õ.Õ.

                Comment


                  #9
                  no ikka päris pikalt see nii u. 5 sek ja siis hakkab välja liikuma eile võtsin võimu lahti ja viskasin stepslisse nägin et ühe takisti jala küljest tuli sädet ja see oli nagu põlend niiet homme lähen ostan need takistid ja vaatan mis siis saab

                  Comment


                    #10
                    kui takistid juba põlevad,siis on ikka mõni/ed lõputrants/id läbi.

                    Comment


                      #11
                      takistitega eksisin sest testriga vaadates oli kõik ok aga lihtsalt takisti jala küljest oli nagu kärssand ja siis vaatasin kondekaid need olid üsna pallid juba ja mõõtsin asjadel ei olegi mahutatavust järgi niiet ma vahetan hoopis kondekad ära ja vaatan mis siis saab ise arvan et siis saab asja korda aga eks näis

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by valparaiso@May 20 2005, 20:02
                        ...ei olegi mahutatavust järgi...
                        Keemilistel vooluallikatel on mahutavus (mõõtühikuks Ah ehk ampertund), kondensaatoritel aga mahtuvus (mõõtühikuks F ehk farad).
                        Sul on õigus, kuid ma ple veel töötavat võimu näinud, millel see siirdenähtus (alaline korraks väljundis sisselülitades) mitu sekundit on.
                        Nii pikk siirdenähtus (?) on ehk põhjustatud mingi komponendi kuumenemisest hoopis? Võiks uurida kas miski seal ei kuumene, rahuolukorras ei peaks...
                        Edu!
                        Elektroonika töötab suitsu baasil.
                        Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                        Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                        Comment


                          #13
                          asi on selline et võim on kaua seisnud ja siis panan toite taha ja tekib selline nähtus. Ja seal toites on elektrolüüt kondekad ja mul on selline tester millega saab mõõta mahutavust ja sealt nägingi et mahutavust ei olegi järgi

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by valparaiso@May 21 2005, 10:23
                            asi on selline et võim on kaua seisnud ja siis panan toite taha ja tekib selline nähtus. Ja seal toites on elektrolüüt kondekad ja mul on selline tester millega saab mõõta mahutavust ja sealt nägingi et mahutavust ei olegi järgi
                            Mitte mahutavust, vaid mahtuvust, ma ju kirjutasin...
                            Mahtuvuse mõõtmise võimalused on testritel harilikult vast kuni 20μF, või midagi taolist võiks max piirkond olla. Toitele pannakse ikka palju suuremad, neid saab kõige lihtsamalt testri oommeetriga kontrollida, mõni sarnase mahtuvusega võrdluseks abiks kõrvale. Oommeetriga kontrollimiseks tuleks vähemalt üks ots lahti ühendada, ümberlaadumiste kiiruste järgi saab ka üsna hästi mahtuvust hinnata kui samasuure mahtuvusega teine võrdluseks on, ka lekkevoolu üle saab otsustada niimoodi midagi... Mahtuvuse kaotanud (seismisel ikka kuivavad) isendid peaks välja vahetama, siis alles saab edasi vigu otsida...
                            Elektroonika töötab suitsu baasil.
                            Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                            Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                            Comment


                              #15
                              mul testriga saab mõõta kuni 100uF ja kui läheb üle selle siis ei näita midagi aga seal näitas mingit tühiselt väikest arvu muidu enne olid seal 4700uF kondekad

                              Comment

                              Working...
                              X