Teade

Collapse
No announcement yet.

On tartus võimendi võimsuse mõõtjat?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Originally posted by littleant@Aug 26 2005, 14:32
    Kas mingi aparaat näitab siis kohe numbriliselt THD'd ka?
    Jah, tänapäevased, mida enamikel (kuulun kah enamiku hulka) kasutada pole, annavad kohe diginäidu.
    Kunagised vene omad kah näitasid analoogskaalapeal, kuid nendega tuleb ennem veidi vaeva näha ja kalibreerida. Aga täitsa kasutatavad ja kui keegi üritab võileiva eest müüa, ostke ära.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #17
      Originally posted by saajatz@Aug 26 2005, 13:57


      asjal on veel ka helitugevuse pote selline, mida ainult kruvikeerajaga saab keerata, et keegi "üle ei keeraks"
      hetkel on ta veel ka 0dB peale reguleeritud (1v)
      Ega see ei keela signaalialikast heli juurde keeramast

      Edit: võtsin reostaadi ligi kah, peal 8.2 oomi ja 6,2 Amprit
      Kaheksaoomisel koormusel kannatab seega:307W , neljaoomisel 2X vähem muidugi.
      ja aasta 196X. Traat vägevasti portselani ümber.....
      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

      Comment


        #18
        Originally posted by martinj+Aug 26 2005, 15:03--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (martinj @ Aug 26 2005, 15:03)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-saajatz@Aug 26 2005, 13:57


        asjal on veel ka helitugevuse pote selline, mida ainult kruvikeerajaga saab keerata, et keegi "üle ei keeraks"
        hetkel on ta veel ka 0dB peale reguleeritud (1v)
        Ega see ei keela signaalialikast heli juurde keeramast

        Edit: võtsin reostaadi ligi kah, peal 8.2 oomi ja 6,2 Amprit
        Kaheksaoomisel koormusel kannatab seega:307W , neljaoomisel 2X vähem muidugi.
        ja aasta 196X. Traat vägevasti portselani ümber..... [/b][/quote]
        Tänapäevaste seadmete juures on see standardiks, st. et nad annavadki välja maksimum 1V.

        mis reostaati puutub, siis lühiajaliselt võid ka suurema koormusega koormata

        Comment


          #19
          Originally posted by littleant@Aug 26 2005, 14:32
          Kas mingi aparaat näitab siis kohe numbriliselt THD&#39;d ka?
          Kasutades mõnda vabavarana saadavat programmi nagu Spectralab või Speaker Workshop on isegi odava helikaardiga võimalik kuni 0.1%(oma kogemustest ütlen) täpsusega moonutust mõõta, kvaliteetsete kaartidega täpseminigi. Googledades aitab "Spectrum analyser download" või "audio analyser download" ja valik on suur ja lai&#33;

          Mis puutub võimsuse mõõtmisse, siis ise kasutan koormuseks veneajast pärit 1 Ohm PE-150 (150W) traattakisteid.

          Comment


            #20
            No ei tea kust andmed pärit, aga mina olen siis vist kuues inimene Eestis, kel väljundvõimsuse mõõtmise võimalus olemas; NLi aegse el.-keevituse reostaat(alles vaid takistuskeha).See elukas on kannatanud võimsusi 500W 3..4minuti jooksul. http://pilt.ee/i/p/0/70/0878670004b8e7.jpg
            Olemas oss, testrid ning gened...Äkki leidub veel inimesi?&#33;
            The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
            Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
            Projektide pildid
            Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
            http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

            Comment


              #21
              Originally posted by saajatz@Aug 26 2005, 13:57

              suurde punasesse Teslasse on ehitatud uued lõpud, kannatab nii nelja kui 8t oomi, väljundeid on kaks, et saaks kaks 8oomist kasti paralleeli panna.

              väljundvõimsus, mõõdetud 1KHz sagedusega siinusega, väljundis kontrollisime ossiga, et moonutama ei hakkaks.

              50W@8Oomi
              65W@4Oomi

              ehk - muusika jaoks on kuskil 100w nelja oomi peale, sellega võib arvestada.

              EQ 130 kohta oleks pidanud tsipa rohkem saama, tänapäevast võrgupinget
              arvestades 75W peaksid saama ja muusikalist üle 100W.
              VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

              Comment


                #22
                No andke andeks minu teadmatust, et sellise väite välja julgesin öelda... nagu näha on neid mõõtureid mitmetel paljudel teist need aparaadid 5KW võimsust välja mõõdavad? sest mina üht sellist võimsust mõõdetuna näinud olen

                Comment


                  #23
                  Originally posted by ranz@Aug 26 2005, 21:04
                  No andke andeks minu teadmatust, et sellise väite välja julgesin öelda... nagu näha on neid mõõtureid mitmetel paljudel teist need aparaadid 5KW võimsust välja mõõdavad? sest mina üht sellist võimsust mõõdetuna näinud olen
                  Sama ossi, gene ja voltmeetriga mõõdad 5W või 5KW, erinevus on koormustakisti
                  võimsustaluvuses ja korteri, maja kaitsmetes.
                  VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                  Comment


                    #24
                    Originally posted by Jyrka+Aug 26 2005, 19:38--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Jyrka @ Aug 26 2005, 19:38)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-ranz@Aug 26 2005, 21:04
                    No andke andeks minu teadmatust, et sellise väite välja julgesin öelda... nagu näha on neid mõõtureid mitmetel paljudel teist need aparaadid 5KW võimsust välja mõõdavad? sest mina üht sellist võimsust mõõdetuna näinud olen
                    Sama ossi, gene ja voltmeetriga mõõdad 5W või 5KW, erinevus on koormustakisti
                    võimsustaluvuses ja korteri, maja kaitsmetes. [/b][/quote]
                    Ega jah, tegelt ju rolli mitte miski muu ei mängi kui ainult koormustakisti ise.
                    Ja see, täpsemalt siis 4900W, on mõõdetud auto võimu pealt.
                    See ei olegi tegelt enam tähtis, tähtis on see, et sain ka mina selle kohapealt targemaks

                    Comment


                      #25
                      lausa irwwwww kas Teil on ikka ettekujutust võimsustest kui sellistest nähtustest???

                      Comment


                        #26
                        Originally posted by humax@Aug 26 2005, 19:50
                        lausa irwwwww kas Teil on ikka ettekujutust võimsustest kui sellistest nähtustest???
                        Ega ikka on küll, vajad tõestust?

                        Comment


                          #27
                          Originally posted by ranz@Aug 26 2005, 21:44

                          Ja see, täpsemalt siis 4900W, on mõõdetud auto võimu pealt.
                          No seda tahaks kohe ise näha.
                          Kas võim oli ikka auto peal?
                          VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                          Comment


                            #28
                            Originally posted by Jyrka+Aug 26 2005, 20:06--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Jyrka @ Aug 26 2005, 20:06)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-ranz@Aug 26 2005, 21:44

                            Ja see, täpsemalt siis 4900W, on mõõdetud auto võimu pealt.
                            No seda tahaks kohe ise näha.
                            Kas võim oli ikka auto peal? [/b][/quote]
                            Võim oli ikka auto peal jah loomulikult, kus siis veel?
                            http://salupa.exe.ee/jutt/va/voim.php?fir=...ate&mar=T3001BD
                            Autoks siks, 8x 2v akud, ehk pinge aetud ligi 18V-ni ja mõõtmise hetkel langes see suure koormuse tõttu 14,2V peale mis on tegelikult isegi madalam kui tehas võimude võimsused annab (14,4) et jah... selline ta on

                            Comment


                              #29
                              No jah.Selline võimendi(oletame D-klassi oma) tarbib siis +12Vpealt võimsust ca 6000...7000W, mis teeb voolutugevuseks 500..590A(sõiduauto käiviti tarbib kuni 2x vähem ning vaadake selle juhtmeid)&#33;?Millise toiteallikaga seda siis toideti :blink:


                              Jõudis ette..
                              The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                              Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                              Projektide pildid
                              Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                              http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                              Comment


                                #30
                                Ega ikka on küll, vajad tõestust


                                Ei vaja ma mingit tõestust.Teoreetiliselt ja praktiliselt täiesti võimalik.Ainult milleks seda vaja on ja sellise võimsuse praktiline kasutus näit. autos.On teatud huvigrupid, kes selliste asjadega tegelevad ja on nõus väga paljust loobuma, peale ühe põhimõtte, et näe minul on selline asi ja niipalju võimsust ja et suudan teha sellist kära.Praktiline kasutus valdkond võrdub nulliga.Ainult tedmine ja kekutamise eesmärk et minul on ja teistel pole.See on ka kõik, ja sellega asi lõpeb või läheb uuele ja veelgi kallimale ringile.Sellega on ikka nii, et koer lakub ajaviiteks mune ja inimene teeb enda arvates tarku asju.Pole sugugi vastu ,eks igaüks teeb mida õigeks peab&#33; Küll ,aga tekib küsimus, milleks ja kas on ikka asjal mõtet ja siis veel et kas see on ikka füüsikaliselt nii, või on see lihtsalt vaht, mida püütakse üles lüüa.Kindel on ka kindlasti selline faktor, et eks ta mingil määral arendab ajutegevust ja ka soodsal juhul tehnikat.

                                Mingit tõestust ei vaja&#33;

                                Edu tegijatele &#33;

                                Võtke jämedamad juhtmed ja paksemad akud ja alla 10KW pole mõtet jamama hakata&#33;

                                Comment

                                Working...
                                X