Teade

Collapse
No announcement yet.

tundmatu võimendi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    tundmatu võimendi

    tere, toodi siis mulle täna remontimiseks üks võimendi mis pärineb mingi vene aktiivkõlari seest võimu taga plaadi peal on kirjas 25ACA-11 . viga on siis selline et et hääl nagu tuleb aga se on nõrk nagu lihtsalt helisignaal ja transid lähevad väga kuumaks et mis võib viga olla . Ise ma suur spetsjalist ei ole aga targem kui se kes selle võimu tõi ja ma mõtlesin et äkki selle saaks kuidagi teie abiga korda. suured tänud.

    #2
    pole testrit millega mööta küla peale laenama vist minema :lol: nagu ma ütlesin et ma pole spetsjalist aga äkki seletaks millised need ette andvad transid on.

    Comment


      #3
      Kõigepealt tuleks skeem otsida. Ise pakuks, et difastme ,,maa" lahti (küpsetasin nii sildvõimendit tehes Radiotehnika UKU020 Stereo väljundtransid ära). Mõnedel
      võimenditel saab difaste ,,maanduse" sisendile eelnevast sõlmest (tämbriregulaator, eelvõimendi), mistõttu võimsusvõimendi sisendkaabli varjestuse lahtiühendamisel tekib väljundisse ligikaudu ühe õla toitepinge.
      Välistatud pole ka ühe õla väljundastme või eelastme transistori lühis.
      Mis moodi see võimendi rikki läks?
      Hoiatus - muudan oma postituse sisu kuni 30 minuti vältel pärast postitamist.

      Comment


        #4
        Ta rääkis midagi et näpis seal võimendis ja siis kui kuulas siis oli kõlar ilgelt ragisenud ja mingist kondekast oli suitsu ka tulnud seda nimetust ma ei tea sellel kondel. Aga ma mõtlesin et kas selline asi ei olnud võimalik et tal oli nagu s-30 sellel võimul järel ma nüüd ei tea aga minumäletamist mööda peaks s-30 4oomine olema või ma eksin. ja siis et võim on 8 oomine ja edasi teate ise.
        ärge kiviga visake olen väga algaja

        Comment


          #5
          tsitaadid
          *tere, toodi siis mulle täna remontimiseks üks võimendi
          *pole testrit millega mööta
          *millised need ette andvad transid on


          ei kommentaari

          Comment


            #6
            no testri saaks kuskilt. ma ju ütlesin et äkki saab teie abiga selle terveks sest ise ma ei tea võimenditest midagi aga rohkem kui se kes selle võimu mulle tõi.

            Comment


              #7
              Sul on vaja (minimaalselt):
              1. teada vene transistoride väljaviike (E,K,B)
              2. osata kontrollida NPN- ja PNP tüüpi transistoride korrasolekut
              3. kas konkreetset skeemi või tüüpskeemi, esimene on muidugi eelistatum.
              4. testrit

              Kui need eeldused pole täidetud, siis suvaliselt juppe vahetades viidad vaid mõttetult aega. Lase parem kohe 220 sisse.

              Muide, TDA7294 klotsi koos trükkplaadi eest küsitakse Oomipoes 190 krooni. Kui võimendi parandamiseks kulutad kaks päeva a' 8 tundi, oled teinud tööd tunnitasuga 190 krooni / 16 tundi = 11.875 krooni tund.
              If you think education is expensive, try ignorance.

              Comment


                #8
                Originally posted by rihard@Mar 1 2006, 22:33
                vene aktiivkõlari seest võimu taga plaadi peal on kirjas 25ACA-11 .


                suur must ribiradikas, trükkplaat lõputransse pidi radika küljes, suured lüüdid pikali radika peal, trükkplaadi peal ka alaldusdioodid?

                kui sa kõigepealt natuke googeldanud oleks, siis oleksid leidnud sellise allika,
                kus on öeldud, et tegemist Estonia (008 ja 009) aktiivkõlari võimendiga, eri aegadel kandnud markeeringuid 25ACA-11, 25АС-11, 25АС-311
                skeem

                Comment


                  #9
                  njh transid on tal KT805A mõlemad. Aga kuidas need väljaviike teada saab ja kui ka need läbi on kust uued saab korralikud ühe ja samade parameetritega ja mis hinnaga

                  Comment


                    #10
                    vaatasin siis et üks konde logiseb ja migroskeemi peal oli mingi plek nagu oleks ta mingit värki välja ajand ju se siis oligi se konde mis tosand oli
                    selle peal on kirjas K50-6 6,3B100mkf 0180 ma ei tea kas tunnete ära selle

                    Comment


                      #11
                      oeh... järgmine, kes otsib kala, mitte õnge.

                      Alusta sellest, et teed omale põhitõed selgeks. Enne ei ole mõtet transsvõimu parandamisest rääkida, kui sa ei tea mis transistor üldse on.

                      Alustada võid näiteks siit:
                      http://www.ibiblio.org/kuphaldt/electricCircuits/

                      Kui kõik 1-3 osadest on selge, siis räägime edasi.

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by Rom@Mar 2 2006, 17:20
                        tsitaadid
                        *tere, toodi siis mulle täna remontimiseks üks võimendi
                        *pole testrit millega mööta
                        *millised need ette andvad transid on


                        ei kommentaari
                        Äkki ta kasutab ainult ossi ja spektri analüsaatorit võimendite remondiks


                        Muidu skeem olemas.Kui asjavasta huvi, võin ülesse panna...
                        The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                        Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                        Projektide pildid
                        Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                        http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                        Comment

                        Working...
                        X