Teade

Collapse
No announcement yet.

kes oskab õelda mitu w on see võimendi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    :P aga ma kysin siis nii :P : kas odüssei002 võimendi on suuteilne toitma star sound SSW 3800 15" subwoofrit :P ja kuulajaks olen mina B-)

    Comment


      #17
      Tegelikult võiks vist ükskord ära lõpetada selle kohutava segaduse igasugu RMS, peak, music, lühiajaline ja pikaajaline jms. võimsuste üle.
      Ma ei tea mis on kõiksugu erinevate valjukate ja kõlarite peale kirjutatud, ka ei ole mul soovi seda välja uurima hakata.
      Tegelikult on asi väga lihtne.
      Valelduvvoolu väärtust voltides ja ka amprites on võimalik avaldada kolmel erineval viisil RMS, peak ja peak-peak. Nende tulemuste alusel saab arvutada 3 erinevat võimsuse numbrit.
      Kui päris täpne olla, saab ainult üks neist olla pidev, RMS siis.
      Kui veel täpsem olla, pole sellist asja nagu RMS võimsus olemas. On võimsus, mis on saadud vahelduvvoolu RMS väärtuste alusel.
      Kasutatakse ka terminit "Awerage Power", mis on üsna sarnane RMS võimsusele.
      "Music Power", "Programme Power" ehk ka "Peak Power" all mõeldakse reeglina võimsust, mis on arvutatud vahelduvvoolu peak väärtuste alusel.
      Sealt edasi - PMPO jms. ei oma mingit praktilist väärtust helitehnika omaduste kirjeldamisel, neil numbritel võib olla või võib ka mitte olla mingi seos reaalsusega.

      NB! Ükski neist terminitest iseenesest ei sätesta aega, mille jooksul vastav seade peab töötama.

      See jutt on puhtalt vahelduvvoolust (siinus). Kõlarite ja võimendite puhul on seal veel palju nüansse ja erinevaid metoodikaid mõõtmiseks.

      Segane jutt sai ja palju olulisi asju on veel rääkimata, paraku ei viitsi momendil rohkem.


      Edit: Jutt kohandatud vastavusse hetkel populaarsete füüsikaseadustega :P
      21st Century Fox

      Comment


        #18
        no mina saan nyyd asjadest väga lihtsalt aru on kolm asja.... 1 osta ja ole õnnelik uue ostu üle
        2 looda et see tööle hakkab ja proovi kas hakkab korralikult
        3 naudi seda või mõtle et olin ma ikka loll kyll et niisuguse ostu tegin :P

        Comment


          #19
          Siiski kummitab küsimus, miks kasutada korralikku stereovõimendit nii kitsas sagedusalas?Tunduvalt mõttekam oleks kasutada mõnd monoblokki(või konstruktorit poest osta) võimsusega ca 100W@4R(olen 100% kindel, et mitte kunagi sa ei kasuta selle seadme nimivõimsust ära, keskmiselt kasutad ehk 10%).
          The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
          Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
          Projektide pildid
          Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
          http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

          Comment

          Working...
          X