Teade

Collapse
No announcement yet.

Teooria:BF-klassi sildvõimendi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Teooria:BF-klassi sildvõimendi

    Kuna antud klotsiga(e. TDA7294) on pea võimatu saavutada reaalsetes tingimustes nimiväljundvõimsust pikaajaliselt üle 50..60W@4/8oomi ilma, et klots otsi ei annaks, tekkis idee kasutada toiteosas nn. kõrgendatud kasuteguriga lülitust(sh. BF-klass, nagu datasheedil soovitatud) sildvõimendi puhul.Küsimus siis suurele ringile, et kas keegi on üldse kasutanud antud skeemilahendust klassikalise-/sildlülituse puhul?
    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
    Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
    Projektide pildid
    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

    #2
    Just hetkel on endal käsil selle skeemi järgi ehitada sildvõimendi kui just teema käib selle klassikalise datasheedi alusel võimust juttu
    Mul on küssa selle oomi asjanduse kohta datasheetil on ära märgitud Selline lugu et 35V peal 16 oomi ja 25V peal 8 oomi
    Aga mul on vaja saavutada 4 oomisega lõpp mis tõttu kas siis peaks 4 oomi olema 15 volti peal

    Pealegi vaatasin et lõppul on vajadust 10 ampri järgi Kas siis uku 020 suudab
    täita seda vajadust
    Ma võin küll eksida aga minu teada pidi olema uku trahvo 2 amprit olema

    kui lõpp saab suurema voolu siis peaks ka võimsust üsna rohkem olema

    Comment


      #3
      Originally posted by masterout@May 26 2005, 15:33
      Just hetkel on endal käsil selle skeemi järgi ehitada sildvõimendi kui just teema käib selle klassikalise datasheedi alusel võimust juttu
      Mul on küssa selle oomi asjanduse kohta datasheetil on ära märgitud Selline lugu et 35V peal 16 oomi ja 25V peal 8 oomi
      Aga mul on vaja saavutada 4 oomisega lõpp mis tõttu kas siis peaks 4 oomi olema 15 volti peal

      Pealegi vaatasin et lõppul on vajadust 10 ampri järgi Kas siis uku 020 suudab
      täita seda vajadust
      Ma võin küll eksida aga minu teada pidi olema uku trahvo 2 amprit olema

      kui lõpp saab suurema voolu siis peaks ka võimsust üsna rohkem olema
      Sildvõim kui selline on erandliku erivajaduse rahuldamiseks, 4 oomi peal on
      enamikel juhtudel mõistlikum teha transsvõim.
      020 trafo ja lõpuplaadi baasil sai kunagi tehtud 120W 4oomil võim.
      VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

      Comment


        #4
        Mis marki need transid on. Minu käes oli vahepeal see raadiotehnika 020 võimendi aga see võim oli omadega nii läbi et see läks prükarisse ennem sai muidugi juppideks võetud vajalikud alles jäätud aga transid olid läbi mis tõttu läksid need ka prükarisse
        Aga ma olin suurepäraselt nii kaval inimene et ma ei vaadanud transide marki
        Juhtub ka paremates peredes :lol:

        Kasutaja Jyrka saad anda selle integraali (skeemi mille järgi tegid selle 180 wattise võimu) Võibolla saab selle ka valmis tehtud

        Comment


          #5
          4 oomiga ei olegi võimalik sildvõimendit nende kividega luua!Põhimõtteliselt väljund voolu amplituud max lubatud väärtus see 10A.
          The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
          Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
          Projektide pildid
          Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
          http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

          Comment


            #6
            Originally posted by masterout@May 27 2005, 18:16
            Kasutaja Jyrka saad anda selle integraali
            Ma nagu mainisin 120W transvõimu, üks variant näeb välja niisugune
            http://www.zone.ee/2allar88/Lood/jyrka%20v.../P4250018.JPG?2 , läheb
            suurema radika külge.

            Mis teemasse puutub siis mul on 72xx skeemide vaimustus ammu üle läinud,
            kui neid arukalt käsitleda siis üht-teist nendega teha saab aga suuri lootusi neile
            panna ei tasuks.
            VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

            Comment


              #7
              Originally posted by Jyrka+May 27 2005, 22:16--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Jyrka @ May 27 2005, 22:16)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-masterout@May 27 2005, 18:16
              Kasutaja Jyrka saad anda selle integraali
              Ma nagu mainisin 120W transvõimu, üks variant näeb välja niisugune
              http://www.zone.ee/2allar88/Lood/jyrka%20v.../P4250018.JPG?2 , läheb
              suurema radika külge.

              Mis teemasse puutub siis mul on 72xx skeemide vaimustus ammu üle läinud,
              kui neid arukalt käsitleda siis üht-teist nendega teha saab aga suuri lootusi neile
              panna ei tasuks. [/b][/quote]
              Ma ei seagi suuri lootusi lihtsalt
              Lihtne asi on selles et pole mõtet pooleli jätta sest mõlemad kivid on juba olemas aga asi seegi sildvõim on seatud subakale külge minemiseks Hetkel kui aega tekkib läheb söövitamiseks ja kokku klopsimiseks (kokku panemiseks)

              Mis transide peal sul siis see üles ehitatud ja kas paneksid skeemi kah

              Comment


                #8
                Originally posted by masterout@May 27 2005, 23:16
                sildvõim on seatud subakale külge minemiseks
                Mis transide peal sul siis see üles ehitatud ja kas paneksid skeemi kah
                Kui kaks kivi olemas siis paned nendega tehtud võimud paralleeli, võimu plaatidele
                mõõdad välja võimalikult identsed takid ja konded, väljundid ühendad kokku läbi
                0,2-0,3 oomi taki(~10W). Mõlemad võimud hakkavad tööle 8oomi reziimis, UKU
                trafo sobib selleks täpselt oma 33-34V ga. Kui endas väga kindel pole siis võid
                väljundtakiga järjest panna ka 4A kaitse, ühe läbiminekul säästab ehk teist võimu.

                Ei ole küll selle teemaga seotud, aga ehk Cheopps andestab.

                Transvõim erineb 020 skeemist ainult pisidetailides, puudub voolupiiramine, transid
                kaasaegsemad BC556, MJE340-350, 807-d asendatud 805-855 paariga, lõpud MJ15024-25, võimsamal variandil need topelt.
                Üldiselt ei maksaks ettejuhtuvast skeemist kramplikult kinni hoida, net skeeme täis,
                kui oled leidnud jõukohase siis otsi veel sarnaseid, trüki välja ja pane lauale kõrvuti ja hakka võrdlema. Võrreldes tekib vahel arvamus, et koostajal polnud parajasti sahtlis
                kõige sobilikumaid juppe või palgapäev kaugel ja eelarveaukude lappimiseks vaja
                ruttu midagi avaldada. Tihti kasutab autor mõne hea skeemilahenduse lihtsat autorikaitset, mõne taki nominaal märgitakse vajalikust erinev, skeem töötab
                normaalselt aga heli erineb autorieksemplarist märgatavalt.
                VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                Comment


                  #9
                  Originally posted by Jyrka+May 28 2005, 07:41--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Jyrka @ May 28 2005, 07:41)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-masterout@May 27 2005, 23:16
                  sildvõim on seatud subakale külge minemiseks
                  Mis transide peal sul siis see üles ehitatud ja kas paneksid skeemi kah
                  Kui kaks kivi olemas siis paned nendega tehtud võimud paralleeli, võimu plaatidele
                  mõõdad välja võimalikult identsed takid ja konded, väljundid ühendad kokku läbi
                  0,2-0,3 oomi taki(~10W). Mõlemad võimud hakkavad tööle 8oomi reziimis, UKU
                  trafo sobib selleks täpselt oma 33-34V ga. Kui endas väga kindel pole siis võid
                  väljundtakiga järjest panna ka 4A kaitse, ühe läbiminekul säästab ehk teist võimu.

                  Ei ole küll selle teemaga seotud, aga ehk Cheopps andestab.

                  Transvõim erineb 020 skeemist ainult pisidetailides, puudub voolupiiramine, transid
                  kaasaegsemad BC556, MJE340-350, 807-d asendatud 805-855 paariga, lõpud MJ15024-25, võimsamal variandil need topelt.
                  Üldiselt ei maksaks ettejuhtuvast skeemist kramplikult kinni hoida, net skeeme täis,
                  kui oled leidnud jõukohase siis otsi veel sarnaseid, trüki välja ja pane lauale kõrvuti ja hakka võrdlema. Võrreldes tekib vahel arvamus, et koostajal polnud parajasti sahtlis
                  kõige sobilikumaid juppe või palgapäev kaugel ja eelarveaukude lappimiseks vaja
                  ruttu midagi avaldada. Tihti kasutab autor mõne hea skeemilahenduse lihtsat autorikaitset, mõne taki nominaal märgitakse vajalikust erinev, skeem töötab
                  normaalselt aga heli erineb autorieksemplarist märgatavalt. [/b][/quote]
                  Majanduslikel kaalutlustel ma seda ujuva lõpuosa toitega skeemi ei teinud,kuigi sisuliselt oleks võinud.Odavam on osta TDA7293-sid ja neid n-tükki paralleeli laduda;kas sillas,ujutavas sillas või topeltujutavas sillas(vt.oppide teooriast väljundpinge tõstmise meetodeid või LM12 data-sheet`i).Nüüd olen ka sillas võimu teinud 0,2-oomisele(aktiiv) koormusele.Lähtepunktiks on heade mõtete koha "Sildvõimendid".Ja töötab hästi ja pidevalt.

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by Jyrka+May 26 2005, 16:32--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Jyrka @ May 26 2005, 16:32)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-masterout@May 26 2005, 15:33
                    Just hetkel on endal käsil selle skeemi järgi ehitada sildvõimendi kui just teema käib selle klassikalise datasheedi alusel võimust juttu
                    Mul on küssa selle oomi asjanduse kohta datasheetil on ära märgitud Selline lugu et 35V peal 16 oomi ja 25V peal 8 oomi
                    Aga mul on vaja saavutada 4 oomisega lõpp mis tõttu kas siis peaks 4 oomi olema 15 volti peal

                    Pealegi vaatasin et lõppul on vajadust 10 ampri järgi Kas siis uku 020 suudab
                    täita seda vajadust
                    Ma võin küll eksida aga minu teada pidi olema uku trahvo 2 amprit olema

                    kui lõpp saab suurema voolu siis peaks ka võimsust üsna rohkem olema
                    Sildvõim kui selline on erandliku erivajaduse rahuldamiseks, 4 oomi peal on
                    enamikel juhtudel mõistlikum teha transsvõim.
                    020 trafo ja lõpuplaadi baasil sai kunagi tehtud 120W 4oomil võim. [/b][/quote]
                    Sildvõimuga saad elimineerida paarituarvkordseid harmoonilisi(matemaatika)

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by Hannes+May 28 2005, 10:52--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Hannes @ May 28 2005, 10:52)</td></tr><tr><td id='QUOTE'>
                      Originally posted by Jyrka@May 26 2005, 16:32
                      <!--QuoteBegin-masterout
                      @May 26 2005, 15:33
                      Just hetkel on endal käsil selle skeemi järgi ehitada sildvõimendi kui just teema käib selle klassikalise datasheedi alusel võimust juttu
                      Mul on küssa selle oomi asjanduse kohta datasheetil on ära märgitud Selline lugu et 35V peal 16 oomi ja 25V peal 8 oomi
                      Aga mul on vaja saavutada 4 oomisega lõpp mis tõttu kas siis peaks 4 oomi olema 15 volti peal

                      Pealegi vaatasin et lõppul on vajadust 10 ampri järgi Kas siis uku 020 suudab
                      täita seda vajadust
                      Ma võin küll eksida aga minu teada pidi olema uku trahvo 2 amprit olema

                      kui lõpp saab suurema voolu siis peaks ka võimsust üsna rohkem olema

                      Sildvõim kui selline on erandliku erivajaduse rahuldamiseks, 4 oomi peal on
                      enamikel juhtudel mõistlikum teha transsvõim.
                      020 trafo ja lõpuplaadi baasil sai kunagi tehtud 120W 4oomil võim.
                      Sildvõimuga saad elimineerida paarituarvkordseid harmoonilisi(matemaatika) [/b][/quote]
                      PS.SELLE ORIGINAAL-DATASHEETI JÄRGI TEHTUD VÕIM OLI LAHJEM(25% VÄHEMALT) KUI ERALDI FAASIPÖÖRAJATEGA TEHTUD&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;

                      Comment

                      Working...
                      X