Teade

Collapse
No announcement yet.

Mitu oomi võim kannatab? ja veel mõned küsimused

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Mitu oomi võim kannatab? ja veel mõned küsimused

    Kuidsas oleks võimalik kindlaks teha mitu oomi võim minimaalselt kannatab.


    Otsingust ei leidnud midagi head.
    Abiks arvutustel: Oomiproge, Võimuproge
    Kahtled mõne muusikapala/albumi kvalikteedis? Ei kõla nagu päris nii? Hajuta viimased kõhklused programmiga AudioVisualizer !

    #2
    "puru ja pool pööret tagasi"
    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

    Comment


      #3
      Originally posted by Elukaz@Sep 2 2005, 23:03
      "puru ja pool pööret tagasi"
      misasja??

      Aga jah see võim mis hetkel huvitab on ESTRADA 101 ja selle kohta ma siit foorumist lugesin, et 16 oomine vist. :mellow: (Kas põleb kohe maha kui 4-jane kõll taha panna või ei tohi ainult volumega liialdada?) Aga kuidagi pidi seda isegi 4-jaseks ümber teha saama. ... Kuidas seda teostada? Kas on väga raske ja suuri teadmisi nõudev ettevõtmine või piisab ainult võimsamatest lõputransidest vms.?... Seal minuteada muidu hetkel kah ei ole lõpus õiged transid. (Originaalis paistsid teistel kanalitel olema 4xKT805A kanali kohta aga mul on 2xKT805A ja 2xKT808A töötaval kanalil.)... Ma väga teadja elektroonikas veel ei ole, aga isegi kuidagi (ma ei tea kas kobapeale ) õnnestus sellel asjal mitmepeale üks kanal mingitmoodi tööle saada. (Teiste jaoks ei jätkund osasid.)

      Kaks S-30 sarnast kõlli (4 oomi üks) ma proovisin järjestiku panna ja kuulates nii kõvasti kui need kannatasid (kõrvajärgi täitsa norm heli oli isegi... ei ragisend, kahisend vms.) siis küll ükski trans eriti soojaks ei läinud kuigi lõpude jahutus vendid olid väljas isegi

      Hea oleks kui selle asja skeemi kah saaks aga otsida ei oska küll kusagilt. Nägin siin paari teist teemat kah kus seda küsitud aga vastust polnud ka neis.

      Ärge siis algajale omast lolli juttu väga tähele pange
      Abiks arvutustel: Oomiproge, Võimuproge
      Kahtled mõne muusikapala/albumi kvalikteedis? Ei kõla nagu päris nii? Hajuta viimased kõhklused programmiga AudioVisualizer !

      Comment


        #4
        Originally posted by Mees Metsast+Sep 3 2005, 00:31--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Mees Metsast &#064; Sep 3 2005, 00:31)</td></tr><tr><td id='QUOTE'><!--QuoteBegin-Elukaz@Sep 2 2005, 23:03
        "puru ja pool pööret tagasi"
        misasja??[/b][/quote]
        [OT]On selline ütlus, et polt on siis piisavalt kõvasti kinni, kui keerad poldi puruks ja veel pool pööret tagasi.[/OT]

        Comment


          #5
          tänan selle " poldi " lause eest
          sain ise ka nüüd targemaks

          Comment


            #6
            Originally posted by Silver+Sep 3 2005, 10:29--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Silver &#064; Sep 3 2005, 10:29)</td></tr><tr><td id='QUOTE'>
            Originally posted by Mees Metsast@Sep 3 2005, 00:31
            <!--QuoteBegin-Elukaz
            @Sep 2 2005, 23:03
            "puru ja pool pööret tagasi"

            misasja??
            [OT]On selline ütlus, et polt on siis piisavalt kõvasti kinni, kui keerad poldi puruks ja veel pool pööret tagasi.[/OT][/b][/quote]
            see on muidugi väga hea soovitus :lol:... järsku on kellelgi veel miskit soovitada
            Abiks arvutustel: Oomiproge, Võimuproge
            Kahtled mõne muusikapala/albumi kvalikteedis? Ei kõla nagu päris nii? Hajuta viimased kõhklused programmiga AudioVisualizer !

            Comment


              #7
              kas polegi siis midagi millegi järgi võimalik kasvõi umbes määrata palju võim min. takistust kannatada võib... mul veel mõni võim siin millel ei tea üldse... 8 oomi ma julgen taha panna tavaliselt aga 4 ei julge nagu kõigile hästi igaksjuhuks kuigi enamus kõlle mul 4-jased
              Abiks arvutustel: Oomiproge, Võimuproge
              Kahtled mõne muusikapala/albumi kvalikteedis? Ei kõla nagu päris nii? Hajuta viimased kõhklused programmiga AudioVisualizer !

              Comment


                #8
                Originally posted by Mees Metsast@Oct 7 2005, 14:42
                kas polegi siis midagi millegi järgi võimalik kasvõi umbes määrata palju võim min. takistust kannatada võib.
                Tood mulle laua peale, võtan kaane maha , mõõdan TOITEPINGE , vaatan kuidas tehtud
                ja ütlen.
                VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                Comment


                  #9
                  No põhimõtteliselt asenda nüüd ruttu need väljundtransistorid kõik KT808(908) transsidega ning lisa igasse õlga veel 2tk.Siis ehk peab ka 4oomile vasta.


                  PS. Teoreetiliselt peaks sel juhul kui asendada 16 oomine valjukas 4oomisega väljundvõimsus suurenema 16x
                  The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                  Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                  Projektide pildid
                  Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                  http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                  Comment


                    #10
                    Ise kasutan ka ühte Estrada võimu. Kunagi ammu sai ta lõpuosa ringi tehtud, kuid sellest on nii palju aega möödas, et enam ei mäleta täpselt. Kuna endal on seal taga 8-oomised kõlarid, siis 4 oomi peal ei ole mõõtnud. 8 oomi peal tuleb minu omal mõõdetult umbes 95W rms kanali kohta. Siiski on seal üksjagu ümber tehtud(kui mälu ei peta, siis sai ka KT808-d lõppu pandud ja ikka väga suurest kogusest need paarid välja mõõdetud) ja isegi toitetrafole üks kiht veel peale keritud, suuremad lüüdid, suuremad dioodid jne. (seda ma ei ole küll mõõtnud, et kui palju toide välja annab, st et millal trafo piirama hakkab... 4x100W kindlasti sealt ühest trafost kätte ei saaks.)
                    Huvitavaks teeb selle võimendi see, et tema skeemi pole mitte kuskilt saada. Plaadil on üks tundmatu nelja jalaga ümmarguses metallkorpuses jublakas, mida ei õnnestunud mul identifitseerida. 5-aastase live-tingimustes kasutamisega olen paar korda pidanud teda parandama ka, kuid lõputransse pole küll kordagi maha põletanud. Küll on aga lüüte tulnud vahetada ja mõni eelvõimendusastme transs on väga kahtlaselt katkestusse läinud... jusiis vanadus. Plaadil on mõni häälestuspotekas, kuid paljud neist midagi tarka ei reguleerinud. Tagasisidesid on ka üksjagu ja tundus isegi, et mingi limiteri moodi asi on, sest väljund lihtsalt EI läinud klippima. Kui järsku sisendit peale keerata, siis mingi väikese hilinemisega aina keerati võimendust maha ja väljund jäi ikka kenaks.

                    Üldiselt tundub mulle, et antud võimendist on toodetud ka suurema võimsusega isendeid. Eelastmete plaatidel on eelviimase astmega paralleelis palju suurema transi ja radika koht. Korpusel on kinnitused teise toitetrafo jaoks. Eraldi on kaks komplekti toitesildasid ja toitelüüte. Isegi kaks toitelülitit ja kaks toitelambikest on, sellel variandil siis on üks trafo primaari vahel ja teisega saab ühe silla (st kaks kanalit) välja lülitada. Ka see jahutus seal üleval on ikka päris tõsine.

                    Et korralikumat võimsust sealt kätte saada, tuleks kindlasti ühe kanali kõik neli transistori välja mõõta. (eriti just ühe radika peal olevad sama õla 2 transsi). Muidu saavad mõned transistorid suurema võimsuse ja võivad ära surra.

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by Cheopps@Oct 10 2005, 17:09
                      ... kui asendada 16 oomine valjukas 4oomisega väljundvõimsus suurenema 16x
                      wtf, mingi uus teooria?
                      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                      Comment


                        #12
                        Sorry&#33;Segase peaga sai pisut pada aetud :P 4x siiski(väljundpinge jääb peaaegu samaks ju )...
                        The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                        Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                        Projektide pildid
                        Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                        http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by Cheopps@Oct 10 2005, 17:09
                          No põhimõtteliselt asenda nüüd ruttu need väljundtransistorid kõik KT808(908) transsidega ning lisa igasse õlga veel 2tk.Siis ehk peab ka 4oomile vasta.
                          et siis 8 transi kanali kohta? :unsure:
                          Abiks arvutustel: Oomiproge, Võimuproge
                          Kahtled mõne muusikapala/albumi kvalikteedis? Ei kõla nagu päris nii? Hajuta viimased kõhklused programmiga AudioVisualizer !

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by digital@Oct 10 2005, 19:15
                            Ise kasutan ka ühte Estrada võimu. Kunagi ammu sai ta lõpuosa ringi tehtud, kuid sellest on nii palju aega möödas, et enam ei mäleta täpselt. Kuna endal on seal taga 8-oomised kõlarid, siis 4 oomi peal ei ole mõõtnud. 8 oomi peal tuleb minu omal mõõdetult umbes 95W rms kanali kohta. Siiski on seal üksjagu ümber tehtud(kui mälu ei peta, siis sai ka KT808-d lõppu pandud ja ikka väga suurest kogusest need paarid välja mõõdetud) ja isegi toitetrafole üks kiht veel peale keritud, suuremad lüüdid, suuremad dioodid jne. (seda ma ei ole küll mõõtnud, et kui palju toide välja annab, st et millal trafo piirama hakkab... 4x100W kindlasti sealt ühest trafost kätte ei saaks.)
                            Huvitavaks teeb selle võimendi see, et tema skeemi pole mitte kuskilt saada. Plaadil on üks tundmatu nelja jalaga ümmarguses metallkorpuses jublakas, mida ei õnnestunud mul identifitseerida. 5-aastase live-tingimustes kasutamisega olen paar korda pidanud teda parandama ka, kuid lõputransse pole küll kordagi maha põletanud. Küll on aga lüüte tulnud vahetada ja mõni eelvõimendusastme transs on väga kahtlaselt katkestusse läinud... jusiis vanadus. Plaadil on mõni häälestuspotekas, kuid paljud neist midagi tarka ei reguleerinud. Tagasisidesid on ka üksjagu ja tundus isegi, et mingi limiteri moodi asi on, sest väljund lihtsalt EI läinud klippima. Kui järsku sisendit peale keerata, siis mingi väikese hilinemisega aina keerati võimendust maha ja väljund jäi ikka kenaks.

                            Üldiselt tundub mulle, et antud võimendist on toodetud ka suurema võimsusega isendeid. Eelastmete plaatidel on eelviimase astmega paralleelis palju suurema transi ja radika koht. Korpusel on kinnitused teise toitetrafo jaoks. Eraldi on kaks komplekti toitesildasid ja toitelüüte. Isegi kaks toitelülitit ja kaks toitelambikest on, sellel variandil siis on üks trafo primaari vahel ja teisega saab ühe silla (st kaks kanalit) välja lülitada. Ka see jahutus seal üleval on ikka päris tõsine.

                            Et korralikumat võimsust sealt kätte saada, tuleks kindlasti ühe kanali kõik neli transistori välja mõõta. (eriti just ühe radika peal olevad sama õla 2 transsi). Muidu saavad mõned transistorid suurema võimsuse ja võivad ära surra.
                            kui sul see juba olemas on siis ehk saaksid öelda milleks need poted seal on (vähemasti tähtsamad)... miski peale parandamist/ümbertegemist seal regullida kah vaja?

                            et siis sama õla mõlemad peavad võimalikult sarnased olema?
                            mul hetkel ühel radikal allpool KT805 ja üleval 808 (teisel õlal samamoodi) ja töötas kah isegi :lol: ... teistel katkistel kanalitel leidub veel KT805B ja 2T809A transe kah
                            Abiks arvutustel: Oomiproge, Võimuproge
                            Kahtled mõne muusikapala/albumi kvalikteedis? Ei kõla nagu päris nii? Hajuta viimased kõhklused programmiga AudioVisualizer !

                            Comment


                              #15
                              selline lahendus kindlasti ei tööta, kui sul on mitte võrdsed transid. Ühes õlas peavad KINDLASTI olema mõlemad transid sama tüüpi ja välja mõõdetud suuremast kogusest sama tüüpi transsidest (st võimalikult võrdse võimendusteguriga). Iga kanali mõlemad õlad peavad ka olema võimalikult sarnased, kuid see ei ole nii kriitiline kui ühe õla mõlemad transid.

                              Nendest potedest ei mäleta ma küll enam mitte midagi...

                              Comment

                              Working...
                              X