Teade

Collapse
No announcement yet.

Esko 100

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Esko 100

    Niisiis, olgu mainitud, et otsingumootor ei andnud mulle küll miskit tulemust.
    ESKO 100
    Millega tegu võiks olla, kas mingi kaasaskantava universaal võimendiga?
    See on siis Vene päritolu, 1 väljund, 2 mikrofoni sisendit, kitaari sisendi ja vist klahvpilli jaoks mõeldud sisend (selles viimases ma väga kindel ei ole, kuna minu venekeele oskus on üsna vajaka venekeeles siis ->organ).
    Kas keegi on sellise seadmega kokkupuutunud ja oskab väheke infot jagada, manuali vms.
    Kas sellega on üldse midagi peale hakata või on tänaselpäeval juba üsna kasutu?
    Iseenesest on asi täiesti uus, kuid pistikuid küll pimesi järgi pista ei julge ja vaadata mis saab
    Homme katsun pildid kah teha, ehk on rohkem kasu :P

    #2
    Tore venelaste universaalvõim, välja tuleb 50W.Omal ajal kutsusime neid OKSE 100-ks.Väga ebatöökindel,pidevalt põlesid lõputransid maha.Valmistas Uuralis mingi sõjaväetehas,vast on vene saitidel ka mingit infot või manuaali.

    Comment


      #3
      Originally posted by Aivar@Jan 16 2006, 21:45
      Tore venelaste universaalvõim, välja tuleb 50W.Omal ajal kutsusime neid OKSE 100-ks.Väga ebatöökindel,pidevalt põlesid lõputransid maha.Valmistas Uuralis mingi sõjaväetehas,vast on vene saitidel ka mingit infot või manuaali.
      Heh OKSE

      Njah, kuid niipalju ma teda väheke torkisin, et pistin kõlari "võhoti", kahjuks ei tea selle pinouti ja miskil põhjusel hakkas valjukast pisut kärsahaisu tulema ja kontakti vahele tuli sädelahendus (kõik nupud, kaasaarvatud "kromkost" olid kenasti 0 - i keeratud), tegelikult ei tohiks ju väljundis miskit sellist tekkida? :unsure: Peaks ju olema DIN pistikul ühine mätas, ning kaks pinni kanalid. Või vajab see veel mingit lisavidinat?
      Netist leidsin ainult niipalju, et mingi kitrarri klubi saidil oli samuti esko 100 pilt, kuid seal oli ta kitarri efektiplokk ja ka ehituselt erinev, ehki mark sama "esko 100". :blink:
      Lisaks, mis vahe on nendel sisenditel? (mikrofonid, kitarr ja klahvpill)?

      Comment


        #4
        olen ka selle OKSE-nimelise masinaga kunagi(u.20 aastat tagasi) kokku puutunud.Komplektis oli 3 võimendit ja effektimasin(sisaldas mõningaid kitarrieffekte,teine pool oli lindiga kajamasin).Mitte kõige hullema häälega aga väga kapriisne.Kui kõlar kärssas siis ilmselt lõpud läbi.
        Et kuhugi jôuda,tuleb sinna minema hakata.

        Comment


          #5
          kui õieti mäletan olid väga kapriised kaitsmepesad,mis oksudeerusid (kaitsmed pillis sees).

          Comment


            #6
            Originally posted by vunc@Jan 16 2006, 22:23
            olen ka selle OKSE-nimelise masinaga kunagi(u.20 aastat tagasi) kokku puutunud.Komplektis oli 3 võimendit ja effektimasin(sisaldas mõningaid kitarrieffekte,teine pool oli lindiga kajamasin).Mitte kõige hullema häälega aga väga kapriisne.Kui kõlar kärssas siis ilmselt lõpud läbi.
            Just, just, nende teise kahe (efektiploki ja lint-kaja) kohta leidsin netist küll miskit materjali, no vähemalt kirjelduse, millega tegu, kuid selle võimendi kohta miskit.
            Lõputransid läbi :blink: Krt. täiesti uus riistapuu peaks olema.

            Mis peaks seal "võhotis" näiteks pinged või takistus olema?

            See peaks ju olema mono võim?

            Idee tegelikult oleks see, et kuna mul kodus peale pisikeste juustude arvutikõlaritre muud võimendust ei ole, siis oli mul idee sinna oma kitarr taha pista ja muidugi miski suurem valjukas, kui arvutikõlarid.

            Kahjuks ise kohe mõõta ei saa, kuna tuttav suutis mu testri mahapõletada
            Laena veel oma testrit tuttavatele :angry:

            Comment


              #7
              Originally posted by Factor@Jan 16 2006, 22:38


              See peaks ju olema mono võim?

              http://www.zone.ee/2allar88/Lood/esko/P5060005.JPG?2 alles ainult kest, sisu
              täielikult teine, 140W 4oomil, midagi saaks veel etteotsa lisada.
              Kui minu kätte sattus oli keegi naljamees П4 transid lõppu pannud.
              VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

              Comment


                #8
                olen ise seda suhteliselt pikalt kasutanud ja minuarvates on tegu suht lollikindla tööriistaga (lollid on aga eriti leidlikud&#33. vähemalt minul töötas kenasti, kui jätta arvestamatta, et pikapeale hakkasid potekad krabisema. Sisendid on erinevate tundlikustega, väljundis olid klemmid vist kahelt poolt äärmised.

                Comment


                  #9
                  Mul olid kõlarid järgi pandud keerasin volume nuppu tuleb suitsu trahvost. Ise kahtlustan et skeem on valesti kuna seda on paljud jubukakud parandanud

                  edit : proovisin uuesti..natukene krabiseb kui sisse panen jne. ja tuleb kusagilt umbes peale 30 sekundi möödumist..suitsu.

                  Otsin skeemi aga ei leia.
                  Vaesel ajal on kärbes ka liha.

                  Comment


                    #10
                    ...sellepeale meenub kui mulle toodi "korrastamiseks"Tesla 50 lamp-kidravõim mida ilmselt mingi hullumeelne oli püüdnud eelnevalt remontida - ühendasin siis toitejuhtme seina ja kui võimust kinni võtsin...sain paraja litaka 220VAC... HEA ,ET JUHE LÜHIKE OLI... :blink:
                    Eks seda Eskot võib sama saatus tabanud olla! h34r:
                    Kõik meeldiv tuleb lambist...

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by andreas123@Feb 18 2006, 11:12
                      Otsin skeemi aga ei leia.
                      mul vist skeem kuskil olemas, kui aega saan otsin, skännin ...

                      Comment


                        #12
                        lõpp
                        sildalaldi
                        mikser
                        paelad1
                        paelad2

                        Comment


                          #13
                          Suured tänud Uurin neid kui aega on.
                          Vaesel ajal on kärbes ka liha.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Esko 100

                            Vahepeal on palju vett merre voolanud ja unustuste õlma vajunud kola kapist välja võetud.
                            Kuna õnnestus omale oss muretseda, siis ka võimenid töökorda saada.

                            "Küpsed" olid mõlemad lõpud, mis sai asendada 2n3055-tega (jahutuse osas tuli transi kinnitusi vähe ümebr teha)
                            Lisaks skeemilt V15, KT815G, mis sai asenduse BD 139 näol ja skeemis V24,V25, V26, V27, Kt315, mis sai asenduse BC546B.
                            Kindluse mõttes sai ka kõik lüüdid vahetatud tänapäevaste vastu.

                            Kõik töötab kenasti, kui sisendi signaal lasta sisse pinnist nr1 ja miinus pinnist nr2 või korpusest.
                            Seega tekkis küsimus, milleks pin nr3.
                            Kuna ma venekeelt ei mõista, siis paluksin tõlget. (skeemilt ka ei näe, kuna mikseri skeem ei ole õige.)

                            Comment


                              #15
                              Vs: Esko 100

                              Ahjaa, eelpool kodanik a1 skeemilingid enam ei toimi, siis lisan omaltpoolt need uuesti.

                              http://static1.fotoalbum.ee/fotoalbu...981158ac99.jpg
                              http://static1.fotoalbum.ee/fotoalbu...9811708e92.jpg
                              http://static1.fotoalbum.ee/fotoalbu...98113d0eda.jpg
                              http://static1.fotoalbum.ee/fotoalbu...98119fae24.jpg
                              http://static1.fotoalbum.ee/fotoalbu...98121a8cc9.jpg

                              Comment

                              Working...
                              X