Teade

Collapse
No announcement yet.

üks väike küsimus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    üks väike küsimus

    veidi algaja küsimus aga tavaliselt on alati soovituslik ühendadada
    näiteks kahe-kanalisel võimendil mõlema kanli taha kõlar mitte, et üks jääks vabakas sest see pidi võimu rikkuma.

    küsimus et kas nii võib olla et esi-kanalite taga on 8 -oomised kõlarid nii nagu olema peab aga taga kanalite taga on ainult vasakpoolsel kanalil 8 oomine kõlar sest teise kanali taha pole panna teist.

    #2
    Loogiline ju et kahe kanalisele võimendile ühendatakse ühte kanalisse üks ja teise teine kõlar, kui panna ühte kanalisse kaks kõlarit kaob stereo effekt.

    Kui tegemist on 4 või enamakanalise võimendiga siis võib küll ühendada ühe tagumise kõlari kui teist võtta pole. See teine kanal jääb siis kasutamata.

    Comment


      #3
      OT

      Soovitus: pane teemale mõni asjakohasem pealkiri.

      Hoiatus kirja.
      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

      Comment


        #4
        Originally posted by mario89@May 22 2006, 22:51
        et üks jääks vabakas sest see pidi võimu rikkuma.

        küsimus et kas nii võib olla et esi-kanalite taga on 8 -oomised kõlarid nii nagu olema peab aga taga kanalite taga on ainult vasakpoolsel kanalil 8 oomine kõlar sest teise kanali taha pole panna teist.
        Kust see tarkus pärit on, et koormuse puudumine allikale ohtlk on?

        Kas su võimendi on suuteline 4 oomi väljundis välja kannatama? Kui jah, siis probleemi ei teki, ainult helipilt vajub väga sinnapoole kiiva, kus sul kaks kõlli on. Aga ilmselt on sul ülesande püstituse järgi oluline mitte helipildi adekvaatsus, vaid tekitatav helirõhk ;-)

        Comment


          #5
          Originally posted by martinj@May 23 2006, 09:01
          OT

          Soovitus: pane teemale mõni asjakohasem pealkiri.

          Hoiatus kirja.
          sellise asja eest hoiatus :huh:
          varem küll midagi taolist pole olnud



          no minu võim on 6 -16 oomi min/max
          aga see pole mingi tarkus vaid olen kuulnud et pika peale pole hea see.

          Comment


            #6
            lampvõimendite puhul üldjuhul ei ole hea ilma koormuseta teda käivitada. Transistorvõimendite puhul pole vahet. Kui ühte kanalisse rohkem kõlareid panna, siis tuleb ühendada niimoodi, et takistus liiga madalaks ei läheks. Antud juhul ei tohiks siis alla 6 oomi minna, seega näiteks kahte 8-oomist paralleeli ei tohi panna.

            Comment


              #7
              väga hea sain targemaks nüüd
              aitäh !

              asi oli selles et mul oli kähku vaja öelda et kas tahan ühte kõlarit või mitte ja pidin kähku teema tegema ja üle küsima ja mul pole võimalik kahjuks 24/7 netis olla ja sellise asja eest hoiatust on minu arust jama toppida , see teeks sama kui grammatika vea eest hoiatuse saaks

              Comment


                #8
                Täitsa asja eest said, see on ikkagi foorum kus teemasid on tuhandeid ja sellise pealkirja järgi ei leia küll halligi ja selle vältimiseks on ka reeglid kuidas teemat pealkirjastada. Loe läbi ja ära hala.
                Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                Comment

                Working...
                X