Teade

Collapse
No announcement yet.

Võhiku küsimused võimendi kohta.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Võhiku küsimused võimendi kohta.

    Tere,

    Tekkisid mõned küsimused seoses auto võimendi kasutamisel toas. Margiks on tal Magnat 360 Classic Gladiator. Pildid ka: Võimendi. Ingliskeelset infot tema kohta internetis vähe

    Esimene küsimus. Kui suurt toitepinget tohib autovõimendile ilma mahapõlemis ohuta anda? Töötava mootoriga peaks olema auto aku pinge kuni 14,4V, kas sellest pingest võib veidi ka üle minna? Nimelt tegin ühest Audese 11,5V 300W trafost võimendile toiteploki, peale dioodsilda ja kondekat on pinge tühijooksul ~15,5V, kui koormus taha rakendada, siis langeb soovitud 14,5V peale. Kas sellise tühijooksu pingega alaldit võib autovõimu toitmiseks kasutada?

    Teine küsimus. Kui võimendil kirjas, et kasutada 4 oomiseid kõlareid, kas siis kasutades 8 oomiseid kõlareid põleb võimendi maha? Ise oma pisikese ajuga mõtlen, et kui takistus on suurem, siis vool on väiksem ja seega võiks justkui neid kasutada? Soovin sellele mõttele kinnitust või ümberlükkamist. Tahan kasutada 8 oomist kõlarit just võimendi sillatud kanalil.

    Kolmas küsimus. Kas autovõimendile võib sisendsignaali võtta ka arvuti kõrvaklapi august või siis CD-Playeri kõrvaklapiaugust?

    Neljas küsimus. Kas võimendil olevale "remoto control" klemmile tuleb tema käivitamiseks anda 12V?

    Suured tänud ette. Tänu Teile see võimendi võibolla ei põlegi maha

    #2
    Arvan, et sellisel tasemel pinge käib veel küll, sisendis olevad pingemuunduri transid ja kondekad kannatavad selle ära ja samuti timmib pingemuundur enda väljundit .
    Kõlari suhtes peaksid su väited õiged olema.

    Sisendi võid küll võtta arvutist ja cd playerilt . Minuarust seal mingi standartne signaal pingega kuni 1V

    remote on jah 12V, aga soovitan selleks mitte kasutada eraldi toiteallikat. võid samale toitekale poteka vahele panna ja pinge paika timmida.

    Comment


      #3
      Noh nii, julgustatuna eelkõneleja tekstist, lasin siis võimendisse +15,5V sisse (mängides kõigub 14,5 - 15V). "Remote control" otsa jaoks võtsin pinget igaks juhuks veidi vähemaks, kasutades selleks nelja dioodi. Nüüdseks on võimendi paar päeva mängitanud kahte 8 oomist S30-nt. Kuumaks ei lähe ja mingeid anomaaliaid ei ole täheldanud.

      Nüüd soovin ehitada tuppa subwoofrit. Hetkel lihtsalt kahe S30-e kõrvale ka madalaid helisid tekitama, aga kunagi peab ta hakkama täitma 5.1 kodukino subwoofri ülesandeid (seda juba teise võimendi järel). Tekkis küsimus valjuhääldite takistuste kohta. Valides 4 ja 8 oomise vahel, siis kumba eelistada? Kas neil on mingi sisuline vahe ka, peale selle, et nad seavad võimendile erinevad tingimused ja 8 oomine tahab sama heli ekitamiseks võimsamat võimendit. Kas 8 oomine mängib heli kuidagi täpsemalt või puhtamalt? Mis ta eelis on?

      Aitäh.

      Comment


        #4
        Originally posted by Paralax@Oct 20 2005, 16:12
        8 oomine tahab sama heli ekitamiseks võimsamat võimendit. Kas 8 oomine mängib heli kuidagi täpsemalt või puhtamalt?
        Sul tekkinud vale arusaam sellest, et 4oomine võim 8oomiga on nõrgem.
        Ei taha võimsamat, vaid võim peab olema arvestatud 8 oomile. Maakeeli öeldes,
        8oomise kõlli papp sama võimu taga järgib täpsemini signaali kuju võrreldes
        4oomisega. Pillimeeste omad enamasti 8 või 16 oomised.
        VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

        Comment


          #5
          Soovituslik on valida jah ikka 8R ning kindlasti element, mis mõeldud tuppa.
          The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
          Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
          Projektide pildid
          Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
          http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

          Comment


            #6
            kui küsimus on ainult oomides,siis reegel on selline-mida rohkem oomisi,seda ilusam hääl.

            Comment


              #7
              Langesid sülle kaks hästi hoitud Audes 75w104-4 elementi. Nüüd hakkab töö nende ümber kastide ehitamiseks. Praegu plaanis teha 40l 18mm saepuruplaadist kahe ümmarguse toruga inverterkast ja häälestada nad ~40 hertsi peale. Kõrged lõigatakse 150 hertsi pealt ära. Nüüd jällegi küsimus. Kas kasti täiteks tohib vati asemel kasutada ka poroloni. Mul ~4cm paksust porolon-matti päris palju, saaks kihtidena terve kasti ära täita.

              Kui mul on soov teha neist kastidest mitte ainult subwoofreid, vaid kõlareid, mis mängiksid kogu sagedusriba, siis milliseid elemente lisaks olemasolevatele Audestele selleks soovitate? Kas saab hakkama vaid kahe elemendiga kasti kohta (Bass + 1 kõrge), või on tarvis kindlasti kolme elementi, et heli ilus ja ühtlane oleks?

              tänud.

              Comment


                #8
                Saepuru plaad ei ole tegelikult kõige parem kõlariehitus materjal. Parem oleks midagi jäigemat.

                Kui Sa tahad nendest veel 2 ribalisi kõlareid teha, siis tuleb Audese lõikesagedus kõrgemaks teha, sest ma usun, et sa ei leia ühtegi tweeterit, mis mängiks kuni 150Hz. Kui tahad nii madalale häälestusele kõlarit juurde tuleks panna hoopis lairiba mitte kõrgsagedus element. Võib ka teha kolmeribaliseks nagu sa mainisid, aga nende koostamine on keerulisem. Saaks teha nii kahe kui kolme ribalised, et esitaks kogu sagedusriba.

                Comment


                  #9
                  Üks kast sai valmis. Tuli veidi teistsugune kui alguses plaanitud. Materjaliks valisin siiski 22mm MDF plaadi ja inverteriks ühe 80x200mm toru. Kasti maht 36l, seest vooderdatud ühe kihi 40mm poroloniga, tihendatud silikoniga.
                  Kõva häält teeb küll, aga sellist konkreetset ja müradeta bassi, nagu ma lootsin, ei ole (kuigi on märgatavalt puhtam, kui näiteks S90 bass). Inverterkastiga puhast heli vist ei saagi? Proovin tuppa kasutamiseks teha Audese 100W100-6 elemendiga kinnise subwoofri.
                  Kuna 75w104-4 element nüüd koos kastiga olemas, siis kasutaks seda autos. Seal kannataks kuulata küll. Kuidas on lood selle valjuhääldi külma- ja niiskustaluvusega? Paigutaksin kasti salongi, mitte pagasiruumi.

                  Comment


                    #10
                    Autos ei soovitaks seda hida(niiskus tapab tuppa mõeldud elemendid deformatsiooni näol; põhjustatus niiskusest).
                    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                    Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                    Projektide pildid
                    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                    Comment

                    Working...
                    X