Teade

Collapse
No announcement yet.

Abi skeemi leidmisel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    rippmontaazi puudus on ju see, et iga juhe on justkui antenn, mis püüab häireid kui kurat.
    rippmontaazi kasuta jah siis, kui tahad proovida kas ja kuidas töötab. isegi olen praegu kokkupannud eelvõimu koos compadega ja proovin mis jupp parem jne, e. siis seadistan. aga kuulan lõppvõimust surinat ja uminat saan aru, et kõik tyuleb elvõimu rippmontaazist.
    Erilahendused.
    PS või mail.

    Comment


      #17
      Ega siis plaat sisend-väljund jne juhtmetest päästa. Korraliku rippmontaazhiga (irw) on ühendused lühemad kui trükkplaadiga, juhtmeid komponentidele ei kasuta üldse.
      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

      Comment


        #18
        Originally posted by saajatz@Jan 14 2006, 03:48
        kui korralik plaat teha, siis on kehvasti tehtud? nojah, ma ei tea kuidas sina, @ndres võimendeid jms elektrotehnikat konstrueerid, aga mul on tavaks ikkagi korralik trükkplaat koostada-söövitada. kel vastuväiteid sellisele teguviisile, palun endast märku anda, ausate argumentide puhul ei koosta enam kunagi ühtki trükkplaati.
        Seda pole ma öelnud
        Korralikult võib teha nii trükkplaati kui ka rippmontaazi. Mis konstruktor nüüd mina ikka olen - selle teemaga haakuvalt TDA7294(-d) on mul tehtud eranditult trükkplaadil, LM1875 aga rippmontaazis. Esimest ei ole mõtteski olnud õhksiduna ehitada. LM1875 puhul aga, mis on enam-vähem LM3875 väiksem vend - no mis trükkplaati sa ikka ühele kivile ja kolmele takistile ehitad? Mis ei tähenda, et see oleks keelatud

        Comment


          #19
          Originally posted by @ndres@Jan 14 2006, 23:18
          ........Seda pole ma öelnud .........

          QUOTE (saajatz @ Jan 13 2006, 13:34)
          eiei, rippmontaaž jääb ära... nii võib skeemi algul kokku lappida et vaadata kas ja kuidas töötab, aga pärast tuleb ikka korralik plaat teha - muidu vähegi võimu liigutades on adjöö

          QUOTE (@ndres @ Jan 13 2006, 18:45)
          Siis on lihtsalt kehvasti tehtud
          Ei, loomulikult saab ka rippmontaaži korralikult teha... alles hiljuti oli siin foorumiski üks vanakooli võim, kus rippmontaaž nägi välja nagu pilt. Samas on nähtud selliseid "kerasid" kus ei saa aru mis on sisend, mis väljund.

          Lihtsalt sinu vastusest võis välja lugeda, et kui plaat teha, siis on kehvasti tehtud.

          Comment


            #20
            Rippmontaazhi puhul annab see ühendusviis lihtsa võimaluse valida komponendtide ühenduskohti(nn. ideaali lähedaselt) ning hiljem on jah juba trükkplaadi valmistamisel skeemilahendus olemas kogemustest(ei pea hakkama maapunkte ümber vedama, jne).Muidu sellise võimsusega kivivõimenditel hakkab tähtsat rolli mängima jahutus(tegelikult siis Rthjc, millest suuresti sõltubki vajalik radiaatori pindala).Klotsvõimendi puhul on Rthjc väärtus keskmiselt 1...1,5K/W, millest vajalik jahutuspindala oleks 60W hajuvõimsuse puhul(mida umbes evitab 60W nimivõimsusega võimendi) ca 1200cm2.Sundventilatsiooni puhul(kui ventilaator on kogu aeg nimirezhiimis) langeb radiaatoril termotakistus isegi kuni 5x, millest on võimalik jahutuspindala vähendada kuni 2,5x(ideaaljuhul, kui Rthcr on minimaalne e. alla 0,2C/W; termopasta + korralik kinnitus metall-liistuga üle kivi kesta).Kogu eepos kehtib siis 1 kivi kohta...
            The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
            Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
            Projektide pildid
            Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
            http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

            Comment

            Working...
            X