Viimasel ajal olen märganud mitmete võimsusvõimendite turuletulekut, kus kaal oln ülmväike ja saavutatakse ülisuuri võimsusi. Näiteks Omnitronic toodab digitaavõimsusvõimendit 2x3000W(tarbib 4500W) ja kaalub AINULT 10KG. Oskab keegi seletada, kuidas täpsemalt sellised võimsused saavutatakse sest trafot seal ju olla võimast ei saa. Pole sellisest lahendusest kuulnud eriti võimendiehitajatelt, seega eelan, et kallis variant ka vist?
Teade
Collapse
No announcement yet.
digivõimsusvõimendi?
Collapse
X
-
see on sisuliselt 3kW toiteplokk, mille väljundiks audiosignaal. Dklassi vöimendite kvaliteet on järjest paranenud ( enam ei kompenseerite signaali ainult väljundi järgi st negatiivse tagasiside järgi, vaid "ennustatakse" digitaalse töötlusega ysna täpselt impulsi vöimsus ette ) , kuid iseloomulik on et madal moonutuste nivoo on neil vaid kindlas väljundvöimsuste vahemikus. kui see 3kw-ne panna 0,1W -ga mängima, siis arvatavasti suurem asi sound ei ole, aga 1500W juures vöib vabalt väga hea olla.
Comment
-
Originally posted by Siiasinna15@Oct 25 2005, 17:23
Aga mingit põhimõtteskeemi sellise võimendi oma oskab anda, ise ei leidnud googeldades
Class D Audio Amplifiers - Theory and Design
Comment
-
Kui juba teha D-klassi võimendi(impulssvõimendi), siis teha ta juba impulsstoitega...Transse on selliselk elukal ikka nii, et tapab(lülitatav vool on ülisuur väljundis, samuti ka toites).Radiaatorite suurus/puudumine seostubki kõrge kasuteguriga(90..95% lähedane lõppastmes, toites ca. 75%).The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
Projektide pildid
Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm
Comment
-
Originally posted by Cheopps+Oct 25 2005, 20:55--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Cheopps @ Oct 25 2005, 20:55)</td></tr><tr><td id='QUOTE'>Transse on selliselk elukal ikka nii, et tapab(lülitatav vool on ülisuur väljundis...[/b]
Ma arvan, et see ülisuur lülitatav vool on üsna samasugune kui AB-klassi voolu maksimaalne amplituudväärtus. Ning et D klassi väljuntransistor töötab lülitina, ei tohiks neid väga palju vaja olla?
<!--QuoteBegin-Siiasinna15 Postitatud Täna@ 21:00
Kui nüüd rääkida isetegemisest, siis milline võisk tulla hinna suhe näiteks 200W jaoks tavalisel transsvõimul ja siis digivõimul? [/quote]
Ennist viidatud artiklist:
From the DIY perspective, Class-D is rather unfortunate. Because of the extremely high switching speeds, a compact layout is essential, and SMD (surface mount devices) are a requirement to get the performance needed. The stray capacitance and inductance of conventional through-hole components is such that it is almost impossible to make a PWM amplifier using these parts. Indeed, the vast majority of all ICs used for this application are available only in surface mount, and a look at any PWM amplifier reveals that conventional components are barely used anywhere on the board. Since SMD parts are so hard to assemble by hand and the PCB design is so critical to final performance, DIY versions of PWM amps are very rare indeed (I don't know of any).
Comment
-
Originally posted by Siiasinna15@Oct 25 2005, 21:00
Kui nüüd rääkida isetegemisest, siis milline võisk tulla hinna suhe näiteks 200W jaoks tavalisel transsvõimul ja siis digivõimul?
ja http://www.soundlabsgroup.com.au/lcaudio/l...io_zappulse.htmVÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE
Comment
-
www.41Hz.com lehel on mõned iseehitamiseks mõeldud komplektid. Edasi ehk arvutad ise
Ise asja diskreetsete elementide peale disainida ja valmis ehitada... uhhIf you think education is expensive, try ignorance.
Comment
Comment