Teade

Collapse
No announcement yet.

Mida tuleks silmas pidaida.(20kw võimendi puhul)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    No mina tahan seda 20kW asja näha.
    Sellise lõppastme juures peavad need lõputransid küll täiesti identsed.
    Jahutus - alla vesijahutuse siin rääkida ei saa.
    No võib ju jutustada õhkjahutusest aga see saab olema suur nagu maja.

    Profi PA´s kasutatakse tavaliselt paari kW võime - no 2 kuni 4 kW. Igal kastil on oma võim. See kindlustab kontserdi jätkumise ka siis kuni mõni võim otsustab koostöö lõpetada.

    Kõige selle jutu mõte polnud teema algatajat tagasi hoida või alavääristada.
    Ma lihtsalt tahaks seda asja näha.
    Ükskõik kus Eesti punktis - ma tulen kohale ja vaatan kui see loom tööle hakkab.

    Comment


      #17
      Originally posted by reiss@Oct 18 2005, 21:23
      Ükskõik kus Eesti punktis - ma tulen kohale ja vaatan kui see loom tööle hakkab.
      Mina vaataks (kuulaks) kaugemalt binokliga h34r:
      Head susserdamist !

      Comment


        #18
        Ja ärge küsige miks mees sellist võimendit ehitab - küsige miks ta nii väikest ehitab" sest too much is never enough.
        Audiomehe õnnetus on ju et võimsus ja helirõhk ei ole lineaarselt seotud.

        Comment


          #19
          Originally posted by reiss@Oct 18 2005, 21:27

          Audiomehe õnnetus on ju et võimsus ja helirõhk ei ole lineaarselt seotud.
          Kümme korda suurendad võimsust, läheb heli kaks korda kõvemaks. Ehk 20kW võimsus on kaks korda kõvem kui 2kW võimsus ja neli korda kõvem 200W võimsus.

          Kusjuures SPL üritustel pidi iga detsibellil olema kullakaal.
          3dB helirõhku juurde=2X suurem võimsus.

          Jah kahjuks nii see on.
          Omamoodi koomilisena mõub veel see, et sellest võimsusest läheb vähemalt 90% kõlari soojendamisele.
          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

          Comment


            #20
            tee valmis 2kW A-B ,mis on töötav ja töökindel ja
            isegi siis ületab sisse pandud vaev tulemuse
            kui sa just seeria tootmist ei plaani
            "Directly or indirectly, all issues related to sound should be decided by the ear as an organ of hearing: conclusions that are given by the ear is no longer necessary to challenge. Lord Rayleigh (John William Strutt)

            Comment


              #21
              Audiomehe õnnetus on see et kõrv va kurinahk üritab aju säästa ja tundlikkust maha keerata. Aga aju raisk on kaval ollus ja tema vastu aitavad ainult kilovatid.

              Comment


                #22
                Ja veel, korralikus võimendis läheb 95% energiast soojendamiseks, 5% jõuab kõlarisse, millest siis 10% jõuab heliks (kui hästi läheb).
                Ehk siis parafraseerides Slartibartfasti:
                In the audio, the numbers are awful.

                Comment


                  #23
                  Kui mu mälu mind ei peta, siis oli eelmises postituses tsiteeritud raamatus kirjeldatud ühte bändi, millel oli nii võimas helisüsteem, et nende kontserdit oli parim kuulata 20 km kauguselt 20m sügavusel maa all asuvas betoonpunkris (arvudega võin veidi eksida). Bänd ise mängis orbiiidil asuvas kosmoselaevas. Iga kontsert põhjustas tohutu looduskatastroofi .
                  Teema algatajale: laena digikas, tee juppidest pildid ja küll suhtumine muutub.

                  Comment


                    #24
                    Ega jah, ükski päev ei saa ilma hitchhikerita:
                    vaba tsitaat:

                    The best sound is generally heard in deep concrete bunkers about five miles from actual concert place.

                    Aga veel dBst: mittelineaarsuse vastu saab ainult kirvega.

                    Comment


                      #25
                      Küsimus siis veel, et millist pingevõimendit ning faasipöörajat on plaanis kasutada?Lõppaste on tal jah päris korralik.
                      The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                      Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                      Projektide pildid
                      Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                      http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                      Comment


                        #26
                        Kõige parem on asja juures see kui skeemis on mõni viga.
                        * * *

                        Comment


                          #27
                          Jupid olemas Skeemis ei saa viga olla kuna soomlased on juba sellise valmis ehitanud kuigi võimus mis lõpuks välja pigiistati oli kõigest 14 kw. Trükiplaat on soomes praegu tegemises. Jahutus ei tule nn. vesijahutus vaid täiesti tavaline..Mõtlete küll et mingi 20kw wow! aga kui nutsu on siis saab ehitada mida tahes.

                          Comment


                            #28
                            Cut the crap, palun.
                            115V toitepingega ei saa isegi 1 oomise koormuse juures 20kW.

                            Tee trafost pilt, pane siia, muidu lähed lihtsalt kõvatajate kirja.

                            Comment


                              #29
                              Arvan, et kui tahad juba ainult trafot transada, pead kasutama väikest kahveltõstukit ja 2-tonnist veokit...

                              Comment


                                #30
                                Jupid kõik olemas peale 43 takisti. Takistid on väike probleem.
                                Mulle tundub ka asi rohkem bluffimisena.Takistid on selle asja juures kõige väiksem probleem.Mina ootaks kah selle teema juurde sinu poolt pilte.Raha pole sulle ju probleem,et digifotokas muretseda?Mina tahaks ka näha pilte toitetrafost,samuti sellest "tavalisest" jahutusest ja muidugi jupihunnikust.Muide,miks sa selle trükkplaadi just Soomes teha lased?Eestis ju ka olemas vastavad firmad.
                                Vana helitehnika remont Pärnus

                                Comment

                                Working...
                                X