Teade

Collapse
No announcement yet.

Radiotehnika Melodia-Stereo-101

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Radiotehnika Melodia-Stereo-101

    Asi sedasi, et ühel kanalil läheb üks trans (see mingi draiver vist mis on eelviimane enne lõputranssi) hästi kuumaks aga samas see kanal just annab rohkem bassi ja teeb paremat häält nagu.


    Lõppvõimu mõlema kanali sisendid ühendasin eelvõimu ühe kanali väljundisse niiet seal ei saa see heli viga olla.

    Ja selline küsimus kah, et kas sama kanali lõpud peavad sama soojaks minema või võivad ka erinevalt minna nagu sellel mul? :unsure:


    Kui miski vaja täpsustada vms. siis öelge B-)
    Abiks arvutustel: Oomiproge, Võimuproge
    Kahtled mõne muusikapala/albumi kvalikteedis? Ei kõla nagu päris nii? Hajuta viimased kõhklused programmiga AudioVisualizer !

    #2
    vaatame üht kanalit, kui C6 + ei ole poolt toitepinget siis see saadakse R2 muutmisega, edasi mõõdetakse pingelange R10,12 peal, need peavad võrdsed olema. Lõppude algvoolu mõõtmiseks asenda kaitse 1 oomise takiga, sellel peab pingelang olema 30-40mV, reguleeritakse R9-ga, peaasi,et kanalitel võrdsed.
    Mono reziimis soojenevad kanalite transid võrdselt, kui erinevalt siis transid
    liiga erinevad.
    VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

    Comment


      #3
      Nii, uurisin seda nüüd põhjalikumalt.

      C6 + oli mõlemal kanalil natuke rohkem kui pool toidet, täpsemalt siis:
      Toide=38,8
      Vasak=20,5
      Parem=21,7
      On see lubatud piirides?


      Need R10 ja 12 pinged olid ühel kanalil enamvähem võrdsed küll aga paremal mingi 10mv võrra suuremad. Kui palju need üldse erineda võivad?

      Paremal kanalil läheb T4 väga kuumaks ja T3 kah päris soojaks ilma, et üldse kõlle ega midagi tagagi oleks. Vasakul kanalil kuumenevad need T10 ja T9 kah samamoodi aga mitte nii palju.

      Kui kõllid taha panna ja keskmisest kõvemini kuulata siis lähevad lõpud kah üpris kähku soojaks.

      Ja oomist takki pole ma leidnud veel.


      Selline asi kah, et netist saadud skeemide peal on kirjas nagu, et lõpud on KT805B aga mul on seal KT803A hoopis :unsure:
      Abiks arvutustel: Oomiproge, Võimuproge
      Kahtled mõne muusikapala/albumi kvalikteedis? Ei kõla nagu päris nii? Hajuta viimased kõhklused programmiga AudioVisualizer !

      Comment


        #4
        Originally posted by Mees Metsast@Apr 6 2006, 18:28

        Keera R9 liugurit ülesse poole VT3 baasile ligemale, siis väheneb baaside vaheline pinge ja transside voolud. NB! kui liuguri kontakt katkeb näiteks tolmu tõttu siis võid lõppudest
        ilma jääda, tee enne mõned keeramised väljalülitatuna.
        VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

        Comment


          #5
          Mul on kaks lõppu KT805B baasil olemas. Kui vaja anna teada.

          Comment


            #6
            nii, keerasin selle poole peale (oli suht ääres) ja nüüd enam niisama seistes ei lähe jah eriti kuumaks aga muidu on kõik sama. Kui kuulama hakata siis lähevad T4 koos oma lõpuga tuntavalt kuumemaks kui teise õla omad ja teisel kanalil samamoodi
            Abiks arvutustel: Oomiproge, Võimuproge
            Kahtled mõne muusikapala/albumi kvalikteedis? Ei kõla nagu päris nii? Hajuta viimased kõhklused programmiga AudioVisualizer !

            Comment


              #7
              Kui väljundlüüdi + otsal täpselt pool pinget siis peaksid T3,4 soojenema võrdselt,
              uuemates variantides T3,4 asendatud KT814/815V(G), neile saab radikad lisada.
              VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

              Comment


                #8
                Et siis mul on lüüdi + peal ikkagi liiga suur pinge? Kuidas seda seljuhul alla saada? Pean R2 mingi muu vastu välja vahetama? See muidu paistab, et originaal osadega kõik veel (väljaarvatud parema kanali C1).
                Ja kas seda R9 kuidagi ilma oomise takita (ei leia sihukest asja) paika ei saa regullida?

                T3,4 on mul need ümargused metallkorpusega tornid.

                Ja mis pärast ikkagi ühel kanalil igast pinged suuremad on, millest siis ka vist tugevam bass?
                Abiks arvutustel: Oomiproge, Võimuproge
                Kahtled mõne muusikapala/albumi kvalikteedis? Ei kõla nagu päris nii? Hajuta viimased kõhklused programmiga AudioVisualizer !

                Comment


                  #9
                  no ei oskagi keegi miski öelda enam?

                  Ma pean praegu kasutama võimendima Majak-233 lindistusresiimis ja see pole just kõigeparem muusikaelamus :lol:
                  Abiks arvutustel: Oomiproge, Võimuproge
                  Kahtled mõne muusikapala/albumi kvalikteedis? Ei kõla nagu päris nii? Hajuta viimased kõhklused programmiga AudioVisualizer !

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by Mees Metsast@Apr 22 2006, 22:37
                    no ei oskagi keegi miski öelda enam?
                    Sinu probleemile ei ole ühest lihtsat lahendust, lihtsalt on eelpool juba öeldud,
                    tuleb transid õigetesse reziimidesse panna.
                    Saavuta lüüdil pool pinget, vaheta 803 transid 805 paaride vastu ja nende
                    emitteri ahelasse võid lisada 0,1-0,22 oomised 3W takid. Kui vahetada ei taha
                    siis takid võid ikkagi lisada, saad nende peal ka algvoolu mõõta ja siis otsustada
                    mis edasi teha. Võibolla tuleb 100 oomised natuke suuremate vastu vahetada jne.
                    VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                    Comment


                      #11
                      nojah aga, et mis ma nüüd siis tegema/mõõtma vms. peaks? või ei ole miski enne teha kui ma selle taki saan?

                      Lõputransse mul paremaid pole võtta ja selle algvoolu mõõtmiseks on vist ikka lihtsam juba see oomine tak muretseda... a kui võimas see siis olema peaks ka?

                      ja seda kah, et räägite siin et peab olema pool toitepinget ja takidel pingelangud võrdsed jne. aga öelge siis ka kui täpselt see kõik olema peab, et nagu mitme millivoldi täpsusega näit. need takide pinged "võrdsed" peavad olema kuna apsalutselt 100% nad ikka olla ei saa ju :unsure: ja kui takke vaja suuremaid panna siis kuipalju suremaid jne.

                      ma tean jah, et ma loll veel aga ega ma muidu targemaks kah ei saa :P
                      Abiks arvutustel: Oomiproge, Võimuproge
                      Kahtled mõne muusikapala/albumi kvalikteedis? Ei kõla nagu päris nii? Hajuta viimased kõhklused programmiga AudioVisualizer !

                      Comment


                        #12
                        Proovi kasvõi 0,5V täpsus saavutada siis näed kas võrdselt soojenevad, kui palju
                        100 oomiseid suurendada saab teada katseliselt, kui näiteks 120 oomistega
                        väiksemad soojenevad vähem ja lõpud rohkem praegusest siis sobivad.
                        VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                        Comment


                          #13
                          Nii, ma proovisin nüüd panna R5'ga paralleeli 22k taki ja pinge väjnudnkondel tõusis umbes 20,9 voldilt 22,3 voldile... nüüd tuleks siis R2'te surendada jah? aga kui palju siis umbes?

                          Aga jah enne kui ma seal miski muutma hakkan tahaks veel järele küsida, et mis te üldse arvate millest selline jama on tekinud kui kõik on originaal osad nagu?... või on siis lõputransid ära vahetatud :unsure: kuigi näha pole küll millegist, et need ise pandud oleks sinna.
                          Ja veel, et kas need R1 ja R2 on originaalis siis juhuslikult võrdsed, et ma nüüd võiks ühe suurust muuta lihtsalt?

                          A ja selline mõte tuli kah, et kas nii ei saa ka seda algvoolu mõõta kui ma ühendaks testri amprite asendis kaitsme asemele? ja kui saab siis palju ta näitama peaks?
                          Abiks arvutustel: Oomiproge, Võimuproge
                          Kahtled mõne muusikapala/albumi kvalikteedis? Ei kõla nagu päris nii? Hajuta viimased kõhklused programmiga AudioVisualizer !

                          Comment


                            #14
                            Vs: Radiotehnika Melodia-Stereo-101

                            Abiks arvutustel: Oomiproge, Võimuproge
                            Kahtled mõne muusikapala/albumi kvalikteedis? Ei kõla nagu päris nii? Hajuta viimased kõhklused programmiga AudioVisualizer !

                            Comment


                              #15
                              Vs: Radiotehnika Melodia-Stereo-101

                              See võimendi oli vist ühepolaarse toitega(?).Kui ampermeeter asemele panna, siis peaks n'itama ca 55...60mA(kogu kanali poolt tarbitav vool).
                              The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                              Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                              Projektide pildid
                              Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                              http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                              Comment

                              Working...
                              X