Teade

Collapse
No announcement yet.

On tartus võimendi võimsuse mõõtjat?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Venelastel on täitsa olemas diginäiduga THD mõõtur, mul on neid kaks tükki. Kes tahab see võtab 1000 krooni ligi ja astub läbi. Pilte ei saa. Tüübi võin öelda esmaspäeval.

    Comment


      #32
      Originally posted by humax@Aug 26 2005, 20:38
      Ega ikka on küll, vajad tõestust


      Ei vaja ma mingit tõestust.Teoreetiliselt ja praktiliselt täiesti võimalik.Ainult milleks seda vaja on ja sellise võimsuse praktiline kasutus näit. autos.On teatud huvigrupid, kes selliste asjadega tegelevad ja on nõus väga paljust loobuma, peale ühe põhimõtte, et näe minul on selline asi ja niipalju võimsust ja et suudan teha sellist kära.Praktiline kasutus valdkond võrdub nulliga.Ainult tedmine ja kekutamise eesmärk et minul on ja teistel pole.See on ka kõik, ja sellega asi lõpeb või läheb uuele ja veelgi kallimale ringile.Sellega on ikka nii, et koer lakub ajaviiteks mune ja inimene teeb enda arvates tarku asju.Pole sugugi vastu ,eks igaüks teeb mida õigeks peab! Küll ,aga tekib küsimus, milleks ja kas on ikka asjal mõtet ja siis veel et kas see on ikka füüsikaliselt nii, või on see lihtsalt vaht, mida püütakse üles lüüa.Kindel on ka kindlasti selline faktor, et eks ta mingil määral arendab ajutegevust ja ka soodsal juhul tehnikat.

      Mingit tõestust ei vaja!

      Edu tegijatele !

      Võtke jämedamad juhtmed ja paksemad akud ja alla 10KW pole mõtet jamama hakata!
      Vaata, sina küsisid lihtsalt: kas Teil on ikka ettekujutust võimsustest kui sellistest nähtustest ja mina vastasin, et tean mis see endast tegelt kujutab ja mida tähendab. Selle üle, et kas see on vajalik, kasulik, mõtekas ma ei hakka üldse vaidlema sest olles ise SPL alal võistlja olen ma näinud neid imesi küll ja küll kes näpuga näitavad ja naeravad, et on lollakas, ostavad maeiteamisrahaeest omale tehnikat, et saada suurem db nr. Mina teen mis mina tahan ja tegelt ka teised teevad sama, kogu marke, ole langevarjuhüppe spest... misiganes, igaüks teeb seda mida heaks arvab.

      Comment


        #33
        To Ranz:

        Kas ma saan õigesti aru, et Sinu poolt viidatud kahe haruldlase persooni võimsuse mõõtmise meetod on täpselt seesama, mis enamusel meist?
        S.t. mõõdetakse siinuspinge effektiivväärtust teada oleva suurusega koormustakistuse klemmidel.
        Kui jah, siis oleks huvitav teada, mis oli selle 4900W näite puhul koormustakistuseks?

        Fosgate tulemuste tabeli kohta millele viitasid:
        Oskad järsku arvata, miks D-klassi võimendi kasutegur nii tugevalt koormusest sõltub?

        Comment


          #34
          TO: ranz
          Seda , et sa oma esimese postitusega mööda panid said aru. SPL teemaga poleks
          ka vaja olnud siia tulla, pole eriti midagi ühist võimendi tavakasutusega.

          Mina tahaks näha seda 1oomist koormust mille peal 70V välja mõõdeti, mina
          kahtlen kas see koormus peale 70A läbimist ikka on 1,00 oomi.
          VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

          Comment


            #35
            Küsin vahele seda, et milleks koormustakistit? Kas valjukat ennast ei või siis otsa pista, kaltsuhunnik peale visata ja las ta uriseb, selle väikese aja kannatab välja küll ju.
            Beers of Estonia

            Comment


              #36
              Originally posted by littleant@Aug 27 2005, 10:43
              uriseb
              mitte uriseb vaid piniseb. Ja juba 100W mõõtmisel hakkasid mul ekvivalenttakistid piisavalt valju häält tegema, et mitte ennast mugavalt tunda.
              100W bassi on teine asi... Aga 100W võimsust 1kHz peal...

              Comment


                #37
                Vabandused kõigile, et sõna võtsin. PEACE!

                Comment


                  #38
                  Pole mõtet mitu korda vabandada, siin rahval vaja lihtsalt kedagi, kelle peal oma tarkusi demonstreerida, kui ühest korrast ei piisanud, siis http://www.chocolatecityweb.com/arguing.jpg
                  Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                  Comment


                    #39
                    Originally posted by digital+Aug 27 2005, 10:12--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (digital @ Aug 27 2005, 10:12)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-littleant@Aug 27 2005, 10:43
                    uriseb
                    mitte uriseb vaid piniseb. Ja juba 100W mõõtmisel hakkasid mul ekvivalenttakistid piisavalt valju häält tegema, et mitte ennast mugavalt tunda.
                    100W bassi on teine asi... Aga 100W võimsust 1kHz peal... [/b][/quote]
                    Kusjuures, ega ainult koormustakisti ei pinise. Pinisevad ka väljundtransid :P
                    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                    Comment


                      #40
                      natuke offtopic küsimus??

                      Võimuse arvutamiseks vaja koormustakistust ja ossi. Küsimus mis valemiga RMs arvutatakse kas tavaline P = UI I = U / R -- vist
                      Negatiivne tagasiside on saatanast

                      Comment


                        #41
                        Originally posted by amd486@Aug 27 2005, 09:54
                        natuke offtopic küsimus??

                        Võimuse arvutamiseks vaja koormustakistust ja ossi. Küsimus mis valemiga RMs arvutatakse kas tavaline P = UI I = U / R -- vist
                        Vaja koormustakisti, oss ja tester, valem P=U*2/R (kaks tähistab siis ruutu mitte korda, lisan igaks juhuks juurde kuna millaski sellega segadus juba oli)

                        Comment


                          #42
                          Kui on aktiivkoormus ja siinuspinge, siis jah.
                          Tegelikult tuleks arvestada ka veel faasinihkeid ja signaali kuju (võtta ruutkeskvärtus) .
                          Kuna enamus mõõteriistu on gradueeritud siinuse jaoks , siis võib ruutkesväärtuse arvutamise ära jätta.
                          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                          Comment


                            #43
                            Saab ilma testrita hakkama, ossi pealt näed ka ju pinget lugeda kui komakohad olulised pole.
                            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                            Comment


                              #44
                              Originally posted by Elukaz@Aug 27 2005, 21:41
                              Saab ilma testrita hakkama, ossi pealt näed ka ju pinget lugeda kui komakohad olulised pole.
                              aga siis vaja pinge jagada 1.41ga siinuse puhul.
                              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                              Comment


                                #45
                                Originally posted by Jyrka+Aug 26 2005, 20:53--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Jyrka @ Aug 26 2005, 20:53)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-saajatz@Aug 26 2005, 13:57

                                suurde punasesse Teslasse on ehitatud uued lõpud, kannatab nii nelja kui 8t oomi, väljundeid on kaks, et saaks kaks 8oomist kasti paralleeli panna.

                                väljundvõimsus, mõõdetud 1KHz sagedusega siinusega, väljundis kontrollisime ossiga, et moonutama ei hakkaks.

                                50W@8Oomi
                                65W@4Oomi

                                ehk - muusika jaoks on kuskil 100w nelja oomi peale, sellega võib arvestada.

                                EQ 130 kohta oleks pidanud tsipa rohkem saama, tänapäevast võrgupinget
                                arvestades 75W peaksid saama ja muusikalist üle 100W. [/b][/quote]
                                Asjale on sisse ehitatud uus lõppvõim.

                                Comment

                                Working...
                                X