Teade

Collapse
No announcement yet.

Mitu oomi võim kannatab? ja veel mõned küsimused

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    nojahh ega ta jah just kõige õigem ei paistnud aga probleem selline, et kust ma selle hunniku saan millest neid välja mõõta(see tuleb siis kah veel selgeks saada B-) ), hea kui üldse vist sama tüüpi neid kusagilt kokku hankida saaks ... kui suur nii ühe õla kui eri õla omadel see erinevus üldse maximaalselt olla võib, et võimu enamvähem korralikult kasutada saaks?
    mis hinnas sellised vanad transid on ka üldse tänapäeval?
    Abiks arvutustel: Oomiproge, Võimuproge
    Kahtled mõne muusikapala/albumi kvalikteedis? Ei kõla nagu päris nii? Hajuta viimased kõhklused programmiga AudioVisualizer !

    Comment


      #17
      Kuna siia teemasse kirjutati juba väga ammu siis ei hakanud uut teemat tegema ning küsiks siinkohal.
      Kui palju kannatab Estonia 010? Eelvõimuks siis Radiotehnika YP-001
      Jama on selles,et järgi talle on üks 4 oomine subwoofer.
      Kas on võimalik,et nii kärsatan võimendi läbi.
      Vahest harva lülitub lõppvõim punasele reziimile ja siis tagasi rohelisele aga see kestab vaid paar seki.

      Ette tänades.

      Comment


        #18
        See küll vana teema aga ma mõtlesin, et kas keegi ei oskaks öelda mitu oomi võim kannatab kui on teada, et toide peaks olema +/- 38V ja lõpus on mõlemis õlas üks KT808AM?
        Abiks arvutustel: Oomiproge, Võimuproge
        Kahtled mõne muusikapala/albumi kvalikteedis? Ei kõla nagu päris nii? Hajuta viimased kõhklused programmiga AudioVisualizer !

        Comment


          #19
          Jämedalt öeldes kuni 80W RMS.
          Kõik meeldiv tuleb lambist...

          Comment


            #20
            Originally posted by Mees Metsast@May 20 2006, 18:00
            +/- 38V ja lõpus on mõlemis õlas üks KT808AM?
            Umbes 55W 8 oomil, 4oomist ei soovita kasutada nende transsidega.
            VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

            Comment


              #21
              Estrada originaalkõlarid on 16 oomi. Olen seda võimu koormanud ka 6 oomiste kõlaritega, kuid midagi pole selle pärast maha põlenud- mängib ilusti.Minu teada oli ju võimu enda peal kirjas 4*50W ja 4-16 Ohm, kui mälu ei peta.

              Comment


                #22
                KT808 toitepingel +-40V annab 80W@4R(seda juul kui on kasutusel 2 transsi õla kohta, v.t. "Trembita-101" peale ´82.a. valminud mudeleid).Suhteliselt tuim transs.Rthjc on jube kõrge arvestades kesta suurust.Muidu olen ka TO3 kestas neid isendeid alles hiljuti müügil näinud(KT808BM).Tea kas neil kaovõimsustega seotud andmed paremad...
                The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                Projektide pildid
                Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                Comment


                  #23
                  Originally posted by digital@Oct 15 2005, 12:55
                  selline lahendus kindlasti ei tööta, kui sul on mitte võrdsed transid. Ühes õlas peavad KINDLASTI olema mõlemad transid sama tüüpi ja välja mõõdetud suuremast kogusest sama tüüpi transsidest (st võimalikult võrdse võimendusteguriga). Iga kanali mõlemad õlad peavad ka olema võimalikult sarnased, kuid see ei ole nii kriitiline kui ühe õla mõlemad transid.

                  Nendest potedest ei mäleta ma küll enam mitte midagi...
                  Vene transside puhul on jah sedasi,et nad võivad kohe väga erinevad olla.Kogemus kt805 transsidega.Uuema põlvkonna transsidel ple kunagi säärast võimendusteguri erinevust kohanud.Seega mõtlen,et oleks mõtekam mingid uuemat tüüpi transside asendused sinna toppida.
                  otsija

                  Comment


                    #24
                    Venelaste puhul on ikka jäänud sõelale KT818/819 nii metall- kui plastkestas.Need nagu tunduvad kõige õnnestunumad...
                    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                    Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                    Projektide pildid
                    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                    Comment


                      #25
                      Originally posted by Mees Metsast@May 20 2006, 18:00
                      See küll vana teema aga ma mõtlesin, et kas keegi ei oskaks öelda mitu oomi võim kannatab kui on teada, et toide peaks olema +/- 38V ja lõpus on mõlemis õlas üks KT808AM?
                      Tänud hea küsimuse ja järgneva arutelu eest. Samuti Cheoppsile "Tembrita" nime mainimise eest. Sai voodi alt välja kougitud aastaid tagasi proovis maha põletatud võim. Polnud aimugi millega tegu. Mäletasin vaid, et KT808 oli seal lõppudes. Vääga ammu sai sellel mingi mikseri osa lihtsalt küljest saetud ja kr574ud1a-de peal minimalistlik eelvõim asemele tehtud, sest mikseri osa jäi endisele omanikule. Kasutasime asja vokaalivõimuna. Kusjuures lõppvõimu osa tundus tookord müra poolest uskumatult vaikne. Otsisin nüüd siis huvi pärast "tembrita" skeemi netist välja ja selgus, et seesama, ehk "tembrita 001" ongi see minu võimendi. Ei ole eriline elektroonik ja polnud transse ka väga valida, aga sain hääle asjale sisse ja läheb jälle vokaalivõimuna käiku.

                      Võimsuse koha pealt võin öelda, et ( õlas 2tk kt808a) kuulmise järgi on pisut lahjem kui Odyssey 010. Viimane on passi järgi 50W@8oomi, maks 85W
                      Хоть я сразу не понял что это, ну почуствовал что для полного счастья это как раз вот уменя не хватало.

                      Comment


                        #26
                        Need Trembitad olidki algusest peale vääga kehvasti häälestuvad.Neid kahte varianti olen pusinud jah.Vanemal teisendil(oli miskit 78 aasta mudel) oli lõppvõimendi läbi pingestabilisaatori toidetav(ühepolaarne toide +70V) ning sel kippus see stabikas õhtale kogu aeg minema.Uuemal variandil aga oli tämbriplokk kuidagi väga mürarikas(ka vol. nupu min. asendis).Lõppvõimendiga ei saanudki asja: 4R koormusel tekkisid juba 35W väljundvõimsusel tugevad alalispinge tuiked väljundis; 8R juures töötas rahuldavalt.Ps. lõppu sobivad panna ka KT908-d :P
                        The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                        Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                        Projektide pildid
                        Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                        http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                        Comment


                          #27
                          Vs: Mitu oomi võim kannatab? ja veel mõned küsimused

                          Kuna pidin jälle õnnetu juhuse tõttu (ühe radika kruvi oli jalga lasnud ja radikad olid kokku vajunud) selle estrada lahti võtma, siis sai järele vaadatud, et olin sinna KT819GM asemele pannud...

                          Comment

                          Working...
                          X