Teade

Collapse
No announcement yet.

võimendi autosse

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    No eks see sõltub ikka suuresti kasutajast ning installijast
    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
    Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
    Projektide pildid
    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

    Comment


      #17
      tegelt sellele elementile, ei ole vaja nii v6imas v6imendi(~350W RMS), see element p6leb ara.

      Mul on preagu Pioneer GM-722 v6im mis annab 320W RMS, ja see tappab Rokfordfosgate elementi mis on 500W RMS ja 1000W MAX.

      Ma m6tlen selle elementile piisaks v6imendit ~150W RMS, naiteks see
      Tallinn tel. 5801 3362

      Comment


        #18
        Võib-olla näiteks See või See
        Vana helitehnika remont Pärnus

        Comment


          #19
          Originally posted by archy@Feb 20 2006, 20:50
          tegelt sellele elementile, ei ole vaja nii v6imas v6imendi(~350W RMS), see element p6leb ara.

          Mul on preagu Pioneer GM-722 v6im mis annab 320W RMS, ja see tappab Rokfordfosgate elementi mis on 500W RMS ja 1000W MAX.

          Ma m6tlen selle elementile piisaks v6imendit ~150W RMS, naiteks see
          http://salupa.exe.ee/jutt/va/voim.ph...as&mar=ALPHAX2

          see siis tolle Alpha võimu kohta. 1x90w rms'i on ka vähe

          pakkuks sulle sellist

          http://noortehnik.ee/?id=2&keel=ee&toode=385

          mul üks üle jäänud. Korralik! Hinnast PS'is.
          In SPL we Trust! 136,4 db

          Comment


            #20
            Originally posted by archy@Feb 20 2006, 18:50
            tegelt sellele elementile, ei ole vaja nii v6imas v6imendi(~350W RMS), see element p6leb ara.

            Mul on preagu Pioneer GM-722 v6im mis annab 320W RMS, ja see tappab Rokfordfosgate elementi mis on 500W RMS ja 1000W MAX.

            Ma m6tlen selle elementile piisaks v6imendit ~150W RMS, naiteks see
            Ok pakume siis kas 200W Rms saab antud elemendist jägu, soovitame ostjale mitte üle 100W RMS võimu siis on kindel, et ära ei põle!Tegelikult väga lame lähenemine kui võimu hind on samas augus

            Comment


              #21
              Tegelikult saab ka oluliselt väiksema võimsusega võimendiga elemendist jagu,kui võimendi väljundsignaal keerata kandiliseks (moonutama).
              Vana helitehnika remont Pärnus

              Comment


                #22
                Originally posted by vantka+Feb 21 2006, 00:02--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (vantka @ Feb 21 2006, 00:02)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-archy@Feb 20 2006, 18:50
                tegelt sellele elementile, ei ole vaja nii v6imas v6imendi(~350W RMS), see element p6leb ara.

                Mul on preagu Pioneer GM-722 v6im mis annab 320W RMS, ja see tappab Rokfordfosgate elementi mis on 500W RMS ja 1000W MAX.

                Ma m6tlen selle elementile piisaks v6imendit ~150W RMS, naiteks see
                Ok pakume siis kas 200W Rms saab antud elemendist jägu, soovitame ostjale mitte üle 100W RMS võimu siis on kindel, et ära ei põle&#33;Tegelikult väga lame lähenemine kui võimu hind on samas augus [/b][/quote]
                asi on ka nupu keeramises, kui volüümi ei oska korralikult keerata ja võimul gain põhja panna siis pole pikk pidu :unsure:

                aga õnneks elab meil normaalseid ja mõistlikke inimesi ka
                In SPL we Trust! 136,4 db

                Comment


                  #23
                  Tegelikult see võimendi mõõtmisprotsess käib nii kähku, et näiteks 50A kaitsmed ei jõua 100A voolu korral läbi põleda.
                  Mis sa mõõdad väljundpinge, kontrollid moonutust ja loed näidu mõne millisekundiga? Pikema aja jooksul oleks su kaitsmest siis alles ainult kaks traadijuppi.
                  Eks neid rööbiti kaitsmeid kasutatakse seepärast, et enamus võimenditel on odavad ja levinud ATC kaitsmeid ning neid ei tehta üle 40A (tegelikult on ka 40A kaitsmed üsna tehvitsiidid). Võibolla on seal ka mõni tehniline põhjus, et rööbiti kaitsmed põlevad aeglasemalt vms.
                  Vastupidi - rööbiti kaitsmed põlevad kiiremini.

                  Ahjaa - Võimendi võimsuse mõõtmine, kasutades raudnaelu vms. kaitsmete asendusi on inimeste petmine - Samahästi ma võin öelda, et originaalis sõidab see auto kuni 140Km/h aga mõõtmise ajaks me panime talle uue mootori, käigukasti, sportsummuti ja paremad kummid alla, saime 240Km/h, seega ma ei müü mitte 140Km/h sõitvat autot, vaid 240Km/h sõitvat masinat (kuigi ega uut mootorit, käigukasti, sportsummutit ega uusi rehve kaasa ei saa, need olid ainult mõõtmise ajaks kasutusel, näitamaks kui palju see asi kannatab)

                  Naljatilgad B-)

                  Comment


                    #24
                    Originally posted by saajatz@Mar 3 2006, 13:02
                    Vastupidi - rööbiti kaitsmed põlevad kiiremini.
                    Ai-ai-ai&#33; Füüsika tunnis on jälle kõrvaliste asjadega tegeletud... <_<
                    Harjutamine teeb harjutajaks.

                    Comment


                      #25
                      Originally posted by Padasonic+Mar 3 2006, 13:35--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Padasonic @ Mar 3 2006, 13:35)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-saajatz@Mar 3 2006, 13:02
                      Vastupidi - rööbiti kaitsmed põlevad kiiremini.
                      Ai-ai-ai&#33; Füüsika tunnis on jälle kõrvaliste asjadega tegeletud... <_< [/b][/quote]
                      Peaks nagu olema - väiksem mass ja puha. kui ma süütan ühel ajal pooletonnise kännu (no ütleme hüpoteetiliselt) ja kaks 250kg kaaluvat kändu, siis väiksemad peaksid kiiremini põlema?

                      Comment


                        #26
                        Mis sa mõõdad väljundpinge, kontrollid moonutust ja loed näidu mõne millisekundiga? Pikema aja jooksul oleks su kaitsmest siis alles ainult kaks traadijuppi.
                        Mõne millisekundiga? Kui sulavkaitse vaid reageeriks nii kiiresti, siis oleks väga hea - lõputransistorite ja toiteploki kaitseks ei peaks võimenditele tegema keerukaid limiter- ega protection-ahelaid, vaid kaitsmed teeks kogu töö ära. Tegelikkuses aga see kahjuks nii ei ole. Sulavkaitse reagerib üsna aeglaselt ning võimendid on sõnaotseses mõttes põlenud tühjaks, enne kui (tootja ettenähtud) kaitsmed isegi värvi muutnud on.

                        Datasheetide järgi kannatab sulavkaitse kahekordset ülekoormust lausa paarkümmend sekundit. Minul piisab vaid paarist sekundist, et vajalikud tulemused fikseerida.

                        Vastupidi - rööbiti kaitsmed põlevad kiiremini.
                        Nad võivad põleda väiksema voolu korral, kuid mitte kiiremini. Näiteks kondekate laadmimisel tekkiva impulsi peale läheb üks 1A kaitse enne läbi, kui kaks samasugust 0.5A kaitset rööbiti.

                        Ahjaa - Võimendi võimsuse mõõtmine, kasutades raudnaelu vms. kaitsmete asendusi on inimeste petmine
                        Päris nii hull see asi vast ei ole. Ainuke põhjus, miks nael peaks võimaldama suuremat võimsust, on takistuse ehk kaitsmes tekkiva pingelanguse vahe. 25A ATC kaitsme takistus on umbes 5 millioomi. 25A peal tekib selles kaitsmes 0.125V pingelang. Ütleme, et raudnaela takistus ning temas tekkiv pingelangus on täitsa null. Isegi sel juhul on 12V ja 12.125V peal mõõdetud võimsuste vahe umbes kaks protsenti. See vahe pole kindlasti kõrvaga kuuldav. Hea, kui seda üldse mõõta on võimalik ning see 140km/h vs 240km/h võrdlus on siin küll natuke rumal.

                        Tegelikkuses käib inimeste petmine hoopis nii, et mõõdetakse võimsust 12V asemel näiteks 13.8V või 14.4V peal. Ilma koormuseta hoiab auto generaator sellist pinget küll ning see tekitab rahvale mulje, et nii kõrgel pingel mõõdetud võimsus on reaalne. Tegelikult voolu kasvades akupinge järjest langeb ning kui vool ületab juba 50A, siis on tegu, et võimendi otstel töötava mootoriga 12V-gi kätte saada, rääkimata >13.8V voldist. Kuna võimsus sõltub toitepingest ruudus, siis on pettus päris suur.

                        Comment

                        Working...
                        X